Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr

Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr jest standardowym schematem połączenia dla UPS firmy CAndd Technologies. Schemat połączeń ułatwia łatwe i bezproblemowe podłączenie urządzenia do systemu energetycznego. Schemat połączeń jest szczegółowo opisany, aby ułatwić podłączenie wszystkich przewodów i wyłączników w odpowiedniej konfiguracji. Schemat połączeń zawiera rysunki, które szczegółowo opisują, jak podłączyć poszczególne przewody do wyłącznika, co pozwala zapewnić bezpieczne i wygodne podłączenie. Schemat połączeń jest dostępny dla każdego modelu UPS firmy CAndd Technologies, takie jak Ups12 350mr.

Ostatnia aktualizacja: Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr

Niniejszy artykuł jest poradnikiem dla kompletnie początkujących, którzy szukają wskazówek na temat tego jak czytać schematy.

Najprościej mówiąc schemat elektryczny to opis układu elektronicznego. Tworzy się go jednak nie przy użyciu słów, a stosując uniwersalne symbole i oznaczenia elektryczne.

Dlaczego używamy schematów?

Schematy ideowe stanowią specyficzny "język" elektroników oraz elektryków. Pozwala on zrezygnować nie tylko z opisów słownych, ale nawet rysunków czy też zdjęć. Zostają one zastąpione przez znormalizowane symbole elektryczne, o charakterze uniwersalnym i czytelnym dla odbiorców nie tylko w Polsce, ale i (najczęściej) na świecie.

Dzięki temu budowa, ale także naprawa dowolnego urządzenia elektronicznego nie wymaga kontaktu z jego projektantem - wystarczy uważna lektura schematu. To podejście sprawia, że:

 • przedstawiamy dane urządzenie na jednym rysunku, w sposób oczywisty dla wszystkich osób, które znają symbole stosowane na schematach elektronicznych,
 • łatwiej lokalizujemy ewentualne pomyłki i błędy na schemacie,
 • jesteśmy w stanie rozbudować urządzenie bez konieczności jego rozebrania i odczytywania/mierzenia wartości elementów.

Warto zaznaczyć, że o ile w przypadku układów elektronicznych możemy używać określenia "schemat ideowy", o tyle swego rodzaju odpowiednikiem takiej dokumentacji w przypadku układów elektrycznych jest tzw. schemat elektryczny jednokreskowy.

Bonus, streszczenie: pobierz opracowanie tego artykułu w formie plakatu (ściąga w PDF) »

Jak rysować schematy w programach CAD?

Projektowanie schematów ideowych na kartce (lub w programie Paint) bywa uciążliwe i nieefektywne. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest użycie do tego celu specjalnego oprogramowania CAD.

Programy do projektowania wspomaganego komputerem są nieodzowne w projektowaniu obwodów elektronicznych. Zapewniają użytkownikowi zbiór narzędzi, najważniejsze z nich to:

 • edytory schematów ideowych,
 • baza elementów zawierająca potrzebne symbole,
 • edytory PCB.
 • Do najpopularniejszych programów CAD należą:

 • Altium Designer (http://www. com/)
 • Eagle Layot Editor ()
 • Proteus (http://www. cfm)
 • Szczególnie ciekawą propozycją dla początkujących elektroników jest edytor schematów ideowych i płytek drukowanych EAGLE. Dzięki prostemu interfejsowi, licznym narzędziom i rozbudowanym bibliotekom pozwala wykonać poprawny schemat instalacji elektrycznej nawet osobom niezbyt zaawansowanym w tej dziedzinie. Co równie istotne, obecny właściciel marki – Autodesk (który przejął producenta oryginalnego programu o nazwie Cadsoft) - udostępnia darmową wersję programu. Ma ona pewne ograniczenia, ale dla początkujących elektroników nie będą one stanowiły przeszkody.

  Jest to idealny wybór dla hobbystów. Więcej na temat samego programu oraz jego obsługi znaleźć można w kursie, jaki został opublikowany jakiś czas temu. W dalszej części artykułu będę używał darmowej wersji EAGLE 6. 5. 0.

  Jak czytać symbole elektryczne?

  Jeśli chcesz zająć się samodzielnym konstruowaniem prostych układów, a nawet całych urządzeń elektronicznych, wiedza o tym, jak czytać schemat elektryczny, jest dla Ciebie jedną z kluczowych umiejętności. Przy pewnej wprawie będziesz w stanie nawet zamodelować w myślach działanie urządzenia bez konieczności jego montowania - wyłącznie na podstawie schematu.

  Aby zrozumieć budowę układów, zapamiętaj najważniejsze symbole i oznaczenia elektryczne oraz elektroniczne. Zwróć uwagę, że każdy element, taki jak rezystor, dioda LED czy kondensator, ma swoje własne przedstawienie graficzne. Co więcej - możesz skojarzyć je z wyglądem lub działaniem danego podzespołu. Oto tabela przedstawiająca najpopularniejsze symbole elementów elektronicznych:

  Tabela z symbolami najpopularniejszych elementów

  Na bazie elementów pokazanych w tabeli jesteś w stanie skonstruować pierwszy układ elektroniczny. Połącz w nim tranzystor z diodą LED, aby sterować jej światłem w zależności od sygnałów, które otrzyma z mikrokontrolera. Aby odwzorować taki układ, uruchom środowisko EAGLE i narysuj w nim taki prosty schemat:

  Analizując układ widzimy dwa rezystory (10k oznacza 10 kilo Ohm, 120R oznacza 120 Ohm), tranzystor NPN, wejście sygnałowe oznaczone etykietą SIG oraz zasilanie VCC i masę GND. Na chwilę zatrzymajmy się na tych 2 ostatnich symbolach.

  Zasilanie nazywane najczęściej Vcc (V - Voltage) oznaczamy strzałką, a masę (potencjał 0) nazywamy GND (Ground) i oznaczamy poziomą kreskę.

