Zmiana ustawień karty Haier Htar29

Ustawienia karty Haier Htar29 można zmienić, aby dostosować ją do Twoich potrzeb. Na przykład możesz ustawić limit szybkości transmisji danych, wybrać miejsce połączenia dostępowego, skonfigurować bezpieczeństwo sieci Wi-Fi lub ustawić adres IP. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć stronę ustawień sieci bezprzewodowej w przeglądarce internetowej, zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła, a następnie zmienić ustawienia zgodnie z wymaganiami. Możesz również skorzystać z narzędzia do konfiguracji sieci bezprzewodowej, aby szybko i łatwo skonfigurować ustawienia karty Haier Htar29.

Ostatnia aktualizacja: Zmiana ustawień karty Haier Htar29

 • Wszystkie tematy z tej kategorii
 • Poprzedni tematNastępny temat
Poprzedni1
 • 23Następny

  Poziom 24, Specjalista

   2437623323‎09-06-202010:46

   Chciałabym uprzedzić wszystkich użytkowników starych kart SIM aby w rozmowie na czacie z konsultantem zawsze prosili o zwrotnego SMS-a dot: w/w tematu.

   A to dlatego, że nawet w Salonach Orange pracownicy nie są doinformowani o tym, że takie obowiązki wymiany kart są bezpłatne.

   Wczoraj pewna osoba była w Salonie firmowym gdzie została poinformowana iż będzie musiała za ową wymianę zapłacić, ale ja byłam sprytniejsza gdyż wcześniej poprosiłam konsultanta by jednak wysłał na owy numer SMS -a ( tak na wszelki wypadek) no i karta została wymieniona dzięki temu, że SMS był.

   Dlaczego tak się dzieje to ja nie wiem, a bardzo chciałabym wiedzieć.

   Pozdrawiam, i życzę miłego dnia...

   1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

   Poziom 19, Pasjonat231758113:32

   Witam 

   @wscieklaewka z tym zwrotnym " sms " to bardzo dobry sposób, ale proponuję również nagrywanie rozmów z konsultantem na infolini, ponieważ bardzo często w razie spornych reklamacji są zdania przeciwko zdaniu i nikt się nie chce przyznać do swojego błędu, do tego że żel poinformował osobę dzwoniącą. Stare karty sim są wymieniane bezpłatnie, jeżeli ktoś twierdzi inaczej to albo jest nie przeszkolony i nie poinformowany w każdym temacie, albo celowo pobiera opłaty. Ja miałem niedawno wymienione stare karty sim bezpłatnie jeszcze jak była " IDEA " Proponuję taki eksperyment wystarczy zadzwonić na infolinię i porozmawiać z kilkoma konsultantami w jednej tej samej sprawie i każdy konsultant udzieli nam innej odpowiedzi, i tu jest Odpowiedż na twoje pytanie dlaczego tak się dzieje, bo nie wszyscy pracownicy są profesjonalistami tak jak napisałem wyżej. 

   Pozdrawiam 

   26 ODPOW. 26

   Poziom 36, Guru *2579684218910:53

   @wscieklaewka witaj! Cytujac pewnego znanego piesniarza "jak do tego doszlo nie wiem" dzieki za przestroge, cenna uwaga. Mysle ze nie wszyscy w salonach maja zglebione na bierzaco procedury, regulaminy. Pozniej idziesz do salonu i u jednych zalatwisz pewne rzeczy, a drudzy wogole nie wiedza o co chodzi, gdzie to znalezc, a w najlepszym wypadku jak sie im wytlumaczy i juz to znajda to uslyszysz: NO FAKTYCZNIE

   Poziom 38, Guru ***157594057959018:50

   Dołożę do tego salony. Najlepiej wymiany dokonywać w salonie firmowym. Tam chociaż konsultanci są dokładniej poinformowani i szybciej zostaniemy obsłużeni niż w salonach partnerskich. W partnerskich niestety jak się jeszcze trafi konsultant, który się uczy, a roszada jest częsta, to trzeba przynajmniej godzinę zarezerwować.

