Wymiary i montaż Beko Hsa 24540

Beko Hsa 24540 to szafka chłodnicza o zwartej konstrukcji przeznaczona do zastosowania w domach i mieszkaniach. Szafka wyposażona jest w aluminiową obudowę, która pozwala na szybki montaż i bezproblemowe dostosowanie do wymiarów pomieszczenia. Górna półka szafki ma regulowane nóżki, dzięki czemu można ją wyregulować w zależności od wysokości pomieszczenia. Przednia część szafki wyposażona jest w szerokie drzwi, które umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie. Beko Hsa 24540 jest też wyposażona w termometr, który pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury chłodzenia. Wymiary szafki to 60 x 60 x 85 cm, co sprawia, że można ją łatwo umieścić w niemal każdym pomieszczeniu.

Ostatnia aktualizacja: Wymiary i montaż Beko Hsa 24540

Zamrażarka BEKO HSA 32540 to urządzenie Wolnostojące. Zamrażarka jest w stanie pomieścić 198 litrów. Dodatkowe funkcje BEKO HSA 32540: Szybkie zamrażanie. Typ zamrażarki: Skrzyniowa. Producent gwarantuje, że urządzenia posiada zdolność zamrażania 18 [kg/24h]. Szerokość zamrażarki wynosi 100. 1 cm. BEKO HSA 32540 pracuje w klasie energetycznej B. Wysokość BEKO HSA 32540 wynosi: 86 cm. Obudowa urządzenia jest w kolorze: Biały. Inne funkcje zamrażarki: Zamek w drzwiach.

Zamrażarka BEKO HSA 32540 to urządzenie Wolnostojące. BEKO HSA 32540 zapewnia utrzymanie temperatury przez 40 [h]. Wysokość BEKO HSA 32540 wynosi: 86 cm. Pojemność netto zamrażarki wynosi 198 litrów. Szerokość zamrażarki wynosi 100. Inne funkcje zamrażarki: Zamek w drzwiach. Klasa klimatyczna urządzenia: SN. BEKO HSA 32540 pracuje w klasie energetycznej B. Dodatkowe funkcje BEKO HSA 32540: Szybkie zamrażanie.

Ściągnij obszerną i pomocną instrukcję obsługi do zamrażarki BEKO HSA 32540.Przewodnik użytkowania został dodany 24. 02. 2013.Dostępne języki instrukcji obsługi do tego modelu: polski.Dowiedz się za darmo, jak poradzić sobie z obsługą BEKO HSA 32540 i poznać jego ukryte funkcje.Całkowity rozmiar pliku PDF instrukcji obsługi wynosi 1. 2 MB.Do tej pory instrukcja została pobrane przez 0 osób.

  • instrukcja obsługi do zamrażarki BEKO HSA 32540
    Pobierz instrukcję PDF w języku: PL
    Ilość pobrań: 0

Powyższe instrukcje są jedynymi w wersji elektronicznej, które dostarczane są przez producenta.Jeżeli nie pomagają Ci one w rozwiązaniu problemu, możesz skorzystać z naszej pomocy na naszejgrupie na Facebooku - Testerzy VideoTestów.

Parametry techniczne
Zdolność utrzymywania temp. [h]40
Pojemność brutto [l]315
Typ sterowaniaMechaniczny
Średnie roczne zużycie energii [kWh/rok]350
Czynnik chłodzącyR600a
Pojemność netto [l]198
Poziom hałasu [dB]41
Typ zamrażarkiSkrzyniowa
Zużycie energii [kWh/24h]0. 96
Parametry fizyczne
Waga [kg]47. 5
Zamrażarka
Klasa zamrażania*/***
Zdolność zamrażania [kg/24h]18
Komunikacja
Lampka kontrolnaSzybkiego zamrażania, Pracy, Zakłóceń
Ekran
Typ paneluZewnętrzny
Funkcje
RozmrażanieManualne
Ogólne
KolorBiały
System oczyszczania
InneZamek w drzwiach
Montaż
Głębokość [cm]72. 5
Szerokość [cm]100. 1
Płyta
Wysokość [cm]86
Zasilanie
Klasa energetycznaB
Typ urządzeniaWolnostojące
Klasa klimatycznaSN
Ilość koszy2 szt.
Dodatkowe funkcjeSzybkie zamrażanie

Oceń BEKO HSA 32540

  • Nie ma jeszcze żadnych opinii. Możesz być pierwszy.