  Teraz nieco skomplikujmy nasz układ, dodając źródło zasilania (np. : baterię):

  Wielokrotne występujące symbole Vcc w rzeczywistości będą połączone, chociaż wizualnie są rozdzielone, to samo dotyczy GND. Rozwiązanie takie poprawia estetykę schematu. Rysowanie szyny zasilania z jednego końca schematu na drugi pogorszyłoby jego czytelność. Podobnie można potraktować szyny sygnałowe, jednak o tym później.

  Węzły i przecięcia połączeń

  Jest to element budzący wiele kontrowersji wśród początkujących. Większość schematów jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż powyższy. W związku z tym występują na nich skrzyżowania (jedno połączenie krzyżuje się z drugim).

  Przykład obrazujący sytuację, o której mowa:

  Widoczne na schemacie zielone kropki oznaczają węzły i właśnie w tych punktach sygnał rozdziela się na poszczególne podzespoły. W schemacie odległość węzła od elementów nie ma znaczenia, może być duża albo mała, ważne aby wizualnie wyglądało to dobrze. Wszystkie wyjścia rezystorów skierowane do góry są połączone z dodatnią szyną zasilania, ponieważ wszędzie gdzie pojawiają się skrzyżowania sygnałów są węzły (kropki).

  Natomiast do masy podłączone są jedynie katody diod LED nr 1 oraz 3. Katoda diody LED 2 krzyżuje się z masą, ale bez kropki!  Wniosek - brak połączenia! Jak widać dioda nr 2 sterowana jest wejściem opisanym jako "ster" może one być podłączone np. : do mikrokontrolera.

  Dla jasności powyższy schemat elektryczny mógłby zostać narysowany w taki sposób:

  Teraz nikt nie powinien mieć wątpliwości, co dzieje się z diodą nr 2. Jednak mam nadzieję, że przykład ten dobrze zobrazował jak należy interpretować wszelkie skrzyżowania.

  Układ scalony - schematy

  Układy scalone w postaci schematycznej mogą być mylące, gdyż wyprowadzenia symboli niekoniecznie zgadzają się z rozłożeniem nóżek w rzeczywistym układzie scalonych.

  Na poniższych grafikach przestawiono:

 • po lewej widok wyjść mikrokontrolera Atmega8 w obudowie DIP28,
 • po prawej symbol jaki można znaleźć w bibliotece EAGLE.
 • Grafika po prawej przedstawia ten sam mikrokontroler, ale z drobną modyfikacją. Jak już było wspomniane, schemat jest tylko pewną ideą. W samym schemacie dąży się do osiągnięcia jak najlepszej czytelności. Jak widać po lewej stronie symbolicznego mikrokontrolera są wejścia takie jak zasilanie, złącze oscylatora czy reset. Natomiast po prawej stronie są piny IO, które dodatkowo posortowano indeksami, co w przypadku rzeczywistego mikrokontrolera nie zawsze jest zachowane.

  Jeśli chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się konkretny pin w obudowie, wystarczy spojrzeć na jego numer obok wyprowadzenia. Poniższy przykład przedstawia podstawowe połączenie mikrokontrolera AVR Atmega8:

  Na pierwszy rzut oka widać gdzie jest zasilanie układu, przycisk reset, niezbędne kondensatory oraz gdzie znajdują się linie GPIO mikrokontrolera.

  Magistrale – wiele połączeń w jednym

  Często zdarza się, że musimy poprowadzić wiele sygnałów z jednego miejsca schematu do drugiego. Można to zrealizować prowadząc pojedyncze połączenia, jednak przy dużej ilości sygnałów schematy będą bardzo skomplikowane.

  W takim razie może oznaczymy sygnały etykietami? Pomysł już lepszy ale, mało praktyczny. Po wydrukowaniu dużego schematu odnalezienie dwóch identycznych etykiet będzie trudne. Z pomocą przychodzi nam magistrala (Bus), będąca zestawieniem dowolnej ilości sygnałów.

  Idealnym przykładem jest podłączenie mostka H. Przeważnie wymaga, to około 6 połączeń z procesorem. Zamiast prowadzić oddzielne linie sygnałowe, możemy poprowadzić magistrale:

  Jak widać jedna magistrala idzie do czujników, które są poza "kadrem". Natomiast druga łączy procesor z mostkiem. Stosując zbiorcze połączenia sprawiamy, że nasze schematy są czytelniejsze i łatwiejsze w interpretacji. Informacje o tworzeniu magistral znajdziecie w naszym kursie EAGLE:

  Podsumowanie

  Na zakończenie kilka wskazówek pomocnych przy czytaniu i rysowaniu schematów:

 • Kropka oznacza węzeł czyli połączenie
 • Sygnały o tych samych etykietach tworzą połączenie.
 • Dobrze jest rysować symbol napięcia zasilania do góry, a symbol masy na dół.
 • W celu zmniejszenia ilości połączeń (Net) należy stosować magistrale (Bus).
 • Dobrze jest nazywać sygnały tak by nazwa informowała nas o jego funkcji.
 • Zamiast tworzyć jeden spójny schemat warto rozbić go na bloki funkcyjne i połączyć magistralami.
 • Projektując schemat należy zachować stosowny odstęp pomiędzy elementami, by możliwe było odczytanie nazwy oraz wartości.
 • Zawsze najpierw twórz schemat układu elektronicznego, a dopiero później PCB.
 • Niniejszy artykuł to jedyne czubek góry lodowej. Jeśli temat będzie popularny na pewno w przyszłości pojawi się jego kontynuacja. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o samych elementach powinieneś zapoznać się z naszym kursem podstaw elektroniki.

  Artykuł był ciekawy?

  Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m. in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.