   ‎10-06-202003:33

   Witaj @jan1

   Pamiętam częste rozmowy z @Piotrekk85 ( chyba mnie nie zruga) kiedy jeszcze istniała " Jedna Idea " i nigdy mi nie przyszłoby do głowy nagrywanie przeprowadzanych z nim rozmów, gdyż to był tak uparty pracownik że aż miło On potrafił zdziałać cuda, i nie było opcji typu " nie da się, czy coś w tym rodzaju " on drążył temat do skutku i zawsze pozytywnie moją sprawę załatwiał Obecnym konsultantom również nie mam nic do zarzucenia i raczej nie przyszłoby mi do głowy nagrywanie rozmów z nimi ponieważ najczęściej prowadzę rozmowy poprzez czat i na zakończenie otrzymuję treść owej rozmowy na maila. Ostatnio tylko MAX mnie ciut nerwuje

   Wracając do tematu wymiany starych kart za free w Salonach Orange ( mowa o firmowych) to myślę, że ktoś z Zarządu powinien doinformować wszystkich pracowników, że opłaty nie powinny w tych wypadkach być pobierane od klientów...

   03:58

   No nie bardzo się z Tobą zgodzę @ketrasaArtur gdyż ta sytuacja odbyła się właśnie w Salonie Firmowym, a Pani obsługująca ma dość długi staż pracy. I tu należą się brawa wyłącznie Konsultantowi który wysłał SMS-a na owy telefon.

   04:00

   @wscieklaewka tu już był niepodważalny dowód na wymianę. Tylko mało kto już pamięta darmowe wymiany karty SIM, z powodu LTE. 

   Poziom 40, Guru *****3169231920134307:05Cały czas nie ma bezpłatnych wymian starych sim na życzenie. Gdyby góra Orange chciała, to dawno by to było zrobione.

   Poziom 20, Pasjonat4316683

   Poziom 30, Ekspert1165236670123

   Znajdź i zmień ustawienia drukowania, takie jak rodzaj i rozmiar papieru, drukowanie w kolorze lub czerni i bieli i jakośćdruku.

   Uwaga:

   Dostępne ustawienia drukowania i lokalizacje menu różnią się w zależności od modelu drukarki, typu sterownika i aplikacjiużywanej do drukowania.

   Zmiana ustawień druku (Windows)

   Podczas konfigurowania drukarki HP z zalecanym oprogramowaniem HP instalowany jest sterownik druku, który zapewnia dostępdo funkcji obsługiwanych przez drukarkę.

   Otwieranie ustawień drukowania w aplikacjach systemu Windows

   Otwórz ustawienia drukowania z aplikacji, z której drukujesz.

   1. Otwórz dokument, zdjęcie lub stronę internetową, kliknij menu Plik, a następnie kliknij Drukuj lub ikonę Drukuj, aby otworzyć okno dialogowe Drukuj.

   2. Otwórz opcje drukowania. Nazwa przycisku lub łącza zależy od aplikacji używanej do drukowania.

    • Aplikacja Zdjęcia: Kliknij przycisk Więcej ustawień, znajdujący się u dołu listy ustawień.

     Microsoft Word: Kliknij Właściwości drukarki.

     Paint i WordPad: Kliknij przycisk Preferencje.

    Kliknij karty, aby uzyskać dostęp do ustawień według typu, a następnie kliknij Zaawansowane, aby uzyskać więcej opcji.

   Ustawienia trybu kolorowego i monochromatycznego

   Można kontrolować sposób interpretowania kolorów przez drukarkę i metody wykorzystywania atramentu do drukowania. Aby uzyskaćnajlepsze wyniki, edytuj zdjęcia i dokumenty w aplikacji, z której zostały utworzone przed zmianą ustawień drukowania.

