Zastosowanie i pielęgnacja 3m 1260573

3M 1260573 to wysokiej jakości taśma samoprzylepna przeznaczona do środowisk o wysokich wymaganiach. Jest odporna na wiele czynników, w tym wysoką temperaturę, środki chemiczne, wilgoć i inne szkodliwe substancje. Taśma jest szczególnie przydatna do naprawy i montażu części w trudno dostępnych miejscach, ponieważ jest bardzo mocna i trwała. Aby zapewnić jej wydajność, ważne jest, aby regularnie ją czyszczono i konserwowano, aby zapobiec zatykaniu się i zużyciu.

Ostatnia aktualizacja: Zastosowanie i pielęgnacja 3m 1260573

Poleruje i chroni wszystkie powierzchnie ze stali nierdzewnej w jednym kroku

Spray przylega do pionowych powierzchni i pozostawia lekką, nietłustą powłokę, która jest odporna na odciski palców i ślady.

Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest bezpieczny do stosowania w miejscach przygotowywania żywności

Zobacz więcej szczegółów

 • Poleruje i chroni wszystkie powierzchnie ze stali nierdzewnej w jednym kroku
 • Spray przylega do pionowych powierzchni i pozostawia lekką, nietłustą powłokę, która jest odporna na odciski palców i ślady
 • Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest bezpieczny do stosowania w miejscach przygotowywania żywności
 • Na bazie wody o przyjemnym cytrusowym zapachu
 • Puste pojemniki mogą być usuwane na wysypiska śmieci zgodnie z lokalnymi przepisami
 • Certyfikat NSF® do stosowania w zakładach przetwórstwa mięsa i drobiu

Środki czyszczące do stali nierdzewnej 3M™ to spraye czyszczące, które tworzą niewidzialną powłokę ochronną, która spowalnia osadzanie się cząsteczek brudu i utrzymuje powierzchnie w czystości na dłużej. O przyjemnym cytrusowym zapachu, czyszczą, polerują i przywracają błyszczący połysk stali nierdzewnej i innym powierzchniom metalowym.

Zetrzyj brud, odciski palców, tłuszcz i pozostałości na stali nierdzewnej i innych powierzchniach metalowych za pomocą środków czyszczących do stali nierdzewnej 3M™.Nasze szybkie i wydajne spraye dokładnie czyszczą wszystkie powierzchnie. Przylegają do pionowych powierzchni, pozostawiając niewidzialną warstwę ochronną, która spowalnia osadzanie się cząsteczek brudu i sprawia, że powierzchnie dłużej pozostają czyste. O przyjemnym cytrusowym zapachu, czyszczą, polerują i przywracają połysk powierzchniom. Można je bezpiecznie stosować w obszarach przygotowywania żywności, dzięki czemu idealnie nadają się do komercyjnych kuchni i obszarów przetwarzania żywności. Są one również przydatne do czyszczenia i polerowania metalowych elementów architektonicznych, takich jak windy, schody ruchome i poręcze.

 • Do polerowania i ochrony stali nierdzewnej i innych powierzchni metalowych

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.


Chroni przed różnymi parami, gazami i cząstkami stałymi

Łączy ochronę z wygodą i równowagą

Niskoprofilowa konstrukcja zapewniająca optymalne pole widzenia

Zobacz więcej szczegółów

 • Chroni przed różnymi parami, gazami i cząstkami stałymi
 • Łączy ochronę z wygodą i równowagą
 • Niskoprofilowa konstrukcja zapewniająca optymalne pole widzenia
 • Lekka konstrukcja z niskimi oporami oddychania
 • Połączenie typu bagnetowego pasuje do szerokiej gamy kompatybilnych półmasek i masek pełnotwarzowych wielokrotnego użytku 3M™
 • Przekręć i kliknij, aby szybko i łatwo dopasować
 • Nadaje się do półmasek i masek pełnotwarzowych wielokrotnego użytku 3M™ z połączeniem typu bagnetowego
 • Zapewnia ochronę w niebezpiecznych środowiskach

Filtry gazów, oparów i cząstek stałych 3M™ posiadają złącze typu bagnetowego, które pasuje do szerokiej gamy zgodnych półmasek i masek pełnotwarzowych wielokrotnego użytku 3M™. Profilowana konstrukcja zapewnia optymalne pole widzenia. Nasza oferta lekkich filtrów gwarantuje dobrze wyważoną ochronę dróg oddechowych w niebezpiecznych środowiskach.

Do ochrony dróg oddechowych przed gazami, oparami i cząstkami stałymi należy stosować filtry 3M™ do gazów, oparów i cząstek stałych. Po prostu wybierz typ filtra, który odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i wymaganiom, dopasuj połączenie i przekręć, aby zatrzasnąć go na miejscu. Są zgodne z naszymi półmaskami i maskami pełnotwarzowymi wielokrotnego użytku* (z połączeniem bagnetowym) pozwalającymi na bezpieczną pracę w szerokim zakresie niebezpiecznych środowisk.Nasze lekkie filtry łączą w sobie ochronę z wygodą. Po zamontowaniu na masce oferują niskie opory oddychania oraz komfort użytkowania. Profilowaną konstrukcję zaprojektowano pod kątem optymalizacji pola widzenia.Można je szybko i łatwo zamontować przy pomocy specjalnych złączy oraz stosować z dowolnymi półmaskami i maskami pełnotwarzowymi wielokrotnego użytku 3M™ z połączeniem typu bagnetowego. Aby określić, który filtr jest odpowiedni dla Twojego środowiska, oraz pomóc w realizacji harmonogramu wymiany filtra, skorzystaj z oprogramowania 3M Service Life and Select Software dostępnego pod adresem www. 3m. com/sls.* 6098 i 6099 nie nadają się do użytku z półmaskami.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.


