Rozpocznij Asus F1a55 V Plus

Asus F1A55-V Plus to doskonała płyta główna do budowy przystępnego komputera stacjonarnego. Wyposażona jest w czterordzeniowy procesor AMD A55 APU, który zapewnia doskonałą wydajność. Płyta główna posiada także szeroką gamę złączy, w tym obsługę dla 8GB pamięci RAM DDR3. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących taniej i wydajnej płyty głównej. F1A55-V Plus ma wiele wbudowanych funkcji, w tym zintegrowany układ graficzny AMD Radeon HD 6520G, który zapewnia doskonałą wydajność zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i odtwarzania wysokiej jakości wideo. Płyta główna Asus F1A55-V Plus jest łatwa w instalacji i może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają kompromisu między wydajnością a wygodą.

Ostatnia aktualizacja: Rozpocznij Asus F1a55 V Plus

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

wojtis89 05 Jun 2013 16:36 1491

 • #1Level 9  

  #1

  Witam serdecznie.

  Mam taki problem z płytą główną Asus'a F1A55-M LE. Natomiast podczas włączania komputera speaker wydaję kombinację dźwięków 1-4-1.Na forum wyczytałem, że jest to błąd linii adresowej pamięci Ram. Wyczytałem również, że można go usunąć poprzez wyczyszczenie CMOS'a lub podmianę na inną kość RAM. Wykonałem obie czynności i niestety błąd nie zniknął.Moje pytanie brzmi: Czy istnieją inne sposoby, aby pozbyć się tego błędu? Czy płyta główna musi lecieć na gwarancję (Którą na szczęście jeszcze ma)?Z góry dziękuję za zainteresowanie.

 • #2electro_NickLevel 33  #2

  Jeśli już wykonałeś obie te czynności to nic innego nie wyczarujesz bez otwierania laptopa. Rozumiem że podmieniana kość pamięci była w 100% sprawna?

 • #3#3

  Z otwieraniem nie ma problemu, tym bardziej, że to płyta w stacjonarnym. Tak kość była w 100% sprawna, obie kości są w 100% sprawne, sprawdzone w innym komputerze.

 • #4#4

  W procesorach na gniazdo FM1 kontroler pamięci jest wbudowany w procesor-jeśli masz możliwość podmiany go na chwilę na inny to spróbuj...

 • #5#5

  Niestety drugiego procesora na FM1 nie posiadam.... Ale z tego co piszesz rozumiem, że na ewentualną gwarancję muszę odesłać płytę wraz z procesorem?

 • #6#6

  Tak naprawdę to jest loteria-błąd zgłasza płyta, ale powodem może być procesor... Najlepiej wysłać płytę z opisem usterki i niech sprawdzą-tyle że mogą za to żądać pieniędzy jeśli okaże się że problem był tylko z procesorem, tak samo jeśli wysłałbyś sam procesor. Jeśli kupiłeś to jako zestaw w tym samym sklepie to wyślij wszystko i niech diagnozują...

 • #7#7

  Kupiłem to jako zestaw. Tak zrobię jak mówisz, wyślę całość i niech oni podmieniają. Dam znać jak przyjdzie co zmajstrowali.Dzięki za zainteresowanie.

Asus TUF B450M-Plus Gaming

vs

Asus F1A55-M LX3

Asus TUF B450M-Plus Gaming

Dlaczego Asus F1A55-M LX3 jest lepszy od Asus TUF B450M-Plus Gaming?

 • 1 więcej slotów PCI?
  1vs0
 • 2 więcej portów USB 2. 0?
  4vs2
 • 4 więcej złącz SATA 2?
  4vs0
 • 58mm krótszy/a?
  186mmvs244mm
 • 1 więcej portów PS/2?
  2vs1
 • 18mm węższy/a?
  226mmvs244mm
 • Ma złącze VGA?

Dlaczego Asus TUF B450M-Plus Gaming jest lepszy od Asus F1A55-M LX3?