   Kolorowy lub czarno-biały: Wybierz ustawienia na karcie Papier/jakość, Kolor, Funkcje lub Zaawansowane.
   Ustawienia i opcje

   Ustawienie

   Opis

   Kolor

   Wykorzystywany jest atrament z wszystkich wkładów atramentowych do drukowania pełnokolorowego

   Czarno-biały, Wyłącznie czarny atrament, Monochromatyczny lub Skala szarości

   Wykorzystywany jest tylko wkład atramentu czarnego do drukowania monochromatycznego o zwykłej lub niższej jakości

   Wysokiej jakości skala szarości

   Wykorzystywany jest atrament z wkładów atramentu czarnego i wkładów kolorowych do drukowania szerokiego zakresu odcieni koloruczarnego i szarego na wydrukach monochromatycznych o wysokiej jakości

   Drukuj cały tekst na czarno

   Wydruk całej treści dokumentu w kolorze czarnym, bez względu na kolor

   Zarządzanie kolorami: Zdefiniuj zakres drukowanych kolorów na podstawie standardów branżowych i aplikacji używanej do drukowania. Ustawienia teznajdują się na karcie Kolor lub Zaawansowane.

   ColorSmart/sRGB

   Typowy standard, odpowiedni do większości zadań drukowania

   AdobeRGB

   Kolory są przekształcane na standard kolorów AdobeRGB

   Zarządzany przez aplikację, ICM obsługiwane przez system lub drukarkę hosta lub ICM wyłączone

   Opcja pozwala na zarządzanie kolorami przez aplikację lub drukarkę używaną do drukowania

   Zaawansowane ustawienia kolorów: Pozwala dostosowywać nasycenie, jasność i odcień albo zmieniać poziomy poszczególnych kolorów z karty Kolor.

   Ustawienia rodzaju papieru, rozmiaru papieru i podajnika papieru

   Ustawienia rodzaju i rozmiaru papieru oraz podajnika umożliwiają prawidłową obsługę papieru przez drukarkę i skalowanie zadaniadrukowania na papierze. Ustaw ustawienia papieru na karcie Papier/jakość lub Funkcje.

   Uwaga:

   Podczas ładowania papieru do zasobnika wejściowego należy poszukać polecenia na panelu sterowania, jeśli drukarka jest w niąwyposażona, aby potwierdzić rodzaj i format papieru.Rodzaj papieru: Ustaw rodzaj używanego papieru, np. papier fotograficzny HP, papier zwykły lub nośnik niestandardowy lub wybierz Automatyczny, aby umożliwić drukarce wybranie rodzaju papieru.Format papieru: Wybierz rozmiar papieru włożony do drukarki, np. zwykły papier 4 x 6, Legal lub zwykły papier 8, 5 x 11. Obsługiwane formatypapieru można znaleźć w specyfikacjach drukarki.Podajnik lub źródło papieru: Wybierz podajnik z włożonym papierem, jeżeli drukarka jest wyposażona w więcej niż jeden podajnik. W razie możliwości wybierzpozycję Wybór automatyczny, aby papier był pobierany z głównego zasobnika. Jeżeli główny zasobnik będzie pusty, papier będzie pobierany z innego podajnika,w którym jest papier.

   Ustawienia jakości druku i ulepszeń

   Zmień ustawienia jakości druku, aby dopasować je do zadania drukowania. Większość dokumentów zawierających tylko tekst wymagazwykłej lub niskiej jakości druku, natomiast do drukowania zdjęć zaleca się wybranie wyższej jakości druku.Jakość druku: Głównym ustawieniem służącym do poprawy jakości wydruków jest rozdzielczość druku. Miarą rozdzielczości jest liczba punktówna cal kwadratowy (DPI). Wyższa wartość DPI umożliwia uzyskanie czystszych i bardziej szczegółowych wydruków, ale spowalniawydruk i może zwiększać zużycie atramentu lub toneru. Zobacz parametry techniczne drukarek dotyczące prędkości drukowania(prędkość drukowania wyrażona w stronach na minutę).

   Zmień jakość wydruku na karcie Papier/jakość, Zaawansowanelub Drukowanie lub w oknie Opcje zaawansowane.