  To nie koniec, sprawdź również

  Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »

  Eagle, PCB, Schemat, symbole

  Strona może nie wyświetlać się poprawnie, ponieważ używasz AdBlock.
  Proszę, dodaj wyjątek dla www. elektroda. pl do Adblock.
  Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

  T8423CModel: T8423CProducent: MIELETyp: AGD
  Opis: Schematy DNX4280BT
  Model: DNX4280BTProducent: KenwoodTyp: CARAUDIO HectoModel: HectoProducent: LGTyp: TVChassis: FM22C
  Opis: service manual
  Typ: PROJEKTOR xm3040fModel: xm3040fProducent: SonyOpis: wzmacniacz 35503550Producent: Alpine 35193519 KR-A20Model: KR-A20 LGP42-12LF EAY62769601Model: LGP42-12LF EAY62769601Opis: STR-W6053, HS01G, STR-A6069, BD9270F ETX2MM816ESH (TX-P50G20E)Model: ETX2MM816ESH (TX-P50G20E)Producent: PANASONICChassis: GPF13DE
  Opis: Zasilacz FA5610 MIP3E50MY SC2628TSKTRT SC2603ASKTRT VISM42N04T(LC87F2G083? ) MCZ5203D UE37D55**R* UE40D55**R* UE46D55**R* UE37D50**PW UE40D50**PW UE46D50**PW UE32D40**NW UE22D50**NW UE27D50**NW
  Model: UE37D55**R* UE40D55**R* UE46D55**R* UE37D50**PW UE40D50**PW UE46D50**PW UE32D40**NW UE22D50**NW UE27D50**NWProducent: SAMSUNGChassis: U57A U57B U66A
  Opis: SM ST521
  Model: ST521Producent: MarantzOpis: Service Manual EN 48PFK5500/12 40PFK6550/12 50PFK6510/12 50PFK6550/12 iModel: 48PFK5500/12 40PFK6550/12 50PFK6510/12 50PFK6550/12 iProducent: PHILIPSChassis: QM15. 2E
  Opis: 715G7030 715G6934 715G6679 715G6973 715G6677 UE40H7000AL UE46H7000AL UE55H7000AL UE60H7000AL
  Model: UE40H7000AL UE46H7000AL UE55H7000AL UE60H7000ALChassis: U8DC
  UE32H6200AW UE40H6200AW UE48H6200AW UE50H6200AW UE55H6200AW UE60H6200AWUE32H6200AW UE40H6200AW UE48H6200AW UE50H6200AW UE55H6200AW UE60H6200AW UN32J6300AF UN40J6300AF UN48J6300AF UN50J6300AF UN55J6300AF UN60J6300AF UN65J6300AF UN75J6300AF
  Model: UN32J6300AF UN40J6300AF UN48J6300AF UN50J6300AF UN55J6300AF UN60J6300AF UN65J6300AF UN75J6300AFProducent: Chassis: UWK50
  LHD32D33EU
  Model: LHD32D33EUProducent: HisenseChassis: TP. P83
  różne marki i modele
  Model: różne marki i modeleProducent: VestelChassis: 17MB100
  LGP3942-13P EAY62831201
  Model: LGP3942-13P EAY62831201Chassis: power supply
  Opis: R2A20133D, L6599AD, FSD106LG RÓżNe PDP
  Model: RÓżNe PDPChassis: 2K5 FHP PDP Repair Manual
  Opis: FPF32C106128UA-51, -52, -62 FPF32C106128UA-72 FPF37C128128UA-72 FPF37C128128UB-72 FPF42C128128UB-54 FPF42C128128UB-72 FPF42C128128UC-52 FPF42C128128UD-52 FPF42C128128UE-52 26A3001P
  Model: 26A3001PProducent: TOSHIBAChassis: Ver. 01 PE0300
  Opis: PE0300 PE0253 PE0287 PE0288 LED19-T800M LED19-H800M
  Model: LED19-T800M LED19-H800MProducent: FUNAIChassis: A0CN6_7EP
  LT-42DV8BJ
  Model: LT-42DV8BJProducent: JVCChassis: FL5
  Opis: Opis i tabele SM, bez schematów. UT33D
  Model: UT33DProducent: UNI-TTyp: INNEChassis: AME7106, LM358
  Opis: Multimetr LGP3739-13PL1
  Model: LGP3739-13PL1Chassis: power supply EAY62810401
  Opis: SSC1S311A NR891D MAP3202 SMB05-002
  Model: SMB05-002Producent: Goldtech Controls 32PFL3807, 32PFL3507, 32PFL3517, 42PFL3507Model: 32PFL3807, 32PFL3507, 32PFL3517, 42PFL3507Chassis: TPM9. 2E LA
  Opis: 715G5194 715G5155 715G5163 715G5246 LGP4247-12P EAY62512501_4M
  Model: LGP4247-12P EAY62512501_4MOpis: LGP4247-12P EAY62512501_4M FAN7930BM, L6599AD, ICE3BR4765JZ 47LB6700 47LB6700-CBModel: 47LB6700 47LB6700-CBChassis: LC42B
  42LB56** 42LB56**-Z*
  42LB56** 42LB56**-Z*Chassis: LD43B LD44B
  32AV733GModel: 32AV733GChassis: 715G3705
  Opis: POWER 715G3714 CA-S50BK