 • 800MHz szybszy RAM?
  2666MHzvs1866MHz
 • Posiada wyjście HDMI?
 • 1 więcej komór wentylacyjnych?
  3vs2
 • 2 więcej slotów pamięci?
  4vs2
 • Posiada USB Typu-C?
 • 3 więcej portów USB 3. 2 Gen 1 (USB-A)?
  3vs0
 • 96GB większa maksymalna ilość pamięci?
  128GBvs32GB
 • 6 więcej złącz SATA 3?
  6vs0

Informacje ogólne

Obsługiwane gniazdo/gniazda procesora.

Chipset

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (Asus F1A55-M LX3)

Obsługiwany chipset/układy płyty głównej. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/form-factor">obudowa

Obudowa płyty głównej.

Łączy się z hot spotami WiFi. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/wifi">Wersja Wi-Fi

Wersje Wi-Fi obsługiwane przez urządzenie.

Bluetooth do bezprzewodowa technologia, która umożliwia łatwy transfer danych pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety i komputery.

Bluetooth to standard technologii bezprzewodowej, który umożliwia przesyłanie danych między urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, za pomocą fal radiowych o krótkiej długości fali i bardzo wysokiej częstotliwości. Nowsze wersje zapewniają szybszy transfer danych. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/hdmi-version-r">wersja HDMI

Nowsze wersje HDMI obsługują większą przepustowość, co pozwala na wyższą rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Przetatkowywanie systemu to w normalnych okolicznościach dość skomplikowana procedura, jednak niektórzy producenci oferują przycisk lub program, który za jednym kliknięciem rozpocznie automatycznie przetaktowywać twój komputer, czego efektem będzie zwiększona efektywność.

Pamięć

Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci (RAM).

Może współpracować z szybszą pamięcia, poprawiając wydajność systemu.

Płyta główna wspiera przetaktowywanie RAM do wyższej prędkości. Zwiększając prędkość w której działa pamięć, możesz zwiększyć wydajność twojego komputera.

Większa liczba slotów pamięci (znanych również jako slotów DIMM) pozwala ci na dodanie więcej pamięci RAM do twojego komputera. Bardzo przydatne przy ulepszaniu, jako że możesz dodać RAM do pustego slotu, zamiast wymieniać istniejący moduł pamięci. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/ddr-version">Wersja pamięci DDR

Pamięć DDR (Double Data Rate) jest najpopularniejszym typem pamięci RAM. Nowsze wersje pamięci DDR wspierają wyższą maksymalną prędkość i są bardziej energooszczędne.

Większa ilość kanałów pamięci poprawia prędkość przekazywania danych między pamięcią a procesorem.

Pamięć z wbudowanym mechanizmem korekcji błędów potrafi wykryć oraz naprawić skorumpowane dane. Jest wykorzystywana w sytuacjach gdzie zasadniczo nie można pozwolić na korupcję danych, na przykład w komputerach naukowych oraz serwerach.

Porty

USB 3. 2 Gen 2 obsługuje szybkość do 10 Gb/s. Wcześniej był znany jako USB 3. 1 Gen 2. Porty te wykorzystują starsze złącze USB-A.

USB 3. 2 Gen 1 obsługuje prędkości do 5 Gb/s. 1 Gen 1 i USB 3. 0. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/usb-3-2-gen2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2 (USB-C)

USB 3. Porty te wykorzystują złącze USB-C. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/usb-3-2-gen1-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 1 (USB-C)

Więcej portów USB 2. 0 pozwala ci podłączyć do twojego komputera więcej urządzeń, które obsługują USB 2. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/usb-3-2-gen2x2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2x2

4 porty USB 40 Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje bardzo duże szybkości do 40 Gb/s. W przeciwieństwie do USB 3. 2, USB 4 może dynamicznie przydzielać przepustowość dla wideo i danych. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/usb-4-20-ports">4 porty USB 20Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje prędkości do 20 Gb/s. com/pl/asus-f1a55-m-lx3-vs-asus-tuf-b450m-plus-gaming/thunderbolt4-ports">Porty Thunderbolt 4

Liczba portów USB, które są zgodne z Thunderbolt 4. Porty te obsługują prędkości do 40 Gb/s, w tym co najmniej PCIe 32 Gb/s. Gwarantuje to możliwość obsługi dwóch zewnętrznych wyświetlaczy 4K (lub jednego zewnętrznego wyświetlacza 8K).