Pytania i odpowiedzi

  • Nie ma jeszcze żadnych pytań.

Zamrażarka skrzyniowa BEKO HSA 24520 - wrażenia w czwartym roku użytkowania.

Założenia i wybór
Zamrażarki skrzyniowe o większej pojemności nie są urządzeniami AGD chętnie wybieranymi, szczególnie do mniejszych mieszkań. To produkt adresowany raczej do posiadaczy starszych mieszkań z wydzieloną spiżarnią czy piwnicą lub nowoczesnych domów ze sporą częścią gospodarczą. My poszukiwaliśmy da siebie urządzenia mogącego pracować w specyficznych warunkach, czyli w spiżarni zewnętrznej. W naszym wypadku jest to pomieszczenie wydzielone w domku gospodarczym, który jest nieogrzewany. Zamrażarka powinna być więc przystosowana do długotrwałej pracy w zmiennych warunkach, w tym okresowo także w temperaturach ujemnych. Poza tą kluczową cechą, poszukiwaliśmy zamrażarki w miarę taniej i maksymalnie uproszczonej. Szczególnie zależało nam także na modelu bez nieprzydatnej w tych warunkach elektroniki.

Okazało się, że znalezienie tego typu urządzenia wcale nie jest łatwe. W sklepach stacjonarnych barierą okazali się przede wszystkim sprzedawcy, których można podzielić na dwie grupy. Pierwsi zupełnie nie potrafili zrozumieć o co chodzi i proponowali naszpikowane elektroniką urządzenia z wyższej półki cenowej. Ci drudzy przyjęli z kolei strategię wmówienia potencjalnemu klientowi absolutnie wszystkiego, czego sobie życzy. Dlatego postawiliśmy na poszukiwania w sieci, także z powodu możliwości prostego odstąpienia od umowy, gdyby zamrażarka okazała się zakupem nie do końca trafionym. Zakupy w sieci polecam tym bardziej, że w większości sklepów stacjonarnych poszukiwanego towaru i tak nie ma, a zamówienia dokonuje się na podstawie komputera, elektronicznego katalogu i zapewnień nie do końca kompetentnych konsultantów.

Po kilku dniach wertowania ofert w sieci, nasz wybór padł na zamrażarki firmy BEKO. Właściwie zamrażarki serii "Hero" były to jedyne urządzenia, dla których producent w czytelny sposób gwarantował możliwość pracy w ujemnych temperaturach.

Seria H... jpg Download (137. 11 kB)

W linii interesujących nas produktów znalazły się:
Beko HSA 24520 (230 litrów) za 819 zł*
Beko HS 221520 (205 litrów) za 849 zł*
Beko HSA 29520 (288 litrów) za 989 zł*
* ceny w połowie 2017 roku, przy bardzo atrakcyjnym kursie dolara.

Ostatecznie, po dokładnej analizie wymiarów zamrażarki i możliwości jej ustawienia, zdecydowaliśmy się na model Beko HSA 24520 o deklarowanej pojemności 230 litrów. W cenie około 815 zł, jaką ustaliliśmy ze sprzedawcą, znalazł się także bezpłatny i ubezpieczony transport z wyładunkiem i wniesieniem.

Wątpliwości i kontrowersje
Ponieważ wszelkie wątpliwości znacznie taniej jest rozstrzygać przed zakupem, postanowiliśmy jeszcze przed opłaceniem zamówienia zebrać wszelkie materiały dotyczące Beko HSA 29520. Trzeba przyznać, że na stronie producenta nie było większych problemów z ich znalezieniem i pobraniem (rejestracja nie jest wymagana). Szczególnie interesowała nas instrukcja z wiarygodnymi danymi technicznymi oraz warunki gwarancji.