  Model: CA-S50BKOpis: Service manual KLV-32R412B KDL-32R430B KLV-40R472B KDL-40RM10B KLV-48R472B KLV-32R422B KDL-32R433B KLV-40R482B KDL-48R470B KLV-32R426B KDL-32R435B KDL-40R450B KDL-48R473B KLV-32R482B KDL-32RM5B KDL-40R453B KDL-48R475B KDL-32R410B KDL-40R455B KDL-48R480B KDL-32R413B KDL-40R470B KDL-48R485B KDL-32R415B KDL-40R473B KDL-32R420B KDL-40R475B KDL-32R423B KDL-40R477B KDL-32R424B KDL-40R478B KDL-32R425B KDL-40R480B KDL-32R427B KDL-40R483B KDL-32R428BModel: KLV-32R412B KDL-32R430B KLV-40R472B KDL-40RM10B KLV-48R472B KLV-32R422B KDL-32R433B KLV-40R482B KDL-48R470B KLV-32R426B KDL-32R435B KDL-40R450B KDL-48R473B KLV-32R482B KDL-32RM5B KDL-40R453B KDL-48R475B KDL-32R410B KDL-40R455B KDL-48R480B KDL-32R413B KDL-40R470B KDL-48R485B KDL-32R415B KDL-40R473B KDL-32R420B KDL-40R475B KDL-32R423B KDL-40R477B KDL-32R424B KDL-40R478B KDL-32R425B KDL-40R480B KDL-32R427B KDL-40R483B KDL-32R428BProducent: SONYChassis: ITC3
  L32W351
  Model: L32W351Producent: AOCChassis: 715V1265
  Opis: 715V1265, 715T1180 3 /także Thomson 27LB030B5/ DPS-279BP
  Model: DPS-279BPProducent: DELTA PHILIPSOpis: DDA001A, DDA001B, NCP1606B, ICE3AS02 UE26EH45*** UE22ES54*** UE**EH53*** UE**ES55*** UE**ES57*** UE**ES58*** UE**EH5450WModel: UE26EH45*** UE22ES54*** UE**EH53*** UE**ES55*** UE**ES57*** UE**ES58*** UE**EH5450WChassis: U78A U78B
  UE32H5000AW UE22H5000AW UE40H5000AW UE48H5000AW UE50H5000AW
  Model: UE32H5000AW UE22H5000AW UE40H5000AW UE48H5000AW UE50H5000AWChassis: U8AA U8AB
  LC-42LD264E LC-42LD265E LC-42LD266K LC-42LD265RU
  Model: LC-42LD264E LC-42LD265E LC-42LD266K LC-42LD265RUProducent: SHARPChassis: 715G6173
  Opis: 715G6173-M0A 715G6635-P01-000-0030
  Model: 715G6635-P01-000-0030Producent: Sharp TCLOpis: LD7591T, SSC9522S, STR-A6069H, OZ9902CGN PSC10307E G1HSModel: PSC10307E G1HSProducent: Sony SankenOpis: R2A20113SP, SSC9513, STRA6079M UE37D6000T UE**D600*T UE**D61**S* UE**D620*T* UE**D63**S*Model: UE37D6000T UE**D600*T UE**D61**S* UE**D620*T* UE**D63**S*Chassis: U68A
  HT-BD2
  Model: HT-BD2Typ: DVDChassis: AH44-00165B, ORTP-658
  Orion 32LBT931, Sharp, Funai i inne
  Model: Orion 32LBT931, Sharp, Funai i inneChassis: 17MB82S
  UN46F5000AFXZA
  Model: UN46F5000AFXZAChassis: U86A
  42PW450
  Model: 42PW450Chassis: PD11A
  24PHK5210 >40PFH4200> 55PFT6300
  Model: 24PHK5210 >40PFH4200> 55PFT6300Chassis: TPN15. 1E 715G6947 715G7048
  Opis: POWER 715G6863 715G6550 715G6934 715G6940 715G6338 715G6743 42LM640S
  Model: 42LM640SChassis: LD22E
  ModelProducentTypChassisOpis
  Wpis
  A 100 D3XTZAUDIODivine A100 D3 AmplifierWzmacniacz stereoModel: A 100 D3Producent: XTZTyp: AUDIOChassis: Divine A100 D3 Amplifier
  Opis: Wzmacniacz stereo
  MIELEAGDSchematyKenwoodCARAUDIOLGTVFM22Cservice manualPROJEKTORSonywzmacniaczAlpineSTR-W6053, HS01G, STR-A6069, BD9270FPANASONICGPF13DEZasilacz FA5610 MIP3E50MY SC2628TSKTRT SC2603ASKTRT VISM42N04T(LC87F2G083? ) MCZ5203DSAMSUNGU57A U57B U66ASMMarantzService Manual ENPHILIPSQM15. 2E715G7030 715G6934 715G6679 715G6973 715G6677U8DCUWK50HisenseTP. SIS231. P83Vestel17MB100power supplyR2A20133D, L6599AD, FSD106LG2K5 FHP PDP Repair ManualFPF32C106128UA-51, -52, -62 FPF32C106128UA-72 FPF37C128128UA-72 FPF37C128128UB-72 FPF42C128128UB-54 FPF42C128128UB-72 FPF42C128128UC-52 FPF42C128128UD-52 FPF42C128128UE-52TOSHIBAVer. 2. 01 PE0300PE0300 PE0253 PE0287 PE0288FUNAIA0CN6_7EPJVCFL5Opis i tabele SM, bez schematów. UNI-TINNEAME7106, LM358Multimetrpower supply EAY62810401SSC1S311A NR891D MAP3202Goldtech ControlsTPM9. 2E LA715G5194 715G5155 715G5163 715G5246LGP4247-12P EAY62512501_4M FAN7930BM, L6599AD, ICE3BR4765JZLC42BLD43B LD44B 715G3705POWER 715G3714Service manualSONYITC3AOC715V1265715V1265, 715T1180 3 /także Thomson 27LB030B5/DELTA PHILIPSDDA001A, DDA001B, NCP1606B, ICE3AS02U78A U78BU8AA U8ABSHARP715G6173715G6173-M0ASharp TCLLD7591T, SSC9522S, STR-A6069H, OZ9902CGNSony SankenR2A20113SP, SSC9513, STRA6079MU68ADVDAH44-00165B, ORTP-65817MB82SU86APD11ATPN15. 1E 715G6947 715G7048POWER 715G6863 715G6550 715G6934 715G6940 715G6338 715G6743LD22E

  Znaleziono około 56 wyników dla: krups schemat

  • Krups ea901030 - Jak podłączyć wezyki

   Witam. Jestem posiadaczem ekspresu Krups. Dostałem go rozebranego, niby sprawnego. Mam prośbę, posiada ktoś schemat jak podłączyć wezyki wody? Krups ea9010.Na kotle dwa wejścia na wężyki i jeden na tłoku. Można podpowiedź co z czym podpiąć?