Złącza

Liczba portów USB 3. 2 Gen 1, które można dodać za pomocą złączy USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 3. 2 Gen 2, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 2. 0, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

SATA to interfejs używany do łączenia urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski twarde i dyski Blu-ray. Natywna prędkość transferu SATA 2 wynosi 6 Gbit/s, co dwukrotnie przewyższa prędkość poprzedniej wersji, SATA 2. Szczególnie przydaje się jeśli używasz SSD, ponieważ działa szybciej.

Komory wentylacyjne do punkty połączeń w płycie głównej, do których można podłączyć wentylatory chłodzące. Wentylatory mogą być również podłączone bezpośrednio do zasilania, ale przy podłączeniu do płyty głównej zyskujesz nad nimi znacznie lepszą kontrolę poprzez oprogramowanie.

Płyta główna posiada komory USB 3. 0, które są połączeniami pin i umożliwiają podłączenie dodatkowych portów USB.

M. 2 to interfejs wykorzystywany do połączenia różnych typów urządzeń, głównie urządzeń przechowywania jak dyski SSD M. 2. to wersja mSATA i może wspierać wyższe prędkości transferu danych.

Trusted Platform Module (TPM) to komponent, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Jednym z przykładów może być umożliwianie szyfrowania kluczy do tworzenia bezpiecznego środowiska, minimalizując ryzyko uzyskania dostepu przez hakerów.

U. 2 to interfejs wykorzystywany do podłączenia różnych typów urządzeń, głownie urządzeń przechowywania. Ma taką samą wydajność jak M. 2, ale SSD z interfejsem U. 2 jest dostępne w formie zwykłego dysku 2. 5" SATA i może wspierać wyższe pojemności niż dyski mSATA.

Złącza rozszerzające

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. kart dźwiękowych i kart sieciowych. 'x16' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCIe 3. 0 oferuje wyższą prędkość transferu danych niż PCIe 2. 0 oraz zapewnia lepszą wydajność.

Sloty PCLe pozwalają na podłączenie różnych komponentów do płyty głównej, takich jak karty graficzne i dyski SSD. Liczba linii transmisji danych (określona liczbą po znaku „x”) określa szybkość przesyłania danych. PCIe 4. 0 zapewnia prędkość 16 GT/s, która podwaja przepustowość zapewnianą przez PCIe 3.

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. 'x1' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCI zostało zastapione przez PCI Express, które oferuje szybszą transmisję danych, jednak mimo to wiele kart obecnie nadal używa PCI. 'x4' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. 'x8' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych.

Audio

Gdy sygnał cyfrowy jest konwertowany na analogowy (na przykład podczas odtwarzania dźwięku przez głośniki lub słuchawki), w sygnale przenoszony jest pewien szum. Wyższy SNR oznacza, że ​​jest mniej szumów, a jakość dźwięku jest lepsza.

Każdy kanał do oddzielny strumień informacji audio. Więcej kanałów może dostarczyć bardziej realistyczne doznania, jak np. dźwięk Surround.

S/PDIF to interfejs używany do transmitowania cyfrowej fonii z wysoką dokładnością.

Więcej wtyczek oznacza, że można podłączyć więcej urządzeń audio, takich jak głośniki lub mikrofony.

