Używanie Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd

Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd jest łatwe i wygodne dzięki intuicyjnemu interfejsowi i wygodnym narzędziom. Przed instalacją dodatków należy upewnić się, że system jest wyposażony w najnowszą wersję oprogramowania Cisco. Następnie można przejść do konfiguracji urządzenia za pomocą przyjaznego interfejsu Setup. Po uruchomieniu Setup można łatwo zainstalować dodatki i skonfigurować je do wygodnego działania. Można również zmienić ustawienia sieci, aby zapewnić wygodne połączenie z siecią lokalną. Instalacja dodatków i konfiguracja Cisco A9014cfd są bardzo łatwe, a intuicyjny interfejs Setup i narzędzia do konfiguracji sprawiają, że jest to wygodne i szybkie.

Ostatnia aktualizacja: Używanie Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd

DGCS System to program, który pracuje w architekturze klient – serwer. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologi ma możliwość pracy na różnych systemach operacyjnych np. Windows (od XP), Linux oraz macOS (od wersji 10. 14 – Mojave).

DGCS System może również pracować w sieci lokalnej, gdzie będzie zainstalowany na różnych systemach operacyjnych. Dodatkowo w przypadku większej ilości stanowisk (np. 10) zaleca się wdrożenie, gdzie serwer, na którym będzie znajdowała się baza(y) danych będzie oparty o system Linux. Możliwa jest również praca zdalna (przez internet) np. : w przypadku kilku oddziałów, jednakże wiąże się to z dodatkowymi kosztami, związanymi z zakupem licencji na oprogramowanie Winflector (zalecane oprogramowanie do pracy zdalnej).

Wymagania systemu

Komputer, na którym ma zostać zainstalowany DGCS System, musi spełniać poniższe wymagania:

Minimalne:

 • procesor: 1GHz,
 • pamięć RAM: 1 GB,
 • rozdzielczość ekranu: 1024×768 pkt,
 • wolne miejsce na dysku twardym: >1 GB (zależy od ilości danych),
 • system operacyjny: Windows (od XP), Linux, macOS (od wersji 10. 14 – Mojave) lub inny, na którym jest dostępna maszyna wirtualna Javy,
 • Serwer bazy danych Firebird w wersji 3. 0. x.

Zalecane:

 • procesor: 1. 5 GHz,
 • pamięć RAM: 2 GB,
 • min. rozdzielczość ekranu: 1024×768 pkt,
 • system operacyjny: Windows 7, Linux, macOS (od wersji 10. 14 – Mojave) lub inny, na którym jest dostępna maszyna wirtualna Javy,
 • Linki do pobrania najnowszych wersji programu:

  DGCS System na Windows:  http://pliki. php

  DGCS System na macOS: http://pliki. php

  DGCS System na Linux 32-bit:

  DGCS System na Linux 64-bit:

  Instalacja w środowisku Windows

  Należy pobrać program ze strony dgcs. pl i zapisać (np: na pulpicie), a następnie uruchomić plik instalacyjny “DGCSSystem-Setup. exe” (poprzez dwukrotne kliknięcie). Wówczas pojawi się kreator, który przeprowadzi użytkownika przez proces instalacji.

  Po wybraniu opcji Tak instalator przejdzie do kolejnego okna. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-1. png" alt="" width="502" height="392" srcset="https://dgcs. png 502w, https://dgcs. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-1-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

  Po wybraniu opcji Dalej pojawią się warunki licencji, z którymi należy się zapoznać i je zaakceptować, po czym wybrać opcję Dalej. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-2. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-2-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

   Następne okno to rodzaj instalacji. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-3. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-3-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

  W kolejnym oknie można wskazać lokalizację katalogu głównego programu. Domyślna lokalizacja przy instalacji to C:\dGCS\DGCSSystem. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-4. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-4-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

  Można zostawić lokalizację domyślną lub poprzez opcję Przeglądaj wskazać własną lokalizację. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-5. png" alt="" width="342" height="332" srcset="https://dgcs. png 342w, https://dgcs. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-5-300x291. png 300w" sizes="(max-width: 342px) 100vw, 342px"/>

  Po określeniu lokalizacji katalogu programu instalator jest gotowy do kopiowania plików. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-6. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-6-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