   AGD Drobny sprzęt 16 Kwi 2021 21:56Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 741

  • Expres do kawy Krups 905, całkowicie martwy

   Poszukuję schematu do expresu do kawy Krups 905, całkowicie marwy.Pozdrawiam.

   04 Lis 2008 19:34Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3418

   ekspres,, Krups'' 2106

   szukam schematu ekspresu firmy,, Krups'' KP210640/7ZO-po wymianie pompy nadal nie działa, prawdopodobniejestuszkodzony czujnik komory zaparzania-nia załącza się pompa-jaki to jest czujnik i gdzie mozna go zakupić?

   AGD Szukam 02 Lut 2011 10:01Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1599

   krups kp2005 - poszukuje symbolu układu Q2

   Witam serdecznie. Jak w temacie poszukuje schematu płytki od ekspresu krups nescafe kp2005, chodzi o układ Q2 jest całkowicie rozwalony i nie mogę odczytać jego oznaczenia. Dziękuje za pomoc.Dodano po 53Udało mi się odczytać połowę drugiego rzędu znaków WJ83 i szukając znalazłem na niemieckim...

   AGD Początkujący 07 Paź 2012 14:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 588

   Krups BW4108 - Ciągły sygnał dźwiękowy/schemat instrukcja serwisowa

   Witam,Czajnik Krups BW4108 wyłącza się przed zagotowaniem wody (wygasza wyświetlacz i emituje ciągły akustyczny sygnał alarmu). Po zdjęciu z podstawy i ponownym postawieniu wyświetla temperaturę (często w okolicach 85-90 oC) i można wodę dogrzać.Podejrzewam uszkodzenie termostatu bimetalicznego...

   17 Maj 2014 10:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1263

   Krups EA8000 - Jak zdjąć obudowę ekspresu?

   Jak mam zdjąć obudowę ekspresu ciśnieniowego Krups EA8000, żeby zrobić ogólny przegląd? Czekam na jakieś filmy lub schematy albo w formie opisu.Pozdrawiam szanownych forumowiczów.

   01 Gru 2016 21:23Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5046

   Krups PREP EXPERT S9000

   Witam.Poszukuję schematu do robota planetarnego: Krups PREP EXPERT S9000Z góry dziękuję za pomoc.

   19 Kwi 2016 20:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1140

   krups xp7210 - Wymiana uszczelek tłoka

   Witam. Uszkodził mi się express krups 7210, a mianowicie któraś z uszczelek przepuszcza na tłoku. Jakiś rok temu rozebrałem ten siłownik, ale z braku czasu przeleżało to w szufladzie. Czy posiada ktoś schemat jak złożyć ten siłownik?? Prosił bym tez o wymiary oringów tłoka górnego jak i samego siłownika....

   03 Paź 2016 13:37Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4098

   Krups EA 9000 płyta główna GSM 0300 120

   Witam mam problem z expresem jak w temacie nie reaguje na przycisk power prawdopodobnie przyczyna to uszkodzone elementy wymienione poniżej.Czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do schematu płytki expresu Krups EA 9000?Potrzebuje wymienić dwa elementy SC4 oraz ST3 a nie wiem co to są za elementy ponieważ...

   02 Cze 2020 08:25Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 399

   Krups KA 902 Poszukuję serwisówki robota kuchennego

   Poszukuję schematu serwisowego do robota kuchennego KRUPS KA-902. Otrzymałem sprzęt w t. zw spadku. "Jak da się uruchomić, to jest Pana".Główna płyta wykonawcza została zakupiona nowa przez poprzedniego właściciela, lecz robot dalej nie działa. Podejrzewam uszkodzenie płytki procesora z wyświetlaczem....

   23 Lut 2021 22:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 444

   Poszukuję instrukcji serwisowej do Krups EA8050

   Otrzymałem link z którego "ściągłem " instrukcje po francusku gdzie znalazłem schemat elektryczny i hydrauliczny.Przy użyciu wspomnianego schematu i filmiku z YT na którym pokazano jak rozebrać expres na czynniki pierwsze zlokalizowałem mikrostykktórym załącza się expres. Po wszczyknięciu kontakt...

   06 Mar 2018 21:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2928

   Krups EA8298 - oprogramowanie

   Widzę że ten problem nadal się pojawia choć moim zdaniem tutaj..ameno25 jak i ja podaliśmy dwa różne sposoby jak to można rozwiązać.Mikro włącznik od fusów S4 nie można wykorzystać podwójnie. Prawdopodobnie zrobisz zwarcie i możesz załatwić płytę. Ja wykorzystałem tylko miejsce obok S4...

   06 Sty 2023 13:53Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 3000

   Ekspres do kawy KRUPS 894 instrukcja obsługi

   Serwisówka czyli schemat+pcb+... bardzo się różni od instrukcji obsługi.Sprecyzuj - czego konkretnie potrzebujesz?

   30 Paź 2006 09:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 8728

   ekspres krups xp 7240 - uszkodzony dystrybutor

   Witam, mam podobny problem z krupsem ale dystrybutor do XP kosztuje około 260 zł. - ja muszę kupić nowy a części od swojego mogę za niewiele odstąpić o ile wiem zęby są ok.Na tej stronce są także inne ciekawe rzeczy do tego ekspresu, np. wężyki ciśnieniowe, spinki na wężyki, dysze etc.Mam natomiast...