Pamięć

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 1 przeplata i odbija dane w dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedyńczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, jako że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 10 (1+0) przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 5 przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 0 przeplata i odbija dane w dyskach. Jego wadą jest fakt, że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to utracie ulegają dane ze wszstkich dysków.

RAID to technologia magazynująca, która łączy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 0+1 przeplata i odbija dane na dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedynczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, ponieważ jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

Najlepszy/najlepsza w kategorii płyty główne?

Gigabyte Z690 Aorus Master

Asus ROG Maximus Z790 Extreme

Asus ROG Maximus Z790 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Extreme

Asus ROG Maximus Z690 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Hero EVA Edition

Gigabyte Aorus X670E Xtreme

Asus ROG Strix B650E-E Gaming WiFi

Pokaż wszystko

Asus TUF Gaming X570-Plus

vs

Asus F1A55-M

Asus TUF Gaming X570-Plus

Dlaczego Asus F1A55-M jest lepszy od Asus TUF Gaming X570-Plus?

 • 2 więcej slotów PCIe 2. 0 x16?
  2vs0
 • 1 więcej wtyczek audio jack?
  6vs5
 • 4 więcej portów USB 2. 0 (poprzez rozszerzenie)?
  8vs4
 • 1 więcej złącz DVI?
  1vs0
 • 1 więcej slotów PCI?
  1vs0
 • 4 więcej portów USB 2. 0?
  4vs0
 • 6 więcej złącz SATA 2?
  6vs0
 • 61mm węższy/a?
  244mmvs305mm

Dlaczego Asus TUF Gaming X570-Plus jest lepszy od Asus F1A55-M?

 • Łatwy do przetaktowania?
 • 1067MHz szybszy RAM?
  2933MHzvs1866MHz
 • 2850MHz wyższa przetaktowana prędkość RAM?
  5100MHzvs2250MHz
 • 2 więcej komór wentylacyjnych?
  5vs3
 • Posiada USB Typu-C?
 • 2 więcej portów USB 3. 2 Gen 1 (USB-A)?
  4vs2
 • 64GB większa maksymalna ilość pamięci?
  128GBvs64GB
 • 8 więcej złącz SATA 3?
  8vs0

Tańsze odpowiedniki

Asus ROG Strix B550-A Gaming

Asus ROG Strix B560-F Gaming WiFi

MSI MPG Z490 Gaming Carbon WiFi

Gigabyte B650M Gaming X AX

Asus ROG Strix B550-F Gaming

Asus Prime B550M-A WiFi II

Opinie użytkowników

Ogólna ocena

Asus F1A55-M

0 Opinie użytkowników

Asus F1A55-M

0. 0/10

0 Opinie użytkowników

Asus TUF Gaming X570-Plus

1 Opinie użytkowników

Asus TUF Gaming X570-Plus

10. 0/10

1 Opinie użytkowników

Informacje ogólne

Obsługiwane gniazdo/gniazda procesora.

Chipset

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (Asus F1A55-M)

Obsługiwany chipset/układy płyty głównej. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/form-factor">obudowa

Obudowa płyty głównej.

Łączy się z hot spotami WiFi. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/wifi">Wersja Wi-Fi

Wersje Wi-Fi obsługiwane przez urządzenie.

Bluetooth do bezprzewodowa technologia, która umożliwia łatwy transfer danych pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety i komputery.

Bluetooth to standard technologii bezprzewodowej, który umożliwia przesyłanie danych między urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, za pomocą fal radiowych o krótkiej długości fali i bardzo wysokiej częstotliwości. Nowsze wersje zapewniają szybszy transfer danych. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/hdmi-version-r">wersja HDMI

Nowsze wersje HDMI obsługują większą przepustowość, co pozwala na wyższą rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Przetatkowywanie systemu to w normalnych okolicznościach dość skomplikowana procedura, jednak niektórzy producenci oferują przycisk lub program, który za jednym kliknięciem rozpocznie automatycznie przetaktowywać twój komputer, czego efektem będzie zwiększona efektywność.