   Jakość robocza

   Najniższa wartość DPI używana zwykle w momencie, gdy poziom atramentu wkładów drukujących jest niski lub wysoka jakość drukunie jest konieczna

   Tryb EconoMode

   Tryb zmniejszający zużycie toneru na stronie i zmniejszający jakość druku; stosowany do wydruków roboczych lub próbnych

   FastDraft

   Opcja zapewnia jakość roboczą przy zachowaniu największej szybkości druku

   FastRes

   Opcja obejmuje wskazanie określające DPI

   Zwykła lub Codzienna

   Jakość przeznaczona dla większości zadań drukowania (ustawienie domyślne)

   Najlepszy

   Wyższa wartość DPI

   Maksymalny współczynnik DPI

   Najwyższe dostępne ustawienie DPI

   Technologie HP Real Life lub HP Real Life Digital Photography: Wybierz poziom edycji, aby poprawić jakość zdjęć cyfrowych z problemami związanymi z rozdzielczością lub ekspozycją, rozmytymikolorami lub ciemnymi obszarami. Ustawienia programu HP Real Life można zmienić na karcie Funkcje, Zaawansowane lub Papier/jakość lub w oknie Opcje zaawansowane. Na karcie Skrót drukowania mogą być również dostępne skróty z tą opcją.Zaawansowane ustawienia kolorów: Dostosuj nasycenie, jasność i odcień albo dostosuj poziomy poszczególnych kolorów używanych przez drukarkę. Ustawienia sądostępne na karcie Kolor.Rozdzielczość: Wyświetlanie szczegółowych informacji o rozdzielczości DPI w oparciu o skróty drukowania lub ustawienia jakości druku wybranejna karcie Funkcje lub Drukowanie/jakość lub w oknie Opcje zaawansowane.

   Ustawienia układu i formatowania

   Zmień formatowanie dokumentów lub zdjęć, a także ich układ na papierze, w tym ustawienia orientacji, obramowań, skalowaniado rozmiaru papieru i drukowania wielu stron na jednym arkuszu. Niektóre skróty drukowania mają ustawienia układu i formatowania.Orientacja pionowa lub pozioma: Wybierz Portret dla wydruków pionowych lub Krajobraz dla wydruków poziomych w menu Orientacja na karcie Układ, Wykańczanie lub Funkcje.Dodawanie lub usuwanie obramowania: Pozostaw białe obramowanie wokół zdjęcia lub drukuj do krawędzi papieru, jeżeli funkcja ta jest obsługiwana przez drukarkę.Ustawienia obramowania są dostępne w menu Drukowanie bez obramowania lub Format papieru w oknie Opcje zaawansowane.Drukowanie po obu stronach arkusza papieru (drukowanie dwustronne): W zależności od modelu drukarki można automatycznie drukować na obu stronach papieru lub skonfigurować zadanie drukowaniatak, aby ręcznie odwracać strony. Opcje druku dwustronnego znajdują się na karcie Układ, Wykańczanie lub Funkcje.Drukowanie broszury: Wybierz ustawienia wiązania strony odwracania dla czytania broszury na karcie Wykańczanie lub Funkcje lub w oknie Opcje zaawansowane.Kolejność stron: Drukuj strony od przodu do tyłu lub od tyłu do przodu na karcie Podstawy, Układ, Zaawansowane lub Funkcje.Liczba stron na arkusz: Opcja umożliwia drukowanie wielu stron dokumentu na jednym arkuszu papieru. Można też wybrać kolejność ich drukowania nastronie. Liczba stron na arkusz jest dostępna na karcie Wykańczanie, Układ lub Funkcje albo na karcie Opcje zaawansowane.Skalowanie lub zmiana rozmiaru wydruku: Opcja umożliwia dopasowanie wydruków do różnych rozmiarów papieru, skalowanie w celu dopasowania do wybranego rozmiaru papierulub zmianę rozmiaru oryginalnego o podaną wartość procentową w obszarze Opcje zmiany rozmiaru na kartach Funkcje lub Efekty.Minimalizowanie marginesów: Opcja umożliwia drukowanie blisko dolnej krawędzi strony. To ustawienie znajduje się na karcie Zaawansowane.Drukowanie lustrzane: Opcja umożliwia odbicie obrazu lub dokumentu na potrzeby drukowania naprasowywanek na karcie Zaawansowane.Drukowanie plakatu: Opcja umożliwia powiększenie obrazu i podzielenie go na wiele stron, tak aby umożliwić późniejsze połączenie go w plakatna karcie Zaawansowane.Znaki wodne: Znak wodny to subtelny obraz umieszczony na wydruku, który jest widoczny w momencie, gdy strona jest utrzymywana pod światło.Opcja umożliwia drukowanie znaku wodnego na każdej stronie dokumentu lub tylko na pierwszej stronie, jeżeli zostanie zaznaczona.Kliknij przycisk Edytuj znajdujący się na karcie Efekty, aby uzyskać opcje formatowania.

