Zasady bezpieczeństwa Aeg As Ir01

Zasada bezpieczeństwa Aeg As Ir01 jest zasadą zarządzania bezpieczeństwem, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom, którzy korzystają z produktów firmy Aeg. Zasada ta obejmuje wszystkie procesy, procedury i polityki, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom systemu. Regułą jest zapewnienie wszystkim użytkownikom bezpieczeństwa, dostępu do informacji oraz ochrony danych. Zasada ta obejmuje również politykę bezpieczeństwa danych, która zapewnia, że wszystkie dane są zabezpieczane przed nieautoryzowanym dostępem i wykorzystaniem. Dodatkowo polityka ta zapewnia użytkownikom możliwość dostępu do odpowiednich informacji i umożliwia kontrolę dostępu do nich.

Ostatnia aktualizacja: Zasady bezpieczeństwa Aeg As Ir01

Wakacje to czas zabawy, odpoczynku i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich.

Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. Umów się na określone hasło, które wypowiedziane przez Ciebie będzie oznaczało, że czujesz się zagrożony i potrzebujesz natychmiastowej pomocy. To nie przesada - to podstawowe zasady bezpieczeństwa!

2. Nie afiszuj się zbytnio posiadanymi dobrami - nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować.

3. Podróżując pociągiem zawsze zajmuj miejsca z dala od podejrzanych osób i - jeśli to możliwe - blisko konduktora, bądź służby ochrony kolei. Nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi. Staraj się nie podróżować nocą. Nigdy też nie podróżuj autostopem sam - zawsze w gronie przyjaciół.

4. Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy - czasami lepiej udać, że się nie słyszy i iść dalej. Kiedy zaczepki się nasilą, odpowiadaj pewnie, krótko, bez wdawania się w dyskusję. Nie obrażaj napastnika.

5. Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon. Jeśli bawisz się na imprezie, nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki - kradzieże torebek, portfeli, telefonów komórkowych zdarzają się w klubach niezwykle często.

6. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Po takich substancjach tracisz samokontrolę a nazajutrz niczego nie pamiętasz. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej.

7. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam - zawsze w gronie znajomych. Nie wychodź z dyskoteki samotnie - staraj się wracać do miejsca zamieszkania w towarzystwie przyjaciół.

8. Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. Pamiętaj, że mitem jest, iż "dopalacze" pomagają w dobrej zabawie. Naucz się być asertywnym! Naucz się odmawiać.

PAMIĘTAJ - NIE ISTNIEJE BEZPIECZNE BRANIE NARKOTYKÓW!!!!

9. Unikaj alkoholu. Nie daj szans, aby wakacyjne picie powiększyło związane z tym statystyki tragicznych wydarzeń. Alkohol wzmaga agresję, a jednocześnie nietrzeźwy nastolatek jest łatwiejszą ofiarą przestępstwa. Nadmiar alkoholu nierzadko też prowadzi do ryzykownych zachowań, a to groźba m. in. zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

10. Uważaj na sekty. Nie opowiadaj nowo poznanym ludziom o swoich kłopotach czy marzeniach. Możesz być zaproszony na "bardzo ważne spotkanie". Jeżeli osoba jest bardzo życzliwa, ale nie chce odpowiedzieć na Twoje pytanie o cel spotkania i osoby lub instytucje je organizujące: "bo tam się wszystkiego dowiesz", bądź ostrożny. Nie idź, jeżeli wcześniej nie sprawdzisz, kim są ludzie, którzy Cię zapraszają i o co im chodzi.

Należy pamiętać, że żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności.
Nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!!!!!

Informacje na temat bezpiecznych wakacji można znaleźć na stronie:

https://www. pl/2018/06/bezpieczne-wakacje/

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom na nadchodzące wakacje składamy najserdeczniejsze życzenia bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej słonecznej pogody, wielu ciekawych przygód i miłych spotkań, chwil wartych wspomnień oraz niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Pedagog i psycholog szkolny


Pasy bezpieczeństwa to często niedoceniany element wyposażenia pojazdu, który jest w stanie ocalić życie pasażerów podczas wypadku samochodowego. Nie wymagają specjalnej technologii i wysiłku, aby je zapiąć. Przeprowadzono liczne badania, które potwierdzają ich efektywność. Prowadzone są kampanie reklamowe, które mają uświadamiać ludzi, jak bardzo ważne są pasy. Ciężko uwierzyć, że nasze bezpieczeństwo zależy od działania niepozornego skrawka materiału.