   06 Wrz 2009 10:03Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 21374

   Ekspres Krups XP. 7240 nie leje kawy

   Tak, dzięki ale do tego właśnie udało mi sie dojść wcześniej już:) Okazało się że po powrocie z serwisu - domyśliłem się że coś brakuje - w tym zaworze brakuje wogóle tłoczka... Serwisanci spartolili i chcieli za naprawę 850 zl!!!!Muszę kupić nowy zaworek 2 Barowy gdzieś. Zobaczymy co to da po założeniu....

   AGD Użytkowy 29 Maj 2010 20:32Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 10176

   Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

   Witam zainteresowanych. Dwa dni temu udało mi się naprawić inną przypadłość mojego ekspresu, a dziś owa maszyna zafundowała mi nowe atrakcje. Po zaparzeniu 4 kaw nagle przestała płynąć kawa do filiżanki. Na wyświetlaczu wszystko wyglądało poprawnie jednak kawa przelała się gdzieś dołem. Ponieważ założyłem,...

   07 Sie 2010 17:36Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 8046

   Express do kawy Krups KP2100

   W urządzeniu nie załącza sie pompa. Kaseta załadowana. Pompa sprawna. Triak sprawny. Podgrzew OK - grzałka włącza się i wyłącza.Jak sprawdzić czujnik załadowania łyżki? Zbliżenie do magnesu kasty - brak reakcji na mierniku napięcia i rezystancji. Co można podać w miejsce podłączenia czujnika by odblokować...

   20 Lis 2010 20:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2683

   Krups Dolce Gusto KP-2100 martwy

   Jak w temacie, nie chce się włączyć. Czuć wcześniej było czymś spalonym w środku. Rozkręciłem i wszystko wygląda optycznie ok. Czy istnieje schemat do tego ekspresu?Albo co to jest to w obudowie jak TO-218, bo to małe to już wyczytałem, że triak.pozdrawiam

   13 Lip 2011 21:22Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3914

   KRUPS XP7240 Switch kocioł siłownik

   Sęk w tym, że switch na dole siłownika w ogóle nie jest uruchamiany.I to nie to, że nie jest nie sprawny.Chodzi o to, że według mnie nie ma co go zwierać czyli rozwierać bo jak oglądałem to od spodu siłownika to nie widze nic - jakiegoś elementu - odpowiedzialnego za to.Czy ktoś ma może jakiś...

   04 Sty 2012 21:48Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 10137

   Krups 8255 -nie spienia mleka i nie podaje gorącej wody

   WitamTak jak to bywa gwarancja się skończyła i mam problem?Ekspres mieli kawę i parzy normalnie jedynie nie spienia mleka i nie podaje gorącej wody czyli nie działają dwa przyciski po prawej stronie (ale nie chodzi o przyciski - przedstawiam obrazowo) patrzac na wprost urządzenia.Nie ukrywam...

   04 Lut 2012 11:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4268

   KRUPS XP7240 - wyciek spod ekspresu

   Hej,Właśnie skręciłem i wypróbowałem swój expres i mam wrażenie graniczące z pewnością, że problem był bardziej prozaiczny - jeden z wężyków wychodzący z termobloku załamywał się lekko i nie odprowadzał pary tworzącej się na koniec procesu parzenia lub płukania.Teraz działa bez zarzutu - para uchodzi...

   28 Kwi 2022 16:01Odpowiedzi: 81 Wyświetleń: 82148

   Krups XP 7240 - Błąd 06 na wyświetlaczu XP 7240

   zespół kotła nie różni się od poprzedniego (tak mnie się zdaje) trzeba było dołożyć jeden stycznik/włącznik gdyż był tylko jeden a powinny dwa (wykorzystałem od starego). Błąd pojawia się w momencie gdy podawana jest woda na tłok, robi się zgrubienie na wężyku, tak jakby kanał do tłoka był niedrożny,...

   13 Kwi 2013 18:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5637

   Krups 905 - M5AV1-2 nie mieli kawy młynek sprawny

   Przesiedziałem cały weekend nad tym ekspresem, dostałem go już niedziałającego.Rozebrałem wszystko wyczyściłem, rozebrałem piec, zawory cały system zaparzania. Ogólnie teraz działa tak: Włącza się miga led kawy pompuje chwile wodę coraz ciężej więc chyba wzrasta ciśnienie, obraca tą zaparzarkę...

   11 Wrz 2013 06:36Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4347

   Dolce Gusto krups spalona elektronika, prośba o identyfikacje podzespołu

   Witam kolegów elektroników i techników. Otrzymałem w spadku urządzenie do robienia kawy Dolce Gusto mini. Poprzednikowi z dnia na dzień zaczęła coraz słabiej lecieć woda(kawa) z dyszy. Pan lakiernik postanowił zajrzeć do środka, ściągnął obudowę, odchylił(z tego co widzę) płytkę elektroniki, gdzie zwarła...

   19 Sty 2015 21:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3351

   Krups 8080 - wymiana młynka

   Witam, czy może komuś udało się znaleźć jakiś schemat dobrania się do młynka w Krups?? mam podobny problem z młynkiem, nie wylatuje zmielona kawa do zaparzenia.Trochę z opóźnieniem ale odpowiadam.Powodem zapychania jest zazwyczaj zła kawa. Staraj się nie kupować kaw 'oleistych' tylko suche....

   03 Paź 2022 17:16Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 18104

   Młynek GVX2 Krups - niemożliwe odczytanie wrtości rezystora R2

   Witam wszystkich. Poszukuję schematu elektroniki do młynka GVX2. Wersja na CMOS (4013 i 4020). Albo wartość rezystora R2.

   12 Gru 2014 15:02Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2454

   Krups EA8250 nie uruchamia się

   Model omawianego ekspresu to:EA8250PE/700-1210-RCoś to Panu mówi?Dziękuję za sugestię odnośnie zatrzasków - udało się zdjąć front ekspresu i dostać do drugiej płyty.Pozdrawiam.RobertDodano po 59Po wymontowaniu płytki z boku ekspresu okazuje się, że rezystory wlutowane obok siebie,...

