Electrolux Hoi630nf to wysoce wydajny i wszechstronny okap kuchenny. Posiada szeroki zakres funkcji, w tym wyciąg powietrza, automatyczne wyłączenie, trzy prędkości wentylacji i funkcję rekuperacji, która pozwala na skuteczną odzysk ciepła. Okap jest wyposażony w filtr antytłuszczowy, który skutecznie usuwa nadmiar wilgoci, tłuszczu i zapachów z kuchni. Jego prosty design i biała obudowa sprawiają, że pasuje do każdego wystroju wnętrza. Elektryczny panel sterujący umożliwia łatwe dostosowanie okapu do potrzeb Twojej kuchni.
Ostatnia aktualizacja: Skrócona karta informacyjna Electrolux Hoi630nf
Kup
Kup podpis elektroniczny
Możesz to zrobić na jeden z trzech wygodnych sposobów:
Wskazówka: Certyfikat kwalifikowany jest potrzebny do złożenia podpisu elektronicznego – dlatego w dalszych krokach instrukcji spotkasz się również z terminem 'certyfikat’.
Aktywuj samodzielnie – wypełniając wniosek
Wejdź na panel. pl, załóż konto i zaloguj się. Aby wypełnić nowy wniosek o wydanie certyfikatu – kliknij przycisk 'Wypełnij wniosek’ – serwis przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku.
Potwierdź tożsamość
Weryfikacja tożsamości jest niezbędnym krokiem w procesie ubiegania się o kwalifikowany podpis elektroniczny.
Tożsamość możesz potwierdzić na dwa sposoby:
Przekaż dokumenty
Jeżeli skorzystasz z usług Punktu Sprzedaży lub eID – wszystkie formalności załatwisz od ręki.
Jeżeli w celu potwierdzenia tożsamości skorzystasz z usług kancelarii notarialnej – zgromadzone dokumenty, w formie tradycyjnej (papierowej), wyślij na nasz adres:
Certum
ul. Bajeczna 13
71-838 Szczecin
Zainstaluj oprogramowanie
Zainstaluj oprogramowanie
Zanim pobierzesz certyfikat kwalifikowany zainstaluj:
Pobierz certyfikat
Certyfikat kwalifikowany zostanie wydany natychmiast w przypadku wyboru ścieżki eID.
W pozostałych sytuacjach certyfikat zostanie wydany do 7 dni roboczych od momentu wpłynięcia poprawnych dokumentów do Certum.
Podpis kwalifikowany będzie można pobrać drogą elektroniczną, link do jego pobrania otrzymasz na podany w dokumentach adres e-mail. Jeżeli wybierzesz wizytę w jednym z naszych Punktów – możesz skorzystać z dodatkowo płatnej usługi i uzyskać certyfikat w 30 minut lub następnego dnia roboczego.
Certyfikat kwalifikowany w zależności od zakupionej opcji należy zapisać na karcie Certum lub karcie chmurowej SimplySign.
Najpopularniejsze pytania
Przed wydaniem certyfikatu kwalifikowanego konieczne jest zweryfikowanie Państwa tożsamości.
W tym celu, z przygotowanymi dokumentami, prosimy o udanie się do:
Prosimy o przygotowanie:
Przedsiębiorca | Instytucja publiczna | 1. Potwierdzenia nadania numeru NIP Zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON – jeżeli posiadasz odpis lub wydruk z CEiDG i GUS nie trzeba dostarczać Regonu. Dokument będący podstawą prawną funkcjonowania przedsiębiorstwa np. : (Istnieje możliwość skorzystania z wydruków ze stron KRS lub CEiDG) |
---|
Dostarczone dokumenty mogą być w formie:
* KRS – Krajowy Rejestr Sądowy
** CEiDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
*** Akt powołania / mianowania / wyboru – dostarcza osoba która podpisuje w imieniu danej instytucji pełnomocnictwo dla danego Subskrybenta.