   Ustawienia obsługi atramentu i toneru

   Niektóre modele drukarki udostępniają ustawienia pozwalające zmieniać sposób nanoszenia atramentu lub toneru na papier, w tymilości zużywanego atramentu, kontrolowanie poszczególnych kolorów i okres przetrzymywania wydruku w celu wyschnięcia. Ustawieniatuszu i toneru można zmienić na karcie Kolor lub Zaawansowane.Zaawansowane ustawienia kolorów: Dostosuj nasycenie, jasność i odcień albo dostosuj poziomy poszczególnych kolorów używanych przez drukarkę.Czas wysychania: Wydłuż lub skróć okres między drukowaniem co najmniej dwóch stron lub zdjęć. Dłuższy czas wysychania zapewnia dodatkowyczas w przypadku wolnoschnących wydruków przez przytrzymanie wydruków, do momentu, gdy upłynie czas wysychania.Ilość atramentu: Umożliwia ustawienie ilości atramentu zużywanego podczas drukowania na stronie. Im mniejsza objętość atramentu, tym krótszyczas wysychania.Rozpylanie: Jeżeli część obrazu drukowanego na zdjęciu bez obramowania jest odcinana, określ, jak wiele obrazu oryginału wychodzi pozabrzeg papieru.

   Zapisywanie preferowanych ustawień drukowania

   Ustawienia drukowania można zapisać jako skrót dla podobnych zadań drukowania lub jako ustawienie domyślne dla wszystkichzadań drukowania.

    Tworzenie niestandardowego skrótu: W oknie Ustawienia drukowania kliknij kartę Skrót drukowania, jeżeli jest dostępny, wybierz skrót Ustawienia drukowania dla użytkownika, znajdujący się u dołu listy, zmień ustawienia drukowania, a następnie kliknij przycisk Zapisz jako, aby nadać nazwę skrótowi.

    Określenie ustawienia domyślnego dla wszystkich zadań drukowania: W systemie Windows wyszukaj drukarki, kliknij Drukarki i skanery, kliknij drukarkę, a następnie kliknij Zarządzaj. Kliknij Właściwości drukowania, wybierz kartę Zaawansowane, a następnie kliknij Ustawienia domyślne drukowania. Zmień dowolne ustawienia, a następnie kliknij przycisk OK.

    Sprawdź ustawienia drukowania (Mac)

    Po skonfigurowaniu drukarki z zalecanym oprogramowaniem HP instalowany jest sterownik, który zawiera obsługiwane ustawieniai funkcje.

     Otwórz materiał, który chcesz wydrukować, a następnie otwórz ustawienia zadania drukowania.

      Dokumenty i zdjęcia: Kliknij ikonę Spotlight, a następnie wyszukaj i otwórz Podgląd. Kliknij, aby otworzyć element, a następnie kliknij.

      Strony internetowe: Otwórz stronę do wydrukowania, a następnie kliknij kolejno.

      Wybierz drukarkę, a następnie kliknij opcję Pokaż szczegóły, jeśli pojawi się przycisk.

      Kliknij nazwy ustawień lub menu opcji drukowania w środku okna, aby uzyskać dostęp do wszystkich ustawień według kategorii.

       Kolorowy lub czarno-biały: Włącz lub wyłącz opcję Drukuj w kolorze lub Czarno-biały. Menu Ustawienia wstępne zawiera też opcje trybu kolorowego i czarno-białego.

