Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa

Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa to funkcja, która pozwala użytkownikom na szybkie uruchomienie urządzenia Ge Ahtk10aa bez konieczności wprowadzania długiej gamy ustawień. Technologia ta umożliwia użytkownikom wybór szybkiego uruchomienia z listy dostępnych opcji, a następnie skonfigurowanie odpowiednich ustawień w kilka sekund. W przeciwieństwie do tradycyjnego procesu uruchamiania urządzenia, który może trwać dłużej, szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa skraca czas potrzebny do uruchomienia urządzenia. Pozwala to użytkownikom korzystać z urządzenia szybciej i wygodniej.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa

FAQ

Fast Startup jest funkcją, która pomaga w szybszym uruchamianiu komputera po jego wyłączeniu, i Windows 10 ma domyślnie włączoną funkcję Fast Startup. System Windows zapisuje niektóre dane systemowe na dysku po wyłączeniu komputera, a następnie po ponownym uruchomieniu komputera system wznawia go za pomocą zapisanych danych systemowych, zamiast go restartować, co skraca czas uruchamiania systemu. Jest to sposób, który przypomina realizację funkcji hibernacji.

Komputer nie jest w stanie pełnego wyłączenia z powodu funkcji Fast Startup, dlatego bateria ulega niewielkiemu rozładowaniu, co jest normalnym zjawiskiem. Jeśli chciałbyś wyłączyć funkcję Fast Startup, zapoznaj się z poniższymi krokami.

 1. Wpisz i wyszukaj [Power & sleep settings] (ustawienia zasilania i uśpienia) na pasku wyszukiwania systemu Windows , a następnie kliknij [Open] (otwórz) .
 2. Kliknij [Additional power settings] (dodatkowe ustawienie zasilania) . com/images/2021/03/10/a425f2cc-163a-444f-b654-170cb2b42db8. png"/>
 3. Kliknij [Choose what the power button does] (wybierz działanie przycisku zasilania) . com/images/2021/03/10/168c7a17-2a90-4d0c-a1c9-be7bb02ca609. png"/>
 4. Jeśli opcja szybkiego uruchamiania jest wyszarzona w Shutdown settings (ustawienia zamykania), kliknij [Change settings that are currently unavailable] (zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne) . com/images/2021/03/10/476772b2-09b0-4448-beff-825d9a08833d. png"/>
 5. Usuń zaznaczenie opcji [Turn on fast startup] (włącz szybkie uruchamianie) , a następnie wybierz opcję [Save changes] (zapisz zmiany) — komputer wyłączy funkcję szybkiego uruchamiania w systemie Windows. com/images/2021/03/10/2185acca-7b8e-4f02-a41f-cc42f8058f76. png"/>
 • KategoriaUstawienie/ Użytkowanie Windows
 • TypProduct Knowledge

Czy informacja okazała się przydatna?

YesNo

 • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
 • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
 • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

System Windows 11 ma funkcję o nazwie Szybkie uruchamianie, która sprawia, że ​​komputer uruchamia się szybciej po wyłączeniu. Gdy komputer jest wyłączony, zapisuje stan sterowników i systemu operacyjnego do pliku hibernacji. Zamiast przeprowadzać pełny rozruch po ponownym uruchomieniu komputera, ładuje wcześniej zapisany stan z pliku hibernacji. Może to przyspieszyć czas uruchamiania, ale może również prowadzić do problemów z określonymi konfiguracjami sprzętu lub oprogramowania.

Tak więc w tym poście zobaczymy, czym dokładnie jest „Szybkie uruchamianie” w systemie Windows 11 i dlaczego lub jak można wyłączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11.

Co rozumiesz na temat szybkiego uruchamiania w systemie Windows 11?

Funkcja szybkiego uruchamiania systemu Windows 11 to inteligentna technika szybszego ponownego uruchamiania komputera po jego wyłączeniu. Jego celem jest przyspieszenie procesu uruchamiania systemu Windows 11, umożliwiając natychmiastowe zalogowanie się i rozpoczęcie pracy. Jakie są jednak wady korzystania z szybkiego uruchamiania? Cóż, kiedy użytkownik wyłącza komputer z wyłączonym szybkim uruchamianiem, system Windows wylogowuje go ze wszystkich kont i zamyka wszystkie otwarte programy.

Szybkie uruchamianie ma na celu przyspieszenie procesu uruchamiania po wyłączeniu komputera. W tym celu plik hibernacji służy do zapisania bieżącego stanu systemu operacyjnego, w tym jądra systemu Windows i sterowników.

Plik hibernacji jest ładowany do pamięci RAM po ponownym uruchomieniu komputera po wyłączeniu go z włączonym szybkim uruchamianiem, co umożliwia szybkie uruchomienie komputera przy użyciu wcześniej zapisanego stanu systemu. Sesja jądra i sterowniki są naprawdę ładowane z ostatniej sesji logowania, co zapewnia szybsze uruchamianie, mimo że ta operacja wygląda na świeży rozruch.