Jeżeli pragną Państwo skorzystać z pomocy Punktu Partnerskiego przed wysyłką dokumentów do Certum, prosimy także zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty zgodnie z otrzymaną (pocztą elektroniczną) listą.
Poświadczenie podpisu w Punktach Potwierdzania Tożsamości jest usługą odpłatną. Informacje na temat cen usług można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z operatorami w poszczególnych Punktach Potwierdzania Tożsamości.
Udając się do Punktu Rejestracji prosimy o przygotowanie:
Weryfikacja tożsamości – usługą odpłatna:
Wykaz kancelarii notarialnych znajduje się na stronie Krajowej Rady Notarialnej – www. krn. pl
Poświadczenie podpisu u notariusza jest usługą odpłatną i zgodnie z taksa notarialną kosztuje 20, 00 PLN netto + VAT.
Najnowszą wersję oprogramowania proCertum CardManger możesz pobrać tutaj.
Najnowszą wersję oprogramowania podpisującego i weryfikującego proCertum SmartSign możesz pobrać tutaj.
Należy natychmiast unieważnić certyfikat. Informacje jak unieważnić certyfikat znajdują sie tutaj.
W świetle ustawy o podpisie elektronicznym certyfikat kwalifikowany może być przypisany tylko do jednej osoby i jest równoważny z podpisem odręcznym. W przypadku certyfikatu uniwersalnego, można go używać wszędzie tam gdzie znajduje on swoje zastosowanie.
Jest to uzależnione od pracodawcy oraz typu certyfikatu. W przypadku certyfikatu uniwersalnego zależy od pracodawcy czy karta kryptograficzna wraz z certyfikatem kwalifikowanym może zostać zatrzymana przez pracownika, czy zwrócona pracodawcy, a certyfikat unieważniony. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku certyfikatu kwalifikowanego z dodatkowymi danymi – w przypadku odejścia z pracy posługującego się nim pracownika, pracodawca powinien wystąpić z wnioskiem o unieważnienie certyfikatu w Certum. Do wniosku o unieważnienie, należy dołączyć dokument stwierdzający anulowanie pełnomocnictwa/anulowanie mianowania bądź odwołanie ze stanowiska Subskrybenta, którego certyfikat ma być unieważniony.
TAK. Trzeba jednak pamiętać, że zagraniczne urzędy mogą nie być przygotowane do obsługi polskich certyfikatów. Teoretycznie od strony prawnej certyfikaty wydane w ramach dowolnego kraju UE mogą być używane na jej terenie bez ograniczeń. Praktycznie mogą natomiast pojawić się utrudnienia technologiczne. W celu ich uniknięcia, zalecamy skorzystanie z usługi kwalifikowanej e-Notarius, dzięki której można uzyskać poświadczenie równoważne z aktem notarialnym.
Numer PIN zabezpiecza klucz prywatny przechowywany na karcie i jest podawany zawsze, gdy składany jest bezpieczny podpis elektroniczny na dokumentach. Numer PUK służy do odblokowania karty w przypadku jej zablokowania poprzez trzykrotne podanie błędnego kodu PIN.
UWAGA: trzykrotne błędne podanie PUK powoduje całkowite zablokowanie karty, co wiąże się z koniecznością wydania nowego certyfikatu kwalifikowanego na nowej karcie kryptograficznej – w tym celu należy zakupić usługę Wymiany karty kryptograficznej i ponownie dokonać aktywacji karty.
Kod PIN dla profilu bezpiecznego musi składać się wyłącznie z cyfr (od 6 do 8 cyfr).
Kod PUK dla profilu bezpiecznego może mieć długość od 6 do 8 znaków.
Uwaga!
Zaleca się, aby kod PUK składał się ze standardowych znaków takich jak cyfry oraz duże i małe litery alfabetu angielskiego.