   29 Mar 2015 12:20Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3258

   KRUPS EA 8260 - potrzebny rysunek podłaczeń elektrycznych

   Dzięki za błyskawiczną reakcję.Prawy schemat połączeń to MÓJ.Krupss znów w pracy. Dzięki.

   25 Lip 2015 10:07Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1644

   KRUPS EA8019 - pytanie o uszczelki na górnym tłoku

   Na górnym tłoku (foto tloczek. jpg) są 2 uszczelki (oring).Muszę je wymienić, ale nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi: moim zdaniem jedna jest minimalnie mniejsza od drugiej (ta wyżej jest odrobinę większa).Natomiast na paru schematach widziałem że stosuje się 2 x MS-0698568.Są jednak w sprzedaży...

   21 Sie 2016 22:32Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2583

   Krups EA8000 - Nie włącza się ponownie

   No to masz płytkę elektroniczną do wymiany..Nie ma szans na wsad czy schemat, więc jeżeli wymiana kondensatorów nie pomoże trzeba by było szukać kompletnej elektroniki..

   22 Wrz 2015 12:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1542

   KRUPS XP7240 - Błąd 05 po wymianie pompy

   Witam mam wielka prośbę czy ktoś z was się z tym spotkał wymieniłem pompę w expresie KRUPS XP7240 bo nie leciała kawa po złożeniu ekspres się długo grzeje i testuje po czym się napełnia po tym pokazuje błąd 05 i tyle czy ktoś z was miał podobny problem i czy ma ktoś schemat podłączeń wężyków w tym modelu...

   17 Mar 2021 19:58Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 6585

   KRUPS EA8255 - podłączenie płyty głównej i wszystkich przewodów

   Dziękuję za pomoc. Po powrocie z wojaży pierwsze co, to wziąłem się za mój ekspresik (bo jak tu bez kawy żyć). Ale niestety nie udało mi się. Złożyłem jak trzeba. Zgodnie ze schematem. Chodziło o podłączenie przewodów z pompy do J7, Następnie z czujnika od wyrzutu fusów (Bac a Cake) do C04. Zauważyłem,...

   12 Paź 2016 11:21Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1995

   Krups EA828E30 - po wymianie płytki drukowanej ekspres szaleje

   Po kompletnym rozmontowaniu ekspresu w celu umycia i wypłukaniu,, tony " fusów z dołu obudowy, zacząłem montaż. Pomylić można było tylko kabelek biały idący od krańcowego szuflady z pozostałymi białymi podpiętymi pod termoblokiem lub pojemnika na fusy.Kuriozalne jest to, że po zdobyciu schematu...

   16 Lut 2017 17:12Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 3081

   KRUPS EA80xx - po wymianie uszczelek tłok nie schodzi do końca

   Witajcie,wymieniłem w końcu uszczelki na tłoku + baristę. Po skręceniu i uruchomieniu na autoteście na początku tłok tylko nieznacznie się opuścił i dalej "nie miał siły". W załączeniu zdjęcie. Zapaliy się kontrolki clean i calc i koniec.Po wyłączeniu z prądu i podłączeniu, najpierw "uwalnia" tłok...

   31 Paź 2020 18:02Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 5079

   Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna.

   A może ma ktoś schemat hydrauliczny do tego ekspresu, bo cały czas działa tylko ta dysza spieniacza. Nioop, napisałeś, że to kwestia podłączenia dystrybutora.

   12 Mar 2017 08:23Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6018

   Krups EA8000 - urwany kabel przepływomierza

   To zupełnie standardowa płytka w krupsacg, na pewno ktoś ma go akurat rozłożonego, przecież one co chwilę się psują, a mam straszną ochotę na kawę. Albo może ktoś ma schemat do nich?

   21 Sty 2018 22:04Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1917

   Krups EA9010 - przecieka (woda zbiera się pod spodem)

   Mi to wygląda na wyciek z uszczelki tłoka dolnego.A dysponuje Pan może jakimś schematem wymiany tej uszczelki i gdzie mogę ją kupić?

   14 Cze 2018 15:59Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 7170

   Ekspres Automatyczny Krups Xp 7200 Błąd przy starcie

   Masz tutaj schemat elektryczny dla serii XP. Wizualnie wszystko wygląda ok, chyba że coś mi umknęło. Tak przy okazji przewody od ntc powinny być puszczone górą, za płytką

   21 Lip 2018 12:41Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 20644

   Ekspres Krups EA801570 - źle działająca elektronika

   Witam, mam problem ze swoim ekspresem. Mianowicie po wymianie uszczelek źle podłączyłem dwa białe kabelki i spaliłem płytę główną. Zakupiłem taką samą (a przynajmniej zgadzającą się z numerem z mojej płyty i wyglądającą tak samo) i po podłączeniu jest nadal coś nie tak. Kontrolka od pojemnika z fusami...

   22 Maj 2019 21:11Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1344

   Krups EA8432 - jak rozebrać obudowę

   Witam mam ten sam problem. Posiadam ten sam ekspres i nigdzie nie ma instruktażu co i jak. Pisałem nawet do serwisu to odsyłają do placówki. Jedni wysłali mi tylko schemat części ale to i tak dużo mi nie mówi... doszedłeś do tego jak go zdjąć?

   01 Sie 2019 11:34Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 876

   Krups EA815 - Po uruchomieniu narzuca Cykl Konserwacji który się zapętla

   A co z przeplywomiezem.Jak mogę sprawdzić czy jest sprawny czy nie?Generalnie ekspres kończy cykl ale za chwilę wyskakuje nowy, co do wymienionych części to był wymieniony dystrybutor wody i uszczelki.Może coś zostało źle podłączone, potrzebował bym zdjęcia lub schematu urządzenia.