 • 1 Budowa pasów
 • 2 Zasada działania pasów bezpieczeństwa
 • 3 Jak pasy chronią pasażerów?
 • 4 Co, jeśli nie działają prawidłowo?
 • 5 Pasy bezpieczeństwa: kodeks wykroczeń
 • 6 Pasy bezpieczeństwa w ciąży
 • 7 Pasy bezpieczeństwa dla dzieci
 • 8 Pasy bezpieczeństwa dla psa

Budowa pasów

Pasy bezpieczeństwa składają się ze zwijacza, zamka oraz pasa bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem jest zwijacz, ponieważ to on powoduje zablokowanie pasa podczas nagłego hamowania. Napinacze naciągają pas i dociskają go do ciała pasażera w trakcie kolizji. Fundamentalnym i najczęściej spotykanym rodzajem pasów w samochodzie pasażerskim są pasy bezpieczeństwa 3 punktowe. Dzięki ich 3 mocowaniom ciało sztywno przylega do fotela; pasy opinają biodra, strefę brzuszną oraz klatkę piersiową.

Zasada działania pasów bezpieczeństwa

Najpierw trzeba upewnić się, że pasy prawidłowo działają i są dobrane do pasażera, czyli płasko przylegają do ciała i nie są poskręcane. Należy je dobrze zapiąć. Pas biodrowy musi jak najniżej opinać biodra w stosunku do brzucha. Pas piersiowy nie powinien opadać z ramion pasażera, musi przebiegać środkiem barku. Prawidłowo funkcjonujące pasy powinny starannie przylegać do ciała pasażera, nie mogą się zsuwać, wtedy gwarantują, że pasażer utrzyma się w bezpiecznej pozycji podczas wypadku — nie uderzy w fotel kierowcy lub w deskę rozdzielczą, nie wypadnie z samochodu podczas dachowania. Jeśli pasażer jest ubrany w grubą kurtkę, to powinien ją rozpiąć i przeprowadzić pas jak najbliżej ciała.

Jak pasy chronią pasażerów?

Im prędkość samochodu jest większa, tym gorzej dla pasażerów bez pasów — w trakcie uderzenia w inny przedmiot samochód gwałtownie traci swoja prędkość i im większa prędkość, tym większe siły działają na pasażerów — prościej mówiąc, jeśli pojazd porusza się z prędkością 30 km/h, to pasażerowie w środku także ‘poruszają się’ się z taką prędkością i z taką prędkością uderzą w przednią szybę / fotel. Człowiek bez zapiętych pasów może zginąć już przy takiej prędkości! Ponadto, podczas wypadku pasażer “waży” nawet kilka ton i z taką siłą uderza w przeszkodę. Może to spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć. Pasy są poddawane rygorystycznym testom, aby upewnić się, że mogą ocalić życie pasażerom. Niektórzy uważają, że w trakcie wypadku mogą zasłonić się rękoma przed uderzeniem w przeszkodę. To jest oczywiście błąd. Ręce czy nogi nie wytrzymają ciężaru ciała, tylko się połamią, a pas wytrzyma ciężar. Dba również o to, aby pasażer nie uderzył w poduszkę powietrzną i nie odbił się do tyłu — jeśli nie ma zapiętych pasów, to ta siła może go zabić. Pasy wraz z poduszkami powietrznymi pomagają uchronić przed poważnymi obrażeniami głowy i kręgosłupa, a przy naprawdę ciężkich wypadkach są w stanie ocalić życie.

Co, jeśli nie działają prawidłowo?

Obowiązkiem właściciela samochodu jest to, aby wszystkie układy i ważne elementy wyposażenia prawidłowo działały — musi więc zadbać o to, aby pasy były sprawne. Jeśli dojdzie do nawet najmniejszej kolizji, pasy bezpieczeństwa po wypadku koniecznie trzeba wymienić. Jeśli napinacze zadziałają, to niezwłocznie należy wymienić pasy. Czasami może się zdarzyć, że pasy bezpieczeństwa nie zwijają się. Najczęstszą przyczyną takiej usterki jest brud. Kurz zbiera się na powierzchni i pasom trudno przejść przez rolki, mogą się zacinać. Pasy należy umyć za pomocą letniej wody, szmatki i łagodnego środka oczyszczającego. Po umyciu należy je starannie osuszyć. Jeśli pasy bezpieczeństwa nadal słabo się zwijają, może okazać się, że brud osiadł także w szczelinie, przez którą pas przechodzi. Do oczyszczenia szczeliny można użyć papieru ściernego, a w przypadku głębokich zanieczyszczeń, można ostrożnie zdjąć obudowę i delikatnie, za pomocą sprężonego powietrza, wyczyścić wszystkie elementy. Aby uniknąć problemów ze zwijaniem pasów w przyszłości, można je nasmarować specjalnymi preparatami, na przykład teflonem lub silikonem
w sprayu. W najgorszym przypadku może okazać, że pasy nie zwijają się z powodu uszkodzonej sprężyny, wtedy pasy należy wymienić razem z napinaczami. Podobnie rzecz ma się w przypadku zablokowania się pasów. Może to być spowodowane brudem, który można łatwo wyczyścić.