Użycie niestandardowych znaków (innych niż wymienione powyżej, a w szczególności polskich znaków diakrytycznych) może skutkować niemożliwością zweryfikowania wprowadzanego kodu na stanowisku pracującym pod kontrola innego systemu operacyjnego lub na stanowisku z zainstalowaną inną stroną kodową. W przypadku próby wprowadzenia znaków niestandardowych proCertum CardManager wyświetla komunikat ostrzegający przed konsekwencjami jakie może to spowodować.
Na jedną kartę kryptograficzną cryptoCertum, dostępną np. w ramach Zestawu Certum można uzyskać drogą elektroniczną do 3 certyfikatów kwalifikowanych, wydanych dla tego samego Subskrybenta.
Najprostszą metodą identyfikacji danych podmiotu, który wydał certyfikat kwalifikowany jest odczytanie danych producenta na posiadanej karcie kryptograficznej. Karta powinna zawierać oznaczenia graficzne Certum oraz ASSECO DATA SYSTEM.
W przypadku kart niestandardowych (np. spersonalizowanych) nazwę wystawcy certyfikatu można uzyskać za pośrednictwem oprogramowania do składania podpisu lub zarządzania kartą kryptograficzną. W momencie wyświetlenia informacji na temat zapisanego na karcie certyfikatu kwalifikowanego można odczytać dane jego wystawcy.
Informujemy, iż Certum świadczy usługę wydania kwalifikowanych certyfikatów podpisu elektronicznego zgodnych z nowymi strukturami i przy wykorzystaniu algorytmu skrótu SHA-256 zgodnie z Polityką certyfikacji i kodeksem postępowania certyfikacyjnego kwalifikowanych usług
Certum, bazując na certyfikacie (zaświadczeniu) wydanym przez NCCert dla Certum QCA 2017. W celu uzyskania dodatkowych informacji jak przejść proces aktywacji prosimy o kontakt z naszą Infolinią w dniach roboczych (pon-pt) w godzinach 7-17:
*- stawka za minutę połączenia zgodnie z cennikiem operatora
Informujemy, iż wybierając tę opcję, certyfikat może nie być obsługiwany przez niektóre aplikacje administracji publicznej obecnie działające na rynku polskim. Dostawcy aplikacji oraz systemów pracują nad wdrożeniem obsługi nowych typów certyfikatów (m. in. algorytm SHA-2), zgodnie z rozporządzeniem eIDAS obowiązującym w Unii Europejskiej.
Informujemy, iż Certum świadczy usługę wydania kwalifikowanych certyfikatów podpisu elektronicznego zgodnych z nowymi strukturami i przy wykorzystaniu algorytmu skrótu SHA-2 (SHA-256) zgodnie z Polityką certyfikacji i kodeksem postępowania certyfikacyjnego kwalifikowanych usług Certum, bazując na certyfikacie (zaświadczeniu) wydanym przez NCCert dla Certum QCA 2017.
Jak wymienić obecny certyfikat SHA-1 na SHA-2?
Zmianę algorytmu SHA-1 na SHA-2 można zrealizować on-line poprzez zastosowanie procedury odnowienia certyfikatu kwalifikowanego.
Prosimy wykonać następujące kroki:
- Kupić odnowienie certyfikatu kwalifikowanego:
a. W sklepie internetowym Certum – przejdź
b. W punktach partnerskich/Firmowych punktach Certum – przejdź
c. Za pośrednictwem Infolinii Certum (7-17 – dni robocze):
+48 91 44 72 850 lub +48 91 48 01 340,
Należy wybrać numer wew. „1”
2. Aktywować zakupione odnowienie:
a. Film instruktażowy – zobacz
b. Instrukcja PDF – pobierz
W celu uzyskania dodatkowych informacji jak przejść proces aktywacji prosimy o kontakt z naszą Infolinią
w dniach roboczych (pon-pt) w godzinach 7-17:
+48 91 44 72 850 lub +48 91 4801 340 (dla połączeń z tel. komórkowych)*
801 540 340 (dla połączeń z tel. stacjonarnych)*
*- stawka za minutę połączenia zgodnie z cennikiem operatora
Wsparcie na każdym etapie
Esencja
Czym jest ICF – Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania?
