Zacznij tutaj Podręcznik Café 98 145 8 to kompleksowe narzędzie do nauki języka polskiego jako obcego [1]. Zawiera on wyczerpujące informacje na temat gramatyki, słownictwa, tworzenia fraz i wielu innych aspektów języka. Podręcznik oferuje również bogatą gamę ćwiczeń, które pomogą Ci zrozumieć i opanować trudne zagadnienia. Ponadto, w podręczniku znajdziecie Państwo łatwe w użyciu słowniki, które pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych z wyrażeniami idiomatycznymi i zwrotami językowymi. Oprócz tego, Podręcznik Café 98 145 8 zawiera wskazówki dotyczące poprawnego tworzenia tekstu oraz testy sprawdzające, aby pomóc Ci w ocenie postępów w nauce języka.
Ostatnia aktualizacja: Zacznij tutaj Podręcznik Cafe 98 145 8
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.
Nie lubię czytać nudnych recenzji. Ale jak kupuję książkę to zawsze mam w głowie kilka pytań. Nie zastanawiam się nawet czy warto w kontekście pieniędzy- bo książki kosztują tyle ile jedzenie na wynos – więc z a w s z e warto. Ale czas. Nie mam czasu na czytanie bezwartościowych książek. I wiem, że Ty tego czasu też nie masz. Dlatego przedstawiam Ci recenzję książki “Pieniądze i cała reszta” Gail Vaz-Oxlade, w formie pytań i odpowiedzi.
P. S. Książka traktuje o edukacji finansowej dla dzieci. Jeśli znasz moje archiwalne treści, wiesz jaki to dla mnie istotny temat. Jeśli nie to w ostatnim akapicie usiłuję Cię przekonać, że edukacja finansowa dzieci to dziś M-U-S a nie opcja.
Ale przechodząc do recenzji książki tej kanadyjskiej autorki…
Co Kanadyjska autorka może wiedzieć o tym jak nasze-polskie dzieci operują pieniędzmi?
Cóż i wiele i niewiele.
Wiele – bo temat pieniądza i tym jak wpływa na nasze codzienne życie jest uniwersalny w krajach rozwiniętych. Sama waluta nie jest tu kluczowa. Dzieci zarówno w Polsce jak i Kanadzie oglądają reklamy zabawek i słodyczy, rodzice kupują im ubrania, gazetki, lizaki. Kieszonkowe, skarbonki i problemy nastolatków – są na tyle porównywalne, że książkowe rady mają rację bytu również na naszym podwórku.
Niewiele – bo faktycznie jest kilka elementów typowych dla każdego kraju np. sposób rozliczania podatków, ubezpieczenie, formy oszczędzania na emeryturę, konta dostępne dla młodych etc. Ale w tej kwestii wybawcą polskich czytelników stało się wydawnictwo i… ja 😉 Jako redaktor merytoryczny książki najlepiej jak umiałam dostosowałam treść książki do naszych realiów finansowych i naszego średniego poziomu świadomości finansowej.
Czy książka jest wyczerpująca?
Książka z pewnością nie jest wyczerpująca. O finansach dzieci można by mówić znacznie więcej, kilka tematów rozwinąć i kilka doprecyzować. Aż mnie korciło.
Czy książka jest praktyczna?
Wydaje mi się jednak, że takie właśnie było założenie autorki. Jest to bowiem poradnik dla rodzica, nie podręcznik akademicki, tu nie musi być więc wyczerpująco.
Rodzic, który dotychczas nie korzystał z wielu narzędzi czy strategii w zakresie edukacji finansowej dzieci – potraktuje informacje w książce nie tylko jako nowe do przyswojenia ale i nowe do wdrożenia. Jeśli staniesz przed wizją wdrożenia bagatela pięciu strategii, złożonych z pięciuset kroków, dla trójki dzieci – już widzę, jak dziarsko zabierasz się do roboty. Wszyscy tam byliśmy, ambitne plany i zerowa skuteczność. A jeśli zależy nam na efekcie – krótka książka, do łyknięcia w dwa wieczory i z prostymi rzeczami do wdrożenia JUŻ.