Pasy bezpieczeństwa: kodeks wykroczeń

Zapinanie pasów jest obowiązkowe od 2006 roku. Kierowca jest odpowiedzialny za dopilnowanie, aby wszyscy pasażerowie zapięli pasy. Jeśli dojdzie do kontroli policji, to kierowca zapłaci grzywnę 100 zł i otrzyma 2 punkty karne za niezapięcie swoich pasów, a jeśli to pasażer nie zapiął pasa, to kierowca zapłaci 100 zł i otrzyma 4 punkty karne. Prawo o ruchu drogowym mówi, że są jednak grupy, których nie dotyczy obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.

 Do nich należą m. in. : 

 • i Osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie lekarskie,
 • i Kobiety w widocznej ciąży,
 • i Zespół medyczny podczas udzielania pomocy medycznej,
 • i Osoba niepełnosprawna bądź chora, która jest przewożona na noszach lub w wózku inwalidzkim,
 • i Dziecko poniżej trzech lat przewożone pojazdem kategorii M2 i M3.

Pasy bezpieczeństwa w ciąży

Tak jak mówi Prawo o ruchu drogowym, kobiety w ciąży nie muszą (to sugestia, a nie zakaz lub nakaz) zapinać pasów. O tym, czy jest to ciąża „widoczna” zdecyduje policjant w trakcie kontroli. Niekorzystanie z pasów sugeruje, że nie są one tak ważne i można się bez nich obejść. Eksperci dowiedli, że prawidłowo zapięte pasy chronią kobietę i jej dziecko. Pasy nie stanowią zagrożenia dla kobiety ciężarnej i jej nienarodzonego dziecka.

Należy zadbać o to, aby jak najlepiej zostały dopasowane do ciała kobiety i jak najmniej sprawiały jej dyskomfortu. Pas biodrowy należy umieścić pod brzuchem, pas barkowy powinien zostać przeciągnięty między piersiami do boku brzucha; nie można go wsunąć za plecy lub pod ramię. Na rynku dostępne są również specjalne adaptery na pasy, które mogą zwiększyć komfort podróży. Oprócz tego należy prawidłowo ustawić fotel, szczególnie ważne, jeśli kobieta w ciąży jest kierowcą. Brzuch powinien znajdować się jak najdalej od kierownicy.

Pasy bezpieczeństwa dla dzieci

Dla najmłodszych mamy foteliki samochodowe. Są podzielone według kategorii wagowej, należy wybrać fotelik do wagi i wzrostu dziecka. Według przepisów w sprawie pasów bezpieczeństwa, dzieci, których wzrost nie przekracza 150 cm, muszą być przewożone w fotelikach. Dla starszych dzieci dostępne są również podstawki, należy ustawić pas tak, aby nie przechodził przez szyję dziecka, a przez jego bark.

Dostępne są również specjalne pasy bezpieczeństwa dla dzieci, czyli tzw. Smart Kid Belt. Jest to specjalna nakładka na pasy, która umożliwia podróż bez fotelika. Może być używana przez dzieci o wadze od 15 do 36 kg. Sam wynalazek budzi kontrowersje, ale dobrze przymocowany zawsze będzie bezpieczniejszą opcją niż podróż bez pasów.

Pasy bezpieczeństwa dla psa

Nasi mali ulubieńcy towarzyszą nam wszędzie, nawet w podróży i dlatego też warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Każdy kierowca, który troszczy się o swojego psa, powinien zainwestować w pasy bezpieczeństwa dla niego. Szelki utrzymują ciało psa i razem z pasami uniemożliwiają poruszanie się po samochodzie bądź w razie kolizji lub kiedy pies chce usiąść na kolanach kierowcy. Szelki są wyposażone w hak, które należy dopiąć do pasów. Oczywiście przed podróżą pies powinien zostać przystosowany do pasów.

To, że specjaliści opracowują nowe pasy bezpieczeństwa dla różnych grup ludzi oraz dla czworonogów świadczy o tym, jak bardzo kluczowe dla bezpieczeństwa są pasy. Zapinajmy pasy, one naprawdę działają.

uśmiechnięty mechanik z masą doświadczenia w występowaniu w filmikach instruktażowych AUTODOC Nigdy nie widziany bez swoich gogli ochronnych jeździ BMW X5 E53 marzy o otrzymaniu Gold Play Button, dzięki 1 000 000 subskrypcji na YouTubie

Request RejectedThe requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Your support ID is: 12116447808278892289

[Go Back]

Zasady bezpieczeństwa Aeg As Ir01

Bezpośredni link do pobrania Zasady bezpieczeństwa Aeg As Ir01

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Zasady bezpieczeństwa Aeg As Ir01