Acne-Derm to nowoczesny krem przeciwtrądzikowy i wybielający przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i z tendencją do przebarwień. Zawiera kwas azelainowy, który korzystnie działa na skórę. Jak go stosować? Czy warto?

spis treści

 • 1. Co to jest Acne-Derm?
 • 2. Skład Acne-Derm3. Stosowanie kremu Acne-Derm4. Przeciwwskazania i środki ostrożności5. Działania niepożądane

1. Co to jest Acne-Derm?

Acne-Derm to lek w postaci kremu do pielęgnacji skóry trądzikowej z przebarwieniami, który można kupić w aptece bez recepty. Cena Acne-Derm wynosi kilkanaście złotych, przy czym należy podkreślić, że Acne-Derm ma bardzo dobre opinie. Pacjenci cenią go za skuteczność, przyjemny zapach i widoczne efekty działania. Według wielu z nich to świetny produkt za niewielkie pieniądze.

Zobacz film: "Trądzik - podstawowe informacje"

2. Skład Acne-Derm

Jeden gram kremu zawiera 200 mg kwasu azelainowego (Acidum azelaicum). Produkt zawiera również glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy i kwas benzoesowy, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmenatcji (przebarwień skóry).

Zawarty w preparacie glicerol ma działanie silnie nawilżające, zaś substancja czynna, kwas azelainowy:

 • działa przeciwbakteryjnie,
 • zmniejsza liczbę mikrozaskórników,
 • reguluje proces rogowacenia i złuszczania naskórka,
 • zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych,
 • hamuje zwiększoną aktywność komórek barwnikowych skóry (melanocytów).

3. Stosowanie kremu Acne-Derm

Produkt leczniczy Acne-Derm jest przeznaczony do nakładania na skórę. Stosuje się na trądzik pospolity (Acne vulgaris) oraz przebarwienia skóry (Melanoderma). Krem można stosować u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat.

Produkt Acne-Derm w postaci kremu stosuje się dwa razy na dobę: rano i wieczorem. Na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca na skórze, należy nałożyć cienką warstwę kremu. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu.

Dawka jednorazowa wynosi 1 g, to jest 4 cm kremu, co odpowiada 200 mg substancji czynnej. Tym samym dawka dobowa wynosi 2 g, to jest 8 cm kremu, co odpowiada 400 mg substancji czynnej.

W przypadku pominięcia dawki, należy zastosować produkt tak szybko, jak jest to możliwe. Nie należy jednak stosować dawki podwójnej w celu jej uzupełnienia. Pacjenci ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień leczenia powinni stosować produkt raz na dobę wieczorem. Acne-Derm należy stosować długo, bo co najmniej 4 tygodnie, a w celu uzyskania trwałej poprawy nawet kilka miesięcy (jednak nie dłużej niż przez 6 miesięcy).

4. Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazaniem do stosowania kremu Acne-Derm jest nadwrażliwość na kwas azelainowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, a także wiek. Nie należy go nakładać na skórę dzieci do 12. roku życia.

Nie należy stosować Acne-Derm w ciąży ani u kobiet karmiących piersią. Dopuszczalne jest to jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki są większe niż potencjalne zagrożenie dla płodu.

Należy jednak pamiętać, że kwas azelainowy, którego bezpieczeństwa dla płodu nie określono, w niewielkim stopniu przenika przez barierę łożyska oraz do mleka kobiet karmiących piersią.

W przypadku leczenia przebarwień skóry należy stosować jednocześnie kremy z filtrami UVA i UVB, ponieważ promieniowanie słoneczne może nasilać zmiany chorobowe i powodować ponowną pigmentację skóry. Po zastosowaniu kremu należy unikać ekspozycji na słońce.

Należy chronić oczy, usta, błony śluzowe przed kontaktem z produktem, a po nałożeniu kremu dokładnie umyć ręce. Jeśli nastąpi przypadkowy kontakt produktu w tych okolicach, należy przemyć je dużą ilością wody.

W przypadku leczenia trądziku u osób posiadających ciemną karnację, z uwagi na właściwości wybielające produktu, należy szczególnie wnikliwie obserwować skórę w miejscu jego stosowania.

5. Działania niepożądane

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego krem może wywołać podrażnienie skóry. Z uwagi na obecność alkoholu cetostearylowego Acne-Derm może powodować miejscową reakcję skórną (w większości przypadków łagodne, stąd nie wymagają przerwania stosowania produktu).

Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego, produkt może powodować niewielkiego stopnia podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych. W przypadku znacznego podrażnienia skóry, należy zmniejszyć ilość nakładanego produktu lub stosować Acne-Derm raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia.

Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni. Inne działania niepożądane to najczęściej: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej, uczucie pieczenia, świąd, a także zaczerwienienie, suchość i łuszczenie skóry.

Objawy te zwykle pojawiają się początku leczenia. Jeżeli nie mijają, utrzymują się bądź nasilają, należy stosować produkt rzadziej - raz na dobę lub zmienić produkt na inny.

Zastosowanie i pielęgnacja 3m 1260573

Bezpośredni link do pobrania Zastosowanie i pielęgnacja 3m 1260573

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Zastosowanie i pielęgnacja 3m 1260573