Dane techniczne:
Oznaczenie modelu: HSA24520
Typ urządzenia: ZAMRAśARKA
Pojemność użytkowa całkowita(l) 232
Pojemność użytkowa całkowita netto(l) 230
Zdolność zamraSania w (kg/24h) 12
Klasa efektywności energetycznej (1) A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
Czas przechowywania? Z? godzin bez zasilania 67
Poziom hałasu w [dB] 41
Ekologiczny czynnik chłodniczy R600a

Etykieta e... tyczna. jpg Download (60. 48 kB)

Jakie było nasze zdziwienie po ich lekturze, gdy że w instrukcji znaleźliśmy taki wpis:
"Urządzenie będzie pracować prawidłowo w zakresie temperatur otoczenia od +10°C do +43°C. " (informacja na str. 30)
Oczywiście w warunkach gwarancji znalazł się wpis, że użytkowanie zamrażarki niezgodnie z opisanymi w instrukcji warunkami będzie skutkowało utratą owej gwarancji.

To były nasze najważniejsze wymagania, więc niezwłocznie postanowiliśmy wyjaśnić te wątpliwości z producentem. Infolinia okazała się porażką. Droga zapytania przez e-mail wydawała się więc nie tylko prostsza, ale dawała też gwarancję otrzymania wiążącego stanowiska firmy w formie nieco mniej ulotnej niż słowo. Niestety, tu też zaczęły się schody... pl/attach/Mail_-_pytanie_do_Beko_1307117. jpg" title="Mail - pytanie do Beko. pl/attach/thumb/Mail_-_pytanie_do_Beko_1307117. php? id=1042103" target="_blank">Mail - pyt... o Beko. jpg Download (107. 24 kB)

Nasze pierwsze zapytania pozostały po prostu... bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Ponawialiśmy więc kolejne aż... Firma oznaczyła naszą pocztę jako SPAM. Dopiero przesłanie zapytań przez inny "adres interwencyjny" pozwoliło udrożnić komunikację. Po kilku dniach uzyskaliśmy w końcu oficjalne stanowisko od BEKO oraz wyjaśnienia wątpliwych zapisów instrukcji i gwarancji. Jedna z odpowiedzi wyglądała tak:

Mail - odp... ż Beko. jpg Download (50. 66 kB)

Dopiero po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości i upewnieniu się, że zamrażarka może pracować w ujemnych temperaturach zdecydowaliśmy się na aktualizację i opłacenie zamówienia.

Użytkowanie
Zamrażarka dotarła do nas w ciągu kilkudziesięciu godzin. Była to dostawa kurierska na palecie, a urządzenie zostało wręcz doskonale zabezpieczone w pozycji pionowej. Oprócz kartonów, pianki ochronnej i specjalnych kształtek, konstrukcję wzmacniały drewniane listwy. Dostawa zawierała komplet akcesoriów i dokumentacji od producenta. Po rozpakowaniu i ustawieniu (co bardzo ułatwiają kółeczka! ), zgodnie z instrukcją odczekaliśmy z uruchomieniem do dnia następnego.

Zamrażarka ruszyła bez jakichkolwiek problemów i pracuje bez przerwy (wyłączając konieczne rozmrażanie) od kilu lat. Konstrukcja jest bardzo dobrze przemyślana. Przede wszystkim prosta i wytrzymała bez jakichkolwiek zbędnych "wodotrysków". Dwie najbardziej przydatne funkcje to bardzo skuteczne automatyczne oświetlenie komory oraz możliwość zamykania komory na klucz. Jedynym punktem newralgicznym wydaje się być nieco wystający uchwyt pokrywy z tworzywa sztucznego. No, ale jak dotąd jest to element bezawaryjny. Także zamek funkcjonuje bez problemu, nawet w ujemnych temperaturach. pl/attach/zdjecie_zamrazarki_2008104. jpg" title="zdjęcie zamrażarki. pl/attach/thumb/zdjecie_zamrazarki_2008104. php? id=1042105" target="_blank">zdjęcie za... ażarki. jpg Download (122. 49 kB)