Co znajdziesz wewnątrz od autorki?
Rozdziały dotyczące kolejno: kieszonkowego, etapów wdrażania w świat finansów, pożyczania, oszczędzania i wydawania. Wszystko napisane w lekkiej formie, dużo opowieści o doświadczeniach autorki i rozwiązaniach najczęściej pojawiających się problemów typu “mamooo, daj na nowe buty! ”.
Co znajdziesz wewnątrz ode mnie i od wydawnictwa?
Niespodzianki oczywiście.
Po pierwsze naklejki i to nie takie “zabawowe” tylko od razu służące czemuś. Pewnie spotkaliście się z koncepcją słoików w kontekście oszczędzania? To przygotuj od razu słoiki i przyklej gotowce – słoik na oszczędności, bieżące wydatki albo i nawet pomaganie innym! Brzmi dobrze?
Zobacz jak wyglądają naklejki na słoikach – opowiadałam o tym w Dzień Dobry TVN, i tutaj:
Przygotowałam też dla czytelników materiały dodatkowe na końcu książki. By było jeszcze praktyczniej i jeszcze łatwiej wdrożyć pomysły z książki. Pierwszy materiał to ‘tabela wydatków na dziecko’. Może być bardzo praktyczne w szacowaniu wysokości kieszonkowego i tego jak powiążesz wypłaty z dodatkowymi obowiązkami dzieci (a warto to robić, by nie uczyć tego, że pieniądze “za nic” spadają z nieba). Drugi materiał dodatkowy to wzór… umowy pożyczkowej między Tobą a dzieckiem. Tak, tak – dobrze czytasz. Pożyczanie jest w porządku, pieniądze to tylko narzędzie, którym można (i trzeba) manipulować. Ale warto się nauczyć jak, bo chyba wszyscy wiemy do czego może prowadzić nieumiejętne pożyczanie. Stąd umowa – dziecko uczy się konsekwencji od samego początku. I trzeci ostatni materiał przygotowany przeze mnie to zabawa w budżet domowy w kilku krokach. Pomoże Tobie w uświadomieniu dziecku skąd w Waszym domu biorą się pieniądze i na co są przeznaczane.
Więcej informacji jak i samą książkę znajdziesz tutaj.
Czy edukacja finansowa jest Ci w ogóle potrzebna?
Tak.
A jeśli moje proste potwierdzenie Ci nie wystarcza to nie omieszkam rozwinąć tej myśli 🙂 O konieczności edukacji finansowej (dobrze czytasz, nie opcji czy możliwości tylko koniecznej-konieczności) pisałam i opowiadałam już kilka razy. Przykładowo tu udowadniałam Ci, dlaczego najlepszym momentem by zacząć rozmowę o finansach jest drugi rok życia. A tu opowiadałam o tym dlaczego kieszonkowe bywa kontrowersyjne i czy je w końcu należy dawać czy nie. pl/podcast/002">tu opowiadałam, dlaczego świnka skarbonka to średni pomysł i jaką inną skarbonką ją zastąpić. pl/podcast/005">tu opowiadałam o tym, dlaczego nastawianie dziecka na porządną szkołę by mieć porządną pracę i stałą pracę – to bardzo zabetonowana koncepcja, dziś już można myśleć (i działać) inaczej. Śmiało zanurkuj, niezależnie czy ten temat jest dla Ciebie zupełnie nowy czy już “liźnięty”. Nie zawiedziesz się.
O edukacji finansowej (i o tym dlaczego kocham astronautykę załogową – ale to zupełnie przypadkiem) opowiadałam też w audycji Polskiego Radia “Strefa Rodzica” w doskonale prowadzonej rozmowie z Marcinem Perfuńskim (nomen omen tatą piątki dzieci! ). Całej audycji możecie posłuchać tutaj:
"Pisanie jest mieszaniną techniki i talentu. Pisarz jest natchnionym, przepełnionym pasją tworzenia wirtuozem pisarskiego rzemiosła. "
Zacznij pisać. Motywacyjny poradnik pisarza został napisany przez... wydawcę. Obejmuje zagadnienia związane z rzemiosłem pisarza od motywacji, przez warsztat aż po wydanie książki.