Przeczytaj także: Jak naprawić błąd strony danych jądra BSOD na komputerze z systemem Windows 11/10

Problemy z szybkim uruchamianiem systemu Windows 11

 • Problemy ze zgodnością ze sprzętem lub oprogramowaniem: Szybkie uruchamianie może nie działać poprawnie w przypadku niektórych konfiguracji sprzętu lub oprogramowania. Możesz mieć problemy z uszkodzeniem danych lub innymi problemami, na przykład jeśli używasz zewnętrznego dysku twardego lub innego sprzętu, który jest niezgodny z tą funkcją.
 • Problemy z procesem uruchamiania: Wyłączenie szybkiego uruchamiania może być przydatne w rozwiązywaniu problemów, jeśli wystąpią problemy z procesem uruchamiania, takie jak niebieski ekran śmierci lub inne komunikaty o błędach.
 • Uszkodzenie pliku: Uszkodzenie systemu plików jest wynikiem szybkiego uruchamiania. Na przykład, jeśli plik jest otwarty i nieprawidłowo zamknięty po wyłączeniu komputera z włączonym szybkim uruchamianiem, plik może ulec uszkodzeniu.
 • Konflikty z innymi funkcjami: Funkcje systemu Windows, takie jak tryb uśpienia lub rozruch hybrydowy, mogą zakłócać szybkie uruchamianie.
 • Ryzyko utraty danych: Szybkie uruchamianie to nie to samo, co pełne wyłączeniejeśli często wyłączasz komputer, może to spowodować utratę danych i uszkodzenie plików.
 • Obawy dotyczące bezpieczeństwa: Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, szybkie uruchomienie nie powoduje całkowitego zamknięcia, a złośliwe oprogramowanie lub inne szkodliwe oprogramowanie może nadal działać w pamięci, co może prowadzić do problemów z bezpieczeństwem.

Chociaż te problemy z szybkim uruchamianiem są możliwe, należy zauważyć, że dla większości użytkowników ta opcja jest pomocna i nie trzeba jej wyłączać. Wyłączenie szybkiego uruchamiania może jednak pomóc w wyeliminowaniu któregokolwiek z wyżej wymienionych problemów, jeśli któryś z nich występuje.

Przeczytaj także: 5 sposobów naprawy błędu czarnego ekranu zdjęć w systemie Windows 11/10

1. Twój panel sterowania

2. Twój wiersz polecenia

3. Korzystanie z Edytora zasad grupy

4. Twój plik rejestru

 • Otworzyć Aplikacja Notatnik na komputerze z systemem Windows 11.
 • Teraz skopiuj i wklej dokładny kod:
 • Edytor rejestru systemu Windows w wersji 5. 00

  „HiberbootEnabled”=dword:00000000

  Aby to zakończyć

  Więc teraz myślę, że wiesz wszystko o tej funkcji szybkiego uruchamiania w systemie Windows 11 i dlaczego powinieneś wyłączyć szybkie uruchamianie w systemie Windows 11. Zaleca się włączenie funkcji szybkiego uruchamiania na urządzeniu z systemem Windows 11, aby przyspieszyć proces uruchamiania. Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek problemy z innymi programami lub podwójnym uruchamianiem, może być konieczne wyłączenie tej funkcji.

  Aby uzyskać więcej takich przewodników rozwiązywania problemów oraz wskazówek i wskazówek związanych z systemami Windows, Android, iOS i macOS, śledź nas na Facebook, Instagram, I Youtube

  Dalej Przeczytaj: Co zrobić, jeśli komputer z systemem Windows 11/10 nie uruchamia się ponownie

  FAQ

  Windows 8 - wprowadzenie do Szybkiego Uruchomienia

  [Szybkie uruchomienie] w Windows 8 jest podobne do [Trybu uśpienia].

  Poniżej znajduje się opis różnic.

  [Tryb uśpienia]: Zapis wszystkich danych, łącznie z uruchomionymi programami. Kiedy system uruchamia się z Trybu uśpienia, uruchomi się z ostatnimi ustawieniami użytkownika.

  [Szybkie uruchomienie]: Zapisywane są jedynie informacje uruchamiania systemu. Kiedy użytkownik wciśnie przycisk uruchamiania komputera, nastąpi uruchomienie systemu do domyślnych ustawień użytkownika. 

  [Szybkie uruchomienie] może spowodować poniższe zachowania.

  • Wciśnięcie F2 podczas uruchamiania komputera. nie spowoduje wejścia do ustawień BIOS.
  • Wciśnięcie F9 podczas uruchamiania komputera, nie przywróci systemu do ustawień fabrycznych.
  Te dwie akcje będą działać tylko przy pełnym wyłączeniu systemu.

  Ponieważ założenia [Szybkiego uruchomienia] są podobne do [Trybu uśpienia], oznacza to, że system nie wyłączy się całkowicie. Z tego powodu powyższe dwie akcje nie będą działać.

  Są dwie opcje aby obejść powyższe ograniczenia. 

  A. Proszę zapoznać się z - Jak wejść do ustawień BIOS w moim notebooku?

  B. Proszę zastosować się do poniższych kroków aby włączyć/wyłączyć [Szybkie uruchomienie]

  1. Kliknij

  2. Kliknij "Opcje zasilania"

  3. Kliknij "Wybierz działanie przycisków zasilnia"

  4. Kliknij "Zmień ustawienia które są obecnie niedostępne"

  5. Odznacz "Włącz szybkie uruchamianie"

  6. Zapisz ustawienia w celu wyłączenia [Szybkiego uruchamiania].

  KategoriaUstawienie/ Użytkowanie WindowsTypProduct Knowledge

  Czy informacja okazała się przydatna?

  YesNo

  • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
  • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
  • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

  Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa

  Bezpośredni link do pobrania Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Szybkie uruchomienie Ge Ahtk10aa