- jest klasyfikacją (tylko i aż), opracowaną przez WHO (która wydała też ICD-10/11),
- służy (przede wszystkim) do opisywania funkcjonowania człowieka – „jak sobie radzi”, a nie tego „co mu jest”,
- jest uzupełnieniem klasyfikacji ICD-10/11, ale jej nie zastępuje; podobnie jak nie zastępuje „typowego” opisu wyników testów psychologicznych (poniżej, powyżej, itd. ),
- Przykładowy kod ICF: b117. 0 oznacza, że dana osoba nie ma problemów (. 0) z funkcjonowaniem intelektualnym (b117).
Dłuższy, ale i tak krótki opis ICF
Klasyfikacja ICF dzieli się na dwie części, z których każda dzieli się na dwa składniki klasyfikacji.
Mamy więc cztery obszary do opisania (cztery składniki klasyfikacji), kolejno:
- (b) funkcje ciała i (s) struktury ciała (to jeden składnik, ale „praktycznie” dwa = dwie dziedziny),
- (d) aktywność i uczestnictwo,
- (e) czynniki środowiskowe,
- czynniki osobowe (których samo ICF nie klasyfikuje, ale z punktu widzenia psychologa, poradni i funkcjonowania człowieka są bardzo ważne, np. : wiek, płeć, nawyki, sposoby radzenia sobie, cechy psychologiczne, itp. )
Klasyfikacja ICF ma charakter zagnieżdżony, czyli możemy korzystać z coraz to niższych poziomów, aby nasz opis był jak najbardziej dokładny. Wersja skrócona to dwa poziomy, a wersja pełna to cztery poziomy (może być ich więcej).
Sam kod według ICF tworzy się według dość prostej zasady (w dużym uproszczeniu). Wyszukujemy w podręczniku ICF co nas interesuje (jaka kategoria), np. dla niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim znajdujemy: b117 funkcje intelektualne (oznaczenie b = funkcje organizmu), s110 struktura mózgu ( s = struktury ciała), d163 myślenie (d = aktywność i uczestniczenie), e310 najbliższa rodzina (e = czynniki środowiskowe). Dalej kodujemy na ile problem jest poważny posługując się skalą – te „cyferki” to kwalifikatory:
Skala ta w założeniu jest taka sama dla wszystkich dziedzin i kategorii, ale w praktyce dopiero badania naukowe mają określić co tak naprawdę ma oznaczać każde z tych określeń / cyfr (por. Załączniku 1; na końcu).
Wracając do przykładu z niepełnosprawnością intelektualną będziemy mieli zatem: b117. 2 = funkcje intelektualne na poziomie niskim i podobnie zakodowane kolejno: s110. 8 = struktury mózgu nie określony problem (ew. 9 = nie dotyczy), d163. 2 = myślenie na poziomie niskim i e310+2 = średnie wsparcie od najbliższej rodziny. Tyle w ramach dużego uproszczenia.
Niektóre osoby zaintryguje może „+” przy e310, który oznacza skalę dodatnią i jest wyłącznie dostępny dla „e. czynniki środowiskowe”. Dokładniej:
Co prawda dodatnią skalę mamy tylko dla (e) ale także przy innych składnikach klasyfikacji możemy wykazywać aspekty pozytywne, np. że myślenie co prawda na 1 = poziomie poniżej przeciętnej (negatywny aspekt), ale pamięć już na 0 = przeciętny poziom (pozytywny aspekt, „silna strona”).
