Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001

Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001 to prosty program do konfiguracji i kontrolowania sieci Ethernet. Program ten zapewnia użytkownikom proste i intuicyjne narzędzie do szybkiego i łatwego ustawiania zaawansowanych parametrów sieciowych w oparciu o wygodny interfejs użytkownika. Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001 zapewnia szybki dostęp do wszystkich funkcji sterownika i umożliwia łatwe dostosowanie działania sieci do potrzeb użytkownika. Program zawiera również wszystkie niezbędne informacje techniczne, które są potrzebne do uruchomienia i kontrolowania sieci.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001

CablExpert DSP-2PH4-001 to rozdzielacz / splitter sygnału HDMI pozwalający rozdzielić sygnał z jednego wejścia (np. z konsoli) na dwa wyjścia (np. TV oraz monitor). Jest to aktywny splitter, czyli zasilany, dzięki czemu sygnał HDMI jest wzmacniany co pozwala przesyłać go do urządzeń oddalonych nawet o 10 metrów. Splitter obsługuje rozdzielczość do 1920×1080 (1080p) oraz obsługuje wideo 3D. Jest zgodny z HDCP. Szybki – nie powodujący opóźnień (lagów) obrazu.

CablExpert DSP-2PH4-001 - wejście HDMI

Do czego może się przydać tego typu urządzenie? Oczywiście po pierwsze do wyświetlania tego samego obrazu na dwóch ekranach. Splitter można łączyć kaskadowo, więc z użyciem 3 urządzeń można wyświetlać to samo na 4 ekranach. Fajnie.

Ważniejsze jednak jest, że dzięki splitterowi można podzielić sygnał na 1 ekran i 1 urządzenie nagrywające. Dzięki temu można nagrywać np. rozgrywkę (gameplay) swojej ulubionej gry. No tak, ale zapytacie – przecież to co widzę w grze, na swoim monitorze, mogę nagrywać programem np. FRAPS czy używać nVidia Shadow Play czy Raptr czy cokolwiek innego. com/media/uploads/2015/04/cablexpert_dsp-2ph4-001_hdmi-splitter_output. jpg"/>

CablExpert DSP-2PH4-001 - dwa wyjścia HDMI

Oczywiście. Jednak wadą nagrywania za pomocą oprogramowania jest obciążenie procesora i dysku dodatkowym przetwarzaniem obrazu – zapisem i kompresją. Komputer nie dość, że musi obsługiwać grę to także musi obsługiwać nagranie. A wtedy spada wydajność w grze. Komputer albo nie kompresuje obrazu – wtedy powstają duże nieskompresowane pliki i dysk aż furczy z powodu wysokiego bitrate danych (vide FRAPS) albo oprogramowanie kompresuje obraz np. do mp4 co odciąża dysk ale obciąża procesor.

Mądrzy ludzie już dawno wymyślili, że najlepsze są specjalizowane rozwiązania. Aby nie obciążać procesora obróbką nagrywanego obrazu może zająć się oddzielny procesor, specjalizowany do kompresji obrazu. Wtedy nie cierpi wydajność komputera w czasie gry, bo dodatkowa karta/urządzenie zajmuje się przetwarzaniem „tego co widać na ekranie”. Taką specjalizowaną kartą do przechwytywania, kompresji i zapisywania obrazu jest np. AverMedia Live Gamer HD.

Karta AverMedia Live Gamer HD posiada wejście HDMI, do którego należy dostarczyć sygnał audio/video oraz wyjście HDMI pass-through. Nie wnikając w szczegóły – jeśli wyjście obrazu z naszej karty graficznej podłączymy do wejścia AverMedia Live Gamer HD, a wyjście z tej karty do monitora, to możemy za pomocą Live Gamer HD nagrywać rozgrywkę jednocześnie nie obciążając procesora i dysku naszego komputera. Fajnie? No pewnie! Mamy płynną rozgrywkę i nagranie, które od razu jest dobrze skompresowane w czasie rzeczywistym co umożliwia dodatkowo streaming live naszej rozgrywki np. do serwisu Twitch czy Uplay!

AverMedia Live Gamer HD

No dobrze, ale po co nam w takim razie splitter?

Niektórzy grają na konsolach i też chcieliby nagrać swoją rozgrywkę, aby wrzucić ją na YouTube, albo nawet chcieliby streamować rozgrywkę na żywo.

Można więc pomyśleć, że wystarczy podłączyć konsolę do komputera z kartą AverMedia Live Gamer HD i komputer będzie nagrywał i/lub przesyłał obraz w sieć. Niestety na przeszkodzie stoi HDCP, w który konsola np. PS3 jest wyposażona. HDCP to zabezpieczenie przed kopiowaniem obrazu cyfrowego. Nie da się go nagrać. Chyba, że… przepuścimy sygnał z konsoli przez splitter HDMI, który z racji swojej konstrukcji pozwoli na nagrywanie sygnału wychodzącego z niego, bez względu na to czy wchodzący posiada HDCP czy nie.

Bierzemy więc CablExpert DSP-2PH4-001 HDMI splitter i podłączamy jego wejście z wyjściem z konsoli Playstation 3. Jedno wyjście ze splittera podłączamy do TV/monitora. Będziemy widzieć w co gramy:) Drugie wyjście ze splittera podłączamy z wejściem do karty nagrywającej w naszym komputerze. Włączamy komputer, uruchamiamy Recentral (jeśli używamy AverMedia Live Gamer HD), włączamy konsolę i grę i zaczynamy grać a na komputerze nagrywać/streamować. Voile! I działa.

Jeśli więc chcesz nagrywać gameplay z konsoli, która na wyjściu HDMI podaje sygnał z blokadą HDCP uniemożliwiającą zapis, to CablExpert DSP-2PH4-001 jest tym, czego potrzebujesz. W komplecie dostajesz pudełeczko niewielkich rozmiarów, solidnie wykonane (metalowa obudowa) oraz zasilacz. Prawdopodobnie potrzebujesz dodatkowego kabla HDMI. No i oczywiście urządzenia potrafiącego nagrywać obraz przesyłany przez HDMI.

Zobacz efekt – nagranie epizodu z gry Beyond: Two Souls (Beyond: Dwie Dusze), rozgrywanego na konsoli PlayStation 3 i nagrywanego na komputerze PC wyposażonego w kartę AverMedia Live Gamer HD: kliknij tutaj

Podsumowanie:

Wiesz już jak nagrywać rozgrywkę / obraz / gameplay z konsoli PS3 (Playstation 3). Jak wykorzystać HDM splitter aby pozbyć się blokady HDCP. Jak odciażyć komputer podczas nagrywania obrazu z gry. com/media/uploads/2015/04/avermedia_live_gamer_hd_lite_front. jpg"/>

 AverMedia Live Gamer HD Lite

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik szybkiej konfiguracji Cablexpert Dsp 2ph4 001