Pamięć

Maksymalna ilość obsługiwanej pamięci (RAM).

Może współpracować z szybszą pamięcia, poprawiając wydajność systemu.

Płyta główna wspiera przetaktowywanie RAM do wyższej prędkości. Zwiększając prędkość w której działa pamięć, możesz zwiększyć wydajność twojego komputera.

Większa liczba slotów pamięci (znanych również jako slotów DIMM) pozwala ci na dodanie więcej pamięci RAM do twojego komputera. Bardzo przydatne przy ulepszaniu, jako że możesz dodać RAM do pustego slotu, zamiast wymieniać istniejący moduł pamięci.

Pamięć DDR (Double Data Rate) jest najpopularniejszym typem pamięci RAM. Nowsze wersje pamięci DDR wspierają wyższą maksymalną prędkość i są bardziej energooszczędne.

Większa ilość kanałów pamięci poprawia prędkość przekazywania danych między pamięcią a procesorem.

Pamięć z wbudowanym mechanizmem korekcji błędów potrafi wykryć oraz naprawić skorumpowane dane. Jest wykorzystywana w sytuacjach gdzie zasadniczo nie można pozwolić na korupcję danych, na przykład w komputerach naukowych oraz serwerach.

Porty

USB 3. 2 Gen 2 obsługuje szybkość do 10 Gb/s. Wcześniej był znany jako USB 3. 1 Gen 2. Porty te wykorzystują starsze złącze USB-A.

USB 3. 2 Gen 1 obsługuje prędkości do 5 Gb/s. 1 Gen 1 i USB 3. 0. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/usb-3-2-gen2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2 (USB-C)

USB 3. Porty te wykorzystują złącze USB-C. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/usb-3-2-gen1-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 1 (USB-C)

Więcej portów USB 2. 0 pozwala ci podłączyć do twojego komputera więcej urządzeń, które obsługują USB 2. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/usb-3-2-gen2x2-c-ports">Porty USB 3. 2 Gen 2x2

4 porty USB 40 Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje bardzo duże szybkości do 40 Gb/s. W przeciwieństwie do USB 3. 2, USB 4 może dynamicznie przydzielać przepustowość dla wideo i danych. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/usb-4-20-ports">4 porty USB 20Gb/s

Ta wersja USB 4 obsługuje prędkości do 20 Gb/s. com/pl/asus-f1a55-m-vs-asus-tuf-gaming-x570-plus/thunderbolt4-ports">Porty Thunderbolt 4

Liczba portów USB, które są zgodne z Thunderbolt 4. Porty te obsługują prędkości do 40 Gb/s, w tym co najmniej PCIe 32 Gb/s. Gwarantuje to możliwość obsługi dwóch zewnętrznych wyświetlaczy 4K (lub jednego zewnętrznego wyświetlacza 8K).

Złącza

Liczba portów USB 3. 2 Gen 1, które można dodać za pomocą złączy USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 3. 2 Gen 2, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

Liczba portów USB 2. 0, które można dodać za pomocą gniazd (złączy) USB na płycie głównej.

SATA to interfejs używany do łączenia urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski twarde i dyski Blu-ray. Natywna prędkość transferu SATA 2 wynosi 6 Gbit/s, co dwukrotnie przewyższa prędkość poprzedniej wersji, SATA 2. Szczególnie przydaje się jeśli używasz SSD, ponieważ działa szybciej.

Komory wentylacyjne do punkty połączeń w płycie głównej, do których można podłączyć wentylatory chłodzące. Wentylatory mogą być również podłączone bezpośrednio do zasilania, ale przy podłączeniu do płyty głównej zyskujesz nad nimi znacznie lepszą kontrolę poprzez oprogramowanie.

Płyta główna posiada komory USB 3. 0, które są połączeniami pin i umożliwiają podłączenie dodatkowych portów USB.