ICF jest klasyfikacją, więc przede wszystkim klasyfikuje, porządkuje, ułatwia przekazywanie i przetwarzanie danych. Na podstawie informacji z orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej powinniśmy być w stanie stworzyć opis danej osoby według kodów ICF. Podobnie mając gotowy opis danej osoby za pomocą samych kodów ICF można stworzyć opis słowny funkcjonowania danej osoby; może niezbyt rozbudowany, np. nie będziemy wiedzieć, dlaczego najbliższa rodzina w umiarkowanym stopniu utrudnia funkcjonowanie dziecka.
Praktyczne implikacje (Załącznik 1)
Choć skala (0 do 4) jest jedna dla wszystkich kategorii to dla poszczególnych kategorii kwalifikatory mogą być różnie definiowane przez różnych specjalistów. Upraszczając, np. : b117. 3 (funkcje intelektualne z kwalifikatorem 3 = bardzo niski), ktoś może odczytać jako „odpowiednik” niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, ktoś inny w stopniu umiarkowanym; a ktoś inny stwierdzi, że co prawda b117 dotyczy też niepełnosprawności intelektualnej, ale nie w znaczeniu „ilorazu”/stopnia.
Z problemem tym zmierzyli się już niektórzy badacze i praktycy, np. w odniesieniu do dzieci ze spektrum autyzmu (por. Aljunied, Frederickson, 2014). Propozycje w oparciu o Aljunied, Frederickson, 2014, s. 385, Tabela 2, d1 Uczenie się, d130 Radzenie sobie:
Schemat powtarza się dla innych umiejętności, ale np. „0” dla d230 = radzi sobie z codziennymi aktywnościami bez pomocy (stosownie do wieku), zaś dla d335 „0” = używa szerokiego wachlarza gestów (nakazujących, opisujących) i niektórych niewerbalnych wskazówek, np. pocieranie oczu, aby pokazać, że jesteśmy zmęczeni (za: Aljunied, Frederickson, 2014, s. 385).
Autor tego opracowania twierdzi, że kodowanie ICF nie zastępuje informacji np. dotyczącej poziomu inteligencji. Osoba może być niepełnosprawna intelektualnie w stopniu lekkim, ale w związku z tym – w jej środowisku – może doświadczać codziennie znacznych (3) problemów. Ten sposób rozumienia ICF wydaje się być nadrzędny – jest to w końcu diagnoza funkcjonalna.
Z drugiej strony bardzo „kusząca” jest myśl, aby do czasu opracowania jednego, spójnego systemu interpretacji wydać „rekomendacje” nawiązujące do tak popularnej skali: przeciętny, poniżej/powyżej, niski/wysoki, b. niski/wysoki. Takie „rekomendacje” mogłyby prezentować się np. jak poniżej:
Chociaż na gruncie praktycznych te „wytyczne” wydają się „mieć sens”, to jednak – zdaniem autora tego opracowania – próba ich (mechanicznego) stosowania doprowadzi do degradacji i wypaczenia istoty całej klasyfikacji funkcjonalnej (ICF) – sprowadzając ją do zbędnego, „cyferkowego” balastu. Upraszczając – ICF ma opisywać codzienne funkcjonowanie osoby a nie jej wynik w narzędziu psychometrycznym! (ten opisujemy oddzielnie, nie kodujemy w ICF)
= koniec Załącznika 1 =
Obecnie w języku polskim dostępna jest klasyfikacja ICF dla dorosłych. W języku angielskim można także zapoznać się z jej wersją dla dzieci i młodzieży (ICF-CY).
Klasyfikacja ICF on-line w j. angielskim:
http://apps. int/classifications/icfbrowser/
Polska wersja ICF dostępna jest do pobrania pod adresem:
http://apps. pdf
Angielska wersja ICF CY (dzieci i młodzieży) dostępna jest do pobrania pod adresem:
http://apps. pdf
Można skorzystać z przygotowanych narzędzi ułatwiających naukę tworzenia opisów dla danej niepełnosprawności czy jednostki z ICD-10/11.
Można zapoznać się z akapitem o ICF a ICD-11 we wpisie o ICD-11.