Z poradnika dowiesz się, co to znaczy "być pisarzem", skąd czerpać inspiracje i gdzie najlepiej się wydać. To jedyne na rynku opracowanie omawiające rynek publikacji elektronicznych.
Sięgnij po e-booka, jeśli:
- chcesz pisać, a boisz się zacząć
- piszesz, a nie wiesz, czy dobrze
- napisałeś i chcesz to wydać.
E-book powstał na bazie wieloletnich doświadczeń na rynku wydawnictw elektronicznych i papierowych. Dowiesz się z niego, jak przekonać wydawców i krytyków do swojej twórczości, jak stać się zawodowym pisarzem, czego jeszcze Ci brakuje, by osiągnąć sukces.
Publikacja składa się z trzech części. W pierwszej - "Być pisarzem" poznasz prawdę o sobie jako twórcy, dostaniesz kilka motywujących do tworzenia porad, wykonasz ciekawe ćwiczenia.
W drugiej części "Pisać, pisać, pisać" zostaniesz zmuszony do pisania, poznasz szereg chwytów warsztatowych, dzięki którym przestaniesz marzyć o Wenie i zaczniesz po prostu pisać.
Część trzecia "Wydaj się" przeznaczona jest dla tych, którzy już napisali i chcą sprzedaż swoją książkę. Poznasz tu rynek książki elektronicznej, wiodących wydawców oraz tych, którzy mogą Ci pomóc w promocji. W tej części wypowiadają się właściciele wydawnictw, portali literackich i społecznościowych, tworzących polski liternet.
To jedyna na rynku publikacja, która zmotywuje Cię skutecznie do pisania, pozwoli uwierzyć w swoje siły i nauczy technik pisarskiego rzemiosła.
Katarzyna Krzan
Absolwentka kulturoznawstwa, doktor nauk humanistycznych o specjalności literaturoznawstwo (praca doktorska wydana przez Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne: Ekstaza w wersji pop. Poszukiwania mistyczne w kulturze popularnej). Właścicielka Agencji Internetowej A3M.
Autorka poradników: Praktyczny Kurs Pisarstwa (Złote Myśli) oraz Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety (Złote Myśli).
Prowadzi KANApę Literacką oraz Kurs pisastwa w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA w Sosnowcu. Współpracuje z wortalem literackim www. granice. pl. Pisuje recenzje do magazynu społeczno-kulturalnego Śląsk, miesięcznika Sosnart i in.
Na co dzień zajmuje się czytaniem, pisaniem, prowadzeniem wydawnictwa internetowego, kilku blogów, a przede wszystkim wychowaniem trzech córek - Agnieszki, Ani i Zuzi, o których można poczytać na blogu: www. malainka. blox. pl
Rok wydania | 2011 |
---|---|
Liczba stron | 225 |
Kategoria | Poradniki |
Wydawca | Wydawnictwo e-bookowo |
ISBN-13 | 978-83-62480-50-0 |
Język publikacji | polski |
Informacja o sprzedawcy | ePWN sp. z o. o. |
- Poradniki
\n\nSkorzystaj ze starożytnej mądrości we współczesnych realiach. \n\nKiedy zaczniesz myśleć jak mnich, zrozumiesz:jak przezwyciężać negatywne nastawieniejak przestać wszystko nadmiernie analizowaćdlaczego porównywanie się do innych...
"Twoje życiowe plany i marzenia czekają na dodanie im skrzydeł! Czy można zmienić swoje życie wykorzystując metody stosowane przez coachów? Ewelina Mierzwińska, certyfikowany coach, prawnik, blogerka, szczęśliwa żona i mama, dzieli się...
\n\nKsiążka została napisana z myślą o Tobie, jeśli poniosłeś porażkę w biznesie. Być może teraz wydaje Ci się, że z tego powodu świat przestał istnieć. Jednak nie, nadal istnieje. Lubi rządzić się swoimi własnymi prawami....