Zamrażarka jest bardzo ustawna. Kratka wentylacyjna umieszczona jest z prawej strony, a wentylację z tylu ułatwiają dwie poprzeczki dystansowe skraplacza - są w komplecie. Dosunięcie lewej strony do ściany jest więc możliwe, co pozwala na oszczędność miejsca oraz zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Wnętrze jest doskonale zaprojektowane, a przesuwne kosze ułatwiają aranżację przestrzeni. Komora jest pojemna, ale nie na tyle głęboka, żeby pojawiły się trudności z dostępem do dna. Aluminiowa okładzina komory jest trwała i ma na tyle dobrą jakość, że zamrożone produkty nie przywierają do niej. Regulację i sygnalizatory pracy umieszczono wygodnie w prawym dolnym rogu, w miejscu dobrze widocznym. Regulacja jest łatwa, wręcz intuicyjna. Cenną funkcją jest "szybkie mrożenie" bardzo przydatne przy jednorazowym załadunku większej ilości produktów. W stosunku do naszej poprzedniej starej zamrażarki renomowanego niemieckiego producenta, Beko ujawniło kilka cennych zalet. Przede wszystkim urządzenie jest bardzo ciche, a po kilku latach pracy nie pojawiły się żadne niepokojące odgłosy. Drugim miłym zaskoczeniem jest brak pleśni na uszczelce komory, co niestety było zmorą poprzedniej zamrażarki, szczególnie w okresie letnim.

Po kilku latach użytkowania można powiedzieć z czystym sumieniem, że był to bardzo udany zakup. Przede wszystkim nie wystąpiły żadne problemy techniczne. Głownie mając na uwadze ochronę obudowy, z lewej strony (od ściany) i od góry zastosowaliśmy po roku styrodurowe osłony. To drobna ale bardzo przydatna modyfikacja w niezbyt sterylnym pomieszczeniu gospodarczym. Pozwala także ograniczyć skutki nieuchronnych skoków temperatur komory przy nieizolowanej ścianie. Zamrażarka jest praktycznie bezobsługowa i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Mimo trudnych warunków pracy nie można jak dotąd dostrzec także żadnych śladów korozji elementów metalowych czy oznak starzenia się plastików. Analiza zużycia energii (nasz budynek gospodarczy ma własne zabezpieczenie i podlicznik) wskazała także, że zamrażarka jest znacznie bardziej oszczędna, niż wynika to z karty produktu. Prawdopodobnie ten doskonały wynik to przede wszystkim efekt pracy w nieogrzewanym pomieszczeniu, dzięki czemu znacznie mniej energii trzeba zużyć na mrożenie komory. Właściwie jedynym wciąż pamiętanym i nieprzyjemnym incydentem jest dla nas trudna komunikacja z firmą Beko. No, ale to niedoskonałość ludzi, a nie wada produktu.

Zalety:
- Fabrycznie dostosowana do pracy w ujemnych temperaturach,
- Bardzo długi czas podtrzymania,
- Prosta, mocna i trwała konstrukcja,
- Wygodny przesuwny kosz do mrożenia produktów (możliwość samodzielnej aranżacji wnętrza)
- Wygodne i skuteczne oświetlenie wnętrza komory
- Zamek komory zamrażarki
- Skuteczna funkcja "szybkie mrożenie"
- Bardzo cicha praca - zamrażarka nadaje się do mieszkania

Wady:
- Trudna instrukcja zawierająca liczne błędy, nieprawdziwe informacje i nieścisłości.
- Kłopotliwa i bardzo męcząca komunikacja z firmą Beko, stosującą na początku klasyczną urzędową "spychologię" i "działanie na zmęczenie klienta".
- Mniejsza dostępność serii "Hero" w porównaniu z konkurencją - szczególnie w sklepach stacjonarnych.

instrukcja... bsługi. pdf Download (941. 3 kB)Points: 0. 74 for user

Czy pięć razy droższy smartfon jest pięć razy lepszy? Warto dopłacić?

Samsung Galaxy S22 Ultra to flagowy smartfon, który Wy, nasi czytelnicy uznaliście za najlepszy telefon 2022 r. w plebiscycie Tech Awards 2022. To oczywiście urządzenie kompletne, funkcjonalne, ale też... bardzo drogie. Z kolei w naszym podsumowującym 2022 r. zbiorczym teście smartfonów, tytuł sprzętu najbardziej opłacalnego w zakupie wywalczył kosztujący mniej niż 1000 złotych, a więc mniej więcej 5 razy tańszy Redmi Note 11. Natknęło mnie to do poddania się pewnemu eksperymentowi — postanowiłem przez tydzień używać taniego Redmi Note 11, a przez drugi — flagowego Galaxy S22 Ultra, aby zobaczyć, na ile rzeczywiście odczuję różnicę w komforcie codziennej pracy.

Wymiary i montaż Beko Hsa 24540

Bezpośredni link do pobrania Wymiary i montaż Beko Hsa 24540

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wymiary i montaż Beko Hsa 24540