       Typ papieru (fotograficzny, zwykły, specjalny): Wybierz rodzaj papieru w opcji Nośniki i jakość, aby zapewnić poprawne pokrycie atramentem papieru włożonego do drukarki.

       Rozmiar papieru: Wybierz papier z menu Format papieru w oknie głównym, jeżeli jest dostępny, lub kliknij opcję Obsługa papieru, wybierz opcję Skaluj, aby dopasować do formatu papieru, a następnie wybierz papier w menu Docelowy rozmiar papieru.

       Niestandardowy rozmiar papieru: Z listy Rozmiar papieru wybierz pozycję Zarządzaj niestandardowymi rozmiarami, jeżeli jest dostępna. Ustawienie może być również dostępne w menu.

       Jakość druku: Z menu lub suwaka Jakość lub Jakość druku wybierz Najlepsza, Normalna lub Wersja robocza.

       Drukowanie dwustronne (dupleks): Włącz ustawienie Dwustronne. Wybierz typ bindowania z opcji ustawień lub z menu Układ. Jeśli podczas drukowania zostanie wyświetlony monit, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ręcznie załadować i odwrócić papier.

       Dodawanie lub usuwanie obramowania: Kliknij pozycję Układ, a następnie kliknij menu Obramowanie, aby wybrać szerokość obramowania lub wybierz pozycję Brak, aby drukować bez obramowania.

       Drukowanie lustrzane: Opcja umożliwia odbicie obrazu lub dokumentu na potrzeby drukowania naprasowywanek. Kliknij pozycjęUkład, a następnie wybierz opcję Odwróć poziomo.

       Aby zapisać te ustawienia dla przyszłych zadań drukowania, kliknij menu Ustawienia wstępne, a następnie wybierz Zapisz bieżące ustawienia jako wstępne.

   Na jakie funkcje w oprogramowaniu routera warto zwrócić uwagę? Poznajmy kilka wartych uwagi możliwości firmware’u tych urządzeń, a na sąsiedniej stronie przeczytamy, jak zacząć konfigurację.

   Moda na inteligentne urządzenia nie ominęła również routerów. Coraz więcej producentów wdraża rozwiązania czyniące router jeszcze bardziej wszechstronnym urządzeniem. Alexa oraz IFTTT to dwie najczęściej wspierane usługi. Wykorzystanie pierwszej wymaga posiadania asystenta Amazon Alexa. Po skonfigurowaniu funkcji można sterować routerem za pomocą komend głosowych. IFTTT (ang. If This Then That) jest platformą łączącą różne serwisy i urządzenia. Pozwala na zdefiniowanie warunku, po wystąpieniu którego zostaje podjęta akcja, na przykład wyciszanie dzwonka telefonu po podłączeniu się do wskazanej sieci bezprzewodowej czy wysłania powiadomienia o nowym urządzeniu w sieci. Marka D-Link oprócz wsparcia dla Amazon Alexa zapewnia współpracę z Asystentem Google. Widzimy więc, że chociaż zapewnienie dostępu do internetu to nadal główne zadanie routera, przestało być jedynym. Warto przed zakupem tego urządzenia poświęcić chwilę, aby zapoznać się z interfejsem wybranego modelu, a pomogą w tym emulatory działania routera, które znajdziemy na stronach producentów.

   Udostępnianie plików, FTP, serwer wydruku, menedżer pobierania plików, połączenie z internetem za pośrednictwem modemu bądź telefonu z systemem Android – Asus RT-AX88U

   Konfiguracja routera

   Aby móc korzystać z możliwości routera, trzeba go odpowiednio skonfigurować. Oto jak się do tego zabrać.

   Pierwsze kroki

   1. Aby uzyskać dostęp do panelu konfiguracyjnego, łączymy przewodem kartę sieciową komputera z dowolnym interfejsem LAN routera (z reguły port jest oznaczony niebieskim kolorem). Użycie połączenia radiowego wymaga ustanowienia połączenia z siecią Wi-Fi rozgłaszaną przez router – na etykiecie routera odnajdziemy niezbędne dane (nazwa sieci, hasło).