   14 Mar 2020 16:47Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 810

   Krups KP220 - nie działa, stopniowo wariował

   Czy ktoś ma, lub wie gdzie można znaleźć schemat ekspresu Krups KP220 na kapsułki? Dostałem taki za darmo, bo zaczynał wariować - czasem dioda przy przycisku nie chciała zmienić koloru na zielony (powinna tak zrobić po 30s), czasami ciągle dioda świeciła na czerwono, a czasami ciągle migała....

   19 Sty 2020 01:07Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1575

   Krups EA XP ekspress do kawy - Montaz kotla z EA do XP

   Dzien dobryZamierzam wymienic kociol (caly zestaw kotla z silownikiem) w XP7220. Z tego co widze, obecnie dostepne sa zestawy oznaczone jako pasujace do EA/XP, z tym ze w stosunku do starego kotla roznia sie okablowaniem. Na gorze silownika w starym XP, mikroprzelacznik pojemnika na fusy ma 3 zworki...

   08 Maj 2020 11:51Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1089

   - Krups EA8050 - upalone elementy PCB

   Oba zdjęcia są mojej płytki i w miarę swoich możliwości posprawdzałem zworki, kondensatory, rezystory i diody. Zauważyłem jedynie uszkodzenie R17 i R15. R17 idzie chyba na wejście analogowe w IC2? Kondensatory w koło IC2 są OK.Zastanawia mnie tylko, czy same te dwa uwalone rezystory mogły by powodować,...

   06 Gru 2021 13:31Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 459

   Krups EA 8298 uszkodzona płyta sterująca GSM 0300143 ekspresu

   Mały wyłącznik krańcowy w okolicach miejsca parzenia kawy.Sprawdziłem ten mikrowyłącznik i okazało się że się zaciął i styk był cały czas zwarty. Aktualnie się odblokował i przełącza się.Przed włożeniem następnej płytki wolę jeszcze wszytko sprawdzić. Są jakieś schematy elektryczne do tego ekspresu?

   05 Maj 2022 20:35Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 762

   Ekspres Rowenta Adagio ES 180 temperatura wody, schemat

   Wykonałem wczoraj modyfikację wg Twojego przepisu i rzeczywiście temperatura się podniosła, kawa jest w końcu gorąca:lol:[url=]Tutaj masz link do tego tematu o dyszach (dysze od Krupsa), niestety nie mam już maili jak je zamawiałem (było to w 2008 r. ), ale to był chyba serwis podany [url=]w tym...

   16 Lip 2021 16:35Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 12767

   Schematu elektrycznego ekspresu Krups do ekspresu Orchestro Siziliana Krups F889

   Schematu elektrycznego ekspresu Krups do ekspresu Orchestro Siziliana Krups F889.lub poszczególnej elektroniki lub innych części do ekspresu Orchestro Siziliana Krups F889

   08 Wrz 2011 19:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2129

   młynek krups gvx2 schemat naprawa

   Mam problem z młynkiem. Nie dawno był wymieniony w ramach gwarancji na nowy i znowu padła elektronika. Problem jest z tym, że młynek nie reaguje na potencjometr do regulacji ilości mielenia kawy. Załącza się na pół sekundy i zaraz wyłącza. Niezależnie od położenia potencjometru. Wstawiam fotki....

   17 Gru 2014 22:14Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 15385

   KRUPS xp 7240 - schemat połączeń wężyków

   Wymieniłem zespół kotła w swym ekspresie, niestety pomimo starań prawdopodobnie nie udało mnie się odtworzyć poprawnie połączeń wężyków. Bardzo nabrzmiał, nie pękł wężyk przy tłoku, tak jakby woda nie miała ujścia. Korzystałem z schematu zamieszczonego na Elektroda lecz nie jestem pewny czy jest on poprawny...

   13 Wrz 2014 10:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2904

   Krups EA8050 - potrzebny schemat

   Schemat płytki elektronicznej jest nie do osiągnięcia, ale myśle, że to powinno Cię zadowolić;)

   12 Sie 2015 10:25Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2043

   Expres Krups EA8050 - poszukuję schematu elektrycznego

   Po złożeniu wyrzuca błąd nr.

   29 Sie 2019 11:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 135

   Ekspres kawowy Krups KP2005 - schemat podłączenia płytki

   Zrobiłem błąd nie fotografując schematu podłączenia płytki w ekspresie Krups KP2005 i teraz mam problem z podłączeniem, jeśli ktoś miałby możliwość mi pomóc z góry dziękuję.

   31 Gru 2019 13:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 486

   KRUPS EA8250 - Potrzebny schemat płyty

   No jak,, kopnęło,, to możliwe że jakiś ładunek jednak poleciał na płytę. W załączniku masz schemat płyty głównej +diagram połączeń elektrycznych +zasilacz. Na początek sprawdź napięcia -24V, -6V, -5V i -3V (wzg masy). Pamiętać trzeba że układ nie jest oddzielony galwanicznie od sieci. Panelu przedniego...

   28 Kwi 2020 02:41Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3192

   Krups EA 8010 schemat lub oznaczenie

   Czy posiada ktoś schemat do modułu zasilającego ekspresu Krups EA8010 potrzebuje wiedziec jakie są tam diody ( jakie oznaczenia)

   12 Wrz 2020 08:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 573

   Krups Evidence EA8918 - Schemat serwisowy

   Patrzyłem wszystkie filmy na YouTubie, ale nie widać większość elektroniki do spieniania mleka i do kociołka. Więc potrzebuję schemat serwisowy.

   11 Wrz 2022 11:35Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 189

   Skąd pobrać dokumentację techniczną ekspresu do kawy?

   Witam. Poszukuję schematu/dokumentacji technicznej budowy ekspresu do kawy Krups EA 8050. Schemat płytki głównej itp. Nie chodzi mi tu o instrukcję obsługi.

   28 Lip 2022 07:30Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 111

  Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr

  Bezpośredni link do pobrania Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Schemat połączeń elektrycznych CAndd Technologies Ups12 350mr