  W kolejnym kroku następuje proces instalacji. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-7. pl/wp-content/uploads/2019/05/TAK-7-300x234. png 300w" sizes="(max-width: 502px) 100vw, 502px"/>

  Ostatnie okno instalatora informuje o zakończeniu instalacji i proponuje:

 • Uruchomienie programu
 • Utworzenie skrótu na pulpicie
 • Utworzenie skrótu w pasku szybkiego uruchamiania
 • Ty i użytkownicy możecie instalować dodatki, aby korzystać z rozszerzonych funkcji obsługi plików w Dokumentach, Arkuszach, Prezentacjach i Formularzach Google. Istnieją na przykład dodatki do systemów zatwierdzania dokumentów, podpisów cyfrowych i zaawansowanej edycji obrazów w prezentacjach. Możesz instalować dodatki u użytkowników lub zezwolić im na samodzielne instalowanie dodatków. Po zainstalowaniu dodatku jest on dostępny dla wszystkich plików tego samego typu.

  Znajdowanie i instalowanie dodatków

  Użytkownicy mogą instalować dodatki z Google Workspace Marketplace. Możesz też zainstalować dodatki u użytkowników lub umieścić pewne dodatki na białej liście, aby mieć kontrolę nad tym, co użytkownicy mogą instalować. Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji „Instalowanie dodatków z Google Workspace Marketplace w organizacji” (poniżej).

  Uwaga: dodatki do Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji i Formularzy Google są przenoszone do Google Workspace Marketplace. Jeśli chcesz przenieść dodatki do Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji i Formularzy, musisz współpracować z twórcami tych aplikacji. Dopóki nie zostaną one przeniesione, nie należy odinstalowywać żadnych dodatków, ponieważ nie będzie można ich znaleźć w Google Workspace Marketplace i zainstalować ponownie.

  Instalowanie dodatków z Google Workspace Marketplace w organizacji

  • Jako administrator możesz zainstalować potrzebne dodatki z Google Workspace Marketplace.
  • W konsoli administracyjnej Google możesz dodać do białej listy wszystkie dodatki, które mają zainstalować użytkownicy. Dowiedz się więcej o kontroli nad instalowaniem przez użytkowników aplikacji z Google Workspace Marketplace.

  Zezwalanie użytkownikom na instalowanie i używanie dodatków spoza organizacji

  1. Kliknij Funkcje i aplikacje.
  2. Kliknij Dodatki.
  3. Zaznacz pole Zezwalaj użytkownikom na instalowanie dodatków do Dokumentów Google ze sklepu z dodatkami.
  4. Kliknij Zapisz.

  Czy to było pomocne?

  Jak możemy ją poprawić?

  Świadczenie pomocy technicznej dla programu Internet Explorer 11 zakończyło się 15 czerwca 2022 r.

  Przeglądarka Internet Explorer 11 nie będzie już dostępna po 14 lutego 2023 r. Jeśli którakolwiek odwiedzana witryna wymaga programu Internet Explorer 11, możesz ją ponownie załadować w trybie programu Internet Explorer w przeglądarce Microsoft Edge. Zalecamy przejście na przeglądarkę Microsoft Edge , aby cieszyć się szybszym, bezpieczniejszym i nowocześniejszym środowiskiem przeglądania.

  Rozpoczynanie pracy w przeglądarce Microsoft Edge

  Dodatki to aplikacje używane przez program Internet Explorer do interakcji z zawartością internetową, taką jak klipy wideo i gry. Paski narzędzi i rozszerzenia także są typami dodatków. Niektóre typowe dodatki to programy Adobe Flash, Quicktime i Silverlight.

  Program Internet Explorer niweluje konieczność korzystania z dodatków i umożliwia odtwarzanie filmów w formatach HTML5 i wielu filmów w formacie Adobe Flash bez konieczności instalowania osobnego dodatku.

  Instalowanie i używanie dodatków jest obecnie możliwe tylko w programie Internet Explorer na pulpicie. Jeśli próbujesz wyświetlić stronę, która wymaga dodatków, wyświetl ją na pulpicie: szybko przesuń w górę od dołu ekranu (lub kliknij prawym przyciskiem myszy), aby wyświetlić polecenia aplikacji, wybierz przycisk Narzędzia stron , a następnie wybierz pozycję Wyświetl na pulpicie .