M. 2 to interfejs wykorzystywany do połączenia różnych typów urządzeń, głównie urządzeń przechowywania jak dyski SSD M. 2. to wersja mSATA i może wspierać wyższe prędkości transferu danych.

Trusted Platform Module (TPM) to komponent, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Jednym z przykładów może być umożliwianie szyfrowania kluczy do tworzenia bezpiecznego środowiska, minimalizując ryzyko uzyskania dostepu przez hakerów.

U. 2 to interfejs wykorzystywany do podłączenia różnych typów urządzeń, głownie urządzeń przechowywania. Ma taką samą wydajność jak M. 2, ale SSD z interfejsem U. 2 jest dostępne w formie zwykłego dysku 2. 5" SATA i może wspierać wyższe pojemności niż dyski mSATA.

Złącza rozszerzające

liczba slotów PCIe 3. 0 x16

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. kart dźwiękowych i kart sieciowych. 'x16' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCIe 3. 0 oferuje wyższą prędkość transferu danych niż PCIe 2. 0 oraz zapewnia lepszą wydajność.

Sloty PCLe pozwalają na podłączenie różnych komponentów do płyty głównej, takich jak karty graficzne i dyski SSD. Liczba linii transmisji danych (określona liczbą po znaku „x”) określa szybkość przesyłania danych. PCIe 4. 0 zapewnia prędkość 16 GT/s, która podwaja przepustowość zapewnianą przez PCIe 3.

Sloty PCIe pozwalają ci na podłączenie urządzeń zewnętrznych do płyty głównej, najczęściej kart graficznych, ale także innych, np. 'x1' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. PCI zostało zastapione przez PCI Express, które oferuje szybszą transmisję danych, jednak mimo to wiele kart obecnie nadal używa PCI. 'x4' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych. 'x8' odpowiada liczbie linii jakie posiada, im ich więcej, tym wyższa jest prędkość transferu danych.

Audio

Gdy sygnał cyfrowy jest konwertowany na analogowy (na przykład podczas odtwarzania dźwięku przez głośniki lub słuchawki), w sygnale przenoszony jest pewien szum. Wyższy SNR oznacza, że ​​jest mniej szumów, a jakość dźwięku jest lepsza.

Każdy kanał do oddzielny strumień informacji audio. Więcej kanałów może dostarczyć bardziej realistyczne doznania, jak np. dźwięk Surround.

S/PDIF to interfejs używany do transmitowania cyfrowej fonii z wysoką dokładnością.

Więcej wtyczek oznacza, że można podłączyć więcej urządzeń audio, takich jak głośniki lub mikrofony.

Pamięć

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 1 przeplata i odbija dane w dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedyńczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, jako że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

RAID to technologia magazynująca, która łaczy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 10 (1+0) przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 5 przeplata i odbija dane w dyskach. RAID 0 przeplata i odbija dane w dyskach. Jego wadą jest fakt, że jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to utracie ulegają dane ze wszstkich dysków.

RAID to technologia magazynująca, która łączy kilka dysków w jedną jednostkę. RAID 0+1 przeplata i odbija dane na dyskach. Daje to zwiększoną pojemność i wydajność w porównaniu do pojedynczego dysku. Dostarcza także większej ochrony danych, ponieważ jeśli jeden z dysków ulegnie awarii, to dane nadal będą dostępne z innego.

Najlepszy/najlepsza w kategorii płyty główne?

Gigabyte Z690 Aorus Master

Asus ROG Maximus Z790 Extreme

Asus ROG Maximus Z790 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Extreme

Asus ROG Maximus Z690 Hero

Asus ROG Maximus Z690 Hero EVA Edition

Gigabyte Aorus X670E Xtreme

Asus ROG Strix B650E-E Gaming WiFi

Pokaż wszystko

Rozpocznij Asus F1a55 V Plus

Bezpośredni link do pobrania Rozpocznij Asus F1a55 V Plus

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Rozpocznij Asus F1a55 V Plus