   2. Do interfejsu WAN routera (zazwyczaj koloru żółtego) podłączamy dostarczony od usługodawcy internetu modem/router.

   3. W przypadku routera z drugiej ręki przed przystąpieniem do procesu konfiguracji przywracamy jego ustawienia fabryczne – na obudowie odszukujemy przycisk Reset.

   4. Gdy połączenie zostanie nawiązane, uruchamiamy przeglądarkę. W pasku adresu wpisujemy adres odczytany z naklejki. Jeśli go brak, należy wpisać adres IP bramy domyślnej (czyli Default Gateway). Oto jak go znaleźć.

   • Sposób 1: Zobaczymy go w Windows w oknie Szczegóły połączenia sieciowego (Panel sterowania, Połączenia sieciowe, klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę połączenia, wybieramy Stan, Szczegóły).
   Sposób 2: Otwieramy Wiersz polecenia, naciskając Start+R, potem w oknie Uruchom wpisujemy cmd i klikamy na OK; wpisujemy komendę ipconfig, by zobaczyć adres IP bramy. Sposób 3: Otwieramy okno Sieć i podwójnie klikamy na ikonę routera znajdującą się w sekcji Infrastruktura sieci.

   Kreator konfiguracji

   Każdy współczesny router został wyposażony w kreator, który krok po kroku przeprowadzi nas przez pierwszą konfigurację. Niezależnie od modelu urządzenia lista kroków do przejścia jest identyczna. Przebieg procesu został pokazany na przykładzie routera marki Linksys.

   1. Rozpoczynamy od akceptacji umowy licencyjnej.

   2. W kroku następnym router wykryje sposób połączenia z siecią internet. Niektóre z urządzeń na tym etapie zaproponują aktualizację oprogramowania.

   3. Nadajemy nazwę naszej sieci i określamy hasła chroniące dostęp do niej.

   4. Ostatnim krokiem jest ustawienie hasła (czasem wraz z loginem) chroniącego dostęp do panelu urządzenia. Ustawieniem opcjonalnym oferowanym przez niektórych producentów jest powiązanie routera z kontem, dzięki czemu zyskamy możliwość jego konfiguracji z każdego miejsca na świecie.

   5. Podsumowanie kończy cały proces, po ponownym uruchomieniu routera wprowadzone ustawienia zaczną obowiązywać – dostęp do panelu konfiguracyjnego stoi otworem.

   Router uzyskał połączenie z internetem i obsługuje klientów, można rozpocząć konfigurowanie pozostałych funkcji. Najczęściej spotykane to: kontrola rodzicielska, QoS, dodatkowa sieć dla gości, przekierowanie portów czy udostępnianie plików (pod warunkiem że router został wyposażony w interfejs USB).

   Starsze modele

   Starsze modele routerów nie mają kreatora. Znajdujące się na naklejce dane dostępowe (zazwyczaj login: admin, hasło: admin bądź 1234) umożliwiają dostęp do panelu konfiguracyjnego. W takiej sytuacji całość ustawień musimy przeprowadzić sami. Na karcie WAN/Połączenie internetowe znajdziemy opcje konfiguracji połączenia internetowego, karta LAN to ustawienia sieci lokalnej, a karta Wireless odpowiada za działanie sieci radiowych.

   Przeczytaj także: Jak wzbogacić możliwości routera alternatywnym oprogramowaniem

   Więcej testów i poradników znajdziesz w najnowszych numerach Komputer Świata i Niezbędnika:

   Kup nowy numer Komputer Świata w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 90 zł)Kup nowy numer Niezbędnika w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 99 zł)Nie chcesz przegapić nowych numerów? Zamów prenumeratę papierową lub e-prenumeratę

   Zobacz różnice między HDMI a DisplayPort:

 • Zmiana ustawień karty Haier Htar29

  Bezpośredni link do pobrania Zmiana ustawień karty Haier Htar29

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Zmiana ustawień karty Haier Htar29