Kontynuacja powieści Sama tego chciałaś, Zuzanno. Porzucona przez męża Zuzanna nie traci nadziei, że małżonek odzyska rozum i wróci na łono rodziny. W nowej sytuacji trzeba się jednak odnaleźć, co nie jest łatwe, bo w kierunku kochanki...
Publikacja, która krok po kroku poprowadzi Cię do wydania własnej książki - od motywacji, przez warsztat, aż do opublikowania dzieła. Napisana przez wydawcę dla tych, którzy chcą pisać, tych, którzy tworzą oraz tych, którzy chcą... pl/fiszka/234920/zacznij-pisac. html" title="Zacznij Pisać">
Motywacyjny poradnik pisarza został napisany przez… wydawcę. Z poradnika dowiesz się, co to znaczy „być pisarzem”, skąd czerpać...
Zacznij programowanie w Go to przydatne wprowadzenie do podstaw i zasad języka Go, które może służyć jako solidna podstawa dla kolejnych programistycznych projektów. Opanujesz składnię Go, będziesz pracować z typami i funkcjami, odkryjesz...
Poziom umiejętności: PoczątkującyWymagania wstępne: BrakGotowy do nauki programowania? Poznaj podstawy programowania w języku Visual Basic i zacznij tworzyć aplikacje dla systemu Windows® 8 oraz dla Sklepu Windows. Nawet jeśli nie masz...
\n\nJeśli czujesz się zagubiona w erze Internetu, masz dosyć przebierania wśród kandydatów na portalach randkowych i chciałabyś znaleźć w sobie odwagę, by zagadnąć jakiegoś mężczyznę w księgarni czy barze, jeśli się...
Spis treści
Część pierwsza | |
Być pisarzem | 9 |
Zostać pisarzem. Co to znaczy? | 9 |
Ćwiczenie pierwsze | 16 |
Motywacja do pisania | 17 |
Ćwiczenie drugie | 21 |
Świadomość pisarza | 22 |
Ćwiczenie trzecie | 27 |
Co ja właściwie piszę? | 28 |
Typy pisarzy | 34 |
Część druga | |
Pisać, pisać, pisać... | 37 |
Skąd czerpać inspiracje? | 37 |
Ćwiczenie czwarte | 43 |
Czytelnik, czyli Twój cel | 44 |
Pomysły na fabułę | 47 |
Ćwiczenie piąte | 59 |
Trójwymiarowy model fabuły | 60 |
Ćwiczenie szóste | 64 |
Plan fabuły | 67 |
Twój bohater | 72 |
Ćwiczenie siódme | 82 |
Czas przystąpić do opowiadania? | 83 |
Ćwiczenie ósme | 87 |
Konkret zamiast abstrakcji | 88 |
Archetypy i stereotypy | 95 |
Ćwiczenie dziewiąte | 100 |
Emocje i uczucia bohaterów | 101 |
Ćwiczenie dziesiąte | 107 |
Dialogi, czyli jak rozmawiają postaci | 108 |
Ćwiczenie jedenaste | 114 |
Zagadka stylu | 115 |
Część trzecia | |
Wydaj się | 121 |
Sposoby na bestseller | 121 |
Ćwiczenie dwunaste | 126 |
Elementy typografii | 127 |
Indeks Jasności Czytelniczej | 132 |
Interpunkcja w dialogach | 134 |
Miękka spacja | 137 |
Indeksy i spisy | 139 |
Droga do wydawcy | 141 |
Self-publishing | 152 |
Dystrybucja | 159 |
E-Bookowo | 164 |
Złote Myśli | 167 |
Bezkartek | 172 |
Virtualo | 174 |
eClicto | 177 |
iFormat | 181 |
Nexto | 183 |
Zixo | 186 |
Mediatown | 189 |
eLib | 191 |
IT Engineering Inc. | 196 |
Podsumowanie | 200 |
Promocja | 201 |
Granice | 203 |
Nakanapie | 209 |
Bookznami | 213 |
216 | |
Cyfrowa literatura | 218 |
RozwińZwiń