  Uwaga: W systemie Windows RT dodatki nie są obsługiwane ani przez program Internet Explorer, ani przez program Internet Explorer na pulpicie.

  Instalowanie i używanie dodatków

  Jeśli brakuje dodatku, który jest potrzebny do wyświetlenia strony, program Internet Explorer poinformuje o tym i wyświetli monit o zainstalowanie go. Część dodatków jest preinstalowana przez inne aplikacje lub producenta komputera.

  Aby wyświetlić zainstalowane dodatki

  1. Otwórz program Internet Explorer, wybierz przycisk Narzędzia, a następnie wybierz pozycję Zarządzaj dodatkami.

  2. W obszarze Pokaż wybierz pozycję Wszystkie dodatki.

  Aby włączyć dodatki

  Wybierz dodatek, wybierz pozycję Włącz, a następnie wybierz pozycję Zamknij.

  Wyłączanie i usuwanie dodatków

  Dodatki czasami powodują spowolnienie działania lub awarie przeglądarek. Mogą też stanowić zagrożenie bezpieczeństwa lub zgodności. Jeśli chcesz przyspieszyć działanie przeglądarki lub podejrzewasz, że określone dodatki powodują występowanie problemów w programie Internet Explorer, możesz je wyłączyć. Można także usunąć dodatki, które nie są już potrzebne na komputerze. Możesz usunąć dodatki, jeśli podejrzewasz, że są one przyczyną problemów z wydajnością, zgodnością lub bezpieczeństwem.

  Aby wyłączyć dodatki

  W obszarze Pokaż wybierz pozycję Wszystkie dodatki, a następnie wybierz dodatek, który chcesz wyłączyć.

  Wybierz pozycję Wyłącz, a następnie wybierz pozycję Zamknij.

  Aby usunąć dodatki z komputera

  Uwaga: Nie każdy dodatek można usunąć. Niektóre dodatki są niezbędne, aby program Internet Explorer i komputer działały prawidłowo.

  W obszarze Pokaż wybierz pozycję Wszystkie dodatki, a następnie wybierz dodatek, który chcesz usunąć.

  Jeśli dany dodatek można usunąć, będzie widać opcję Usuń. Wybierz pozycję Usuń, a następnie wybierz pozycję Zamknij.

  Ryzyko związane z instalowaniem dodatków

  Dodatki poszerzają możliwości korzystania z przeglądarki, udostępniając atrakcyjne zasoby sieci Web, ale zainstalowanie niektórych dodatków może wiązać się z ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa, prywatności lub wydajności. Upewnij się, że instalowane dodatki pochodzą z zaufanego źródła.

  Rozszerzony tryb chroniony i dodatki

  Rozszerzony tryb chroniony pomaga w ochronie komputera i danych osobistych przed złośliwym oprogramowaniem i innymi atakami. Kiedy ten tryb jest włączony, dodatki, takie jak paski narzędzi, rozszerzenia i obiekty Pomocnik przeglądarki, można uruchomić tylko, jeśli są zgodne z rozszerzonym trybem chronionym. Jeśli dodatek nie jest zgodny, zostanie wyświetlone odpowiednie powiadomienie. Jeśli chcesz uruchomić niezgodny dodatek, możesz wyłączyć rozszerzony tryb chroniony w przeglądarce klasycznej.

  Uwaga: Rozszerzony tryb chroniony pomaga w ochronie komputera przed złośliwym oprogramowaniem i innymi atakami. Wyłączając rozszerzony tryb chroniony, trzeba mieć świadomość, że zwiększa to poziom zagrożenia komputera.

  Aby włączyć lub wyłączyć rozszerzony tryb chroniony

  Otwórz program Internet Explorer, wybierz przycisk Narzędzia, a następnie wybierz pozycję Opcje internetowe.

  Na karcie Zaawansowane w obszarze Zabezpieczenia zaznacz (lub wyczyść) pole wyboru Włącz rozszerzony tryb chroniony, a następnie wybierz pozycję OK. Aby to ustawienie zostało uwzględnione, musisz ponownie uruchomić komputer.

  Używanie Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd

  Bezpośredni link do pobrania Używanie Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Używanie Setup i instalowanie dodatków Cisco A9014cfd