Opisy cykli Ge Vg2040

Cykl Ge Vg2040 to skomplikowany algorytm opisywania i wykonywania zadań w systemach informatycznych. Jest to proces oparty na działaniu algorytmów, które wykonują konkretne czynności w celu wykonania zadania. W systemach informatycznych Ge Vg2040, algorytmy są opisywane za pomocą zestawu instrukcji, które określają konkretne czynności i warunki, które muszą zostać spełnione, aby dana czynność mogła się wykonać. Zaletą tego procesu jest to, że jest on wysoce skalowalny i może być dostosowany do różnych zadań i zastosowań. Jednakże, istnieją pewne ograniczenia związane z szybkością i wydajnością wykonywania zadań, co oznacza, że często lepiej jest skorzystać z bardziej zaawansowanych algorytmów wydajnościowych.

Ostatnia aktualizacja: Opisy cykli Ge Vg2040

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury, które chciałyby wziąć udział w 17 edycji programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2022 / 2023. 

Ważne daty:

8 marca – start naboru kin i domów kultury do projektu

31 marca – zakończenie naboru kin i domów kultury

15 kwietnia – przekazanie przez kina/domy kultury informacji o wybranych cyklach

29 kwietnia - ustalenie harmonogramu pokazów na okres od października 2022 do kwietnia 2023, który znajdzie się w formularzu zgłoszeniowym dla nauczycieli

23 maja – ogłoszenie programu oraz start zapisów dla szkół

4 października – koniec zapisów szkół

10 października - start pokazów

30 kwietnia – koniec pokazów


Przed dokonaniem zgłoszenia, zachęcamy kina do zapoznania się z aktualną ofertą na rok szkolny 2022/23. Opisy cykli filmowych dla poszczególnych grup wiekowych znajdują się w KATALOGU

Zgłoszenie powinno zawierać: 

- nazwę instytucji,
- adres
- NIP 
- liczbę miejsc w sali projekcyjnej – czyli maksymalną liczbę miejsc dostępnych w zapisach dla szkół
- imię i nazwisko osoby kontaktowej 
- adres mailowy 
- telefon 

Zapewniamy:

- szczegółowo opracowany program filmowy dla wszystkich grup wiekowych,

- możliwość wyboru cykli filmowych, 

- filmy wyprodukowane z myślą o konkretnej grupie wiekowej i rekomendowane pod kątem kategorii wiekowej,

- materiały pozwalające przygotować się do prelekcji poprzedzającej pokaz (oraz wideoprelekcje do większości cykli), 

- scenariusze lekcji dla nauczycieli - do wykorzystania w szkole po seansie, przygotowane przez nauczycieli uczestniczących w projekcie,

- analizy psychologiczne - do wykorzystania w domu przez rodziców przed seansem i po nim, zawierające wskazówki jak rozmawiać z dziećmi o tematach poruszonych w filmie, 

- wsparcie organizacyjne (formularz zgłoszeniowy dla szkół, materiały dydaktyczne, rozliczenia, kopie filmowe, raporty), 

- materiały promocyjne (katalogi, ulotki, plakaty), 

- wsparcie merytoryczne, 

- promocja projektu w mediach ogólnopolskich, 

- doświadczenie – to już 17 edycja.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program edukacyjny realizowany obecnie w blisko 100 miastach w Polsce. Oferujemy filmy dostosowane do konkretnych grup wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa) wraz z bogatą obudową metodyczną.

Zależy nam na tym, aby NHEF przygotowywał młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, aby zachęcał ich do rozmowy i nie zostawiał samych z pytaniami, które mogą się zrodzić w trakcie pokazu. Każdy seans poprzedza piętnastominutowa prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej. Dla rodziców kina mogą zaoferować analizy psychologiczne, które przygotują ich do rozmowy z dziećmi o obejrzanych filmach. 

Szczęściara, reż. John Sheedy

Pierwsze skojarzenie z hasłem "film edukacyjny" zazwyczaj przywodzi na myśl nudne i długie pokazy, połączone z jeszcze nudniejszymi wykładami. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już od ponad 17 lat obalamy ten stereotyp i udowadniamy, że nauczanie poprzez kino to jeden z najlepszych sposób na zdobycie wiedzy oraz kompetencji.

Zapisy na rok szkolny 2022/2023 już trwają.

Wyślij zgłoszenie

Co to za projekt?

Projekt NHEF skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań zapraszamy na wyjątkowe pokazy filmowe, prelekcje, analizy i dyskusje przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m. in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo przygotowujemy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, proponujemy także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Nasz program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak to działa?

Chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać nauczyciele, zapisując swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli można znaleźć tutaj).

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych. Największe zmiany zaplanowaliśmy dla najstarszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dbając o to, aby nasza inicjatywa jeszcze bardziej wpisywała się w potrzeby nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przygotowaliśmy dla tej grupy wiekowej dwa zupełnie nowe cykle: „Film na maturze” – mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości oraz „Ważne tematy” – stanowiący przyczynek do rozmów na aktualne, nurtujące współczesną młodzież zagadnienia. Cykl „Ważne tematy” oferujemy w dwóch wariantach – wersji rekomendowanej dla klas 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej, gdzie koncentrujemy się na zagadnieniach istotnych dla młodzieży funkcjonującej w nowym zespole klasowym, oraz wersji rekomendowanej dla starszych roczników szkół ponadpodstawowych.

Jak pracujemy z filmem?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Aby lepiej zrozumieć nasz projekt, przedstawiamy słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

 • przedszkole: komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje podróże pomoc, rodzina, pokonywanie trudności;
 • szkoła podstawowa klasy 1-3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;
 • szkoła podstawowa klasy 4-6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;
 • szkoła podstawowa klasy 7-8: tolerancja, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, tożsamość, społeczeństwo, internet;
 • szkoła ponadpodstawowa: dojrzałość, tolerancja, bohaterstwo, historia, sztuka, tradycja, matura.

W jakiej formie realizujemy program?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów, w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy hybrydową formę udziału w projekcie. Do nadchodzącej edycji zgłosiło się już 130 kin i domów kultury z całej Polski, jesteśmy zatem pewni, że każda placówka oświatowa znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online. Szkoły w całym kraju, niezależnie od tego, czy pobliskie kina współpracują z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, czy też nie, będą mogły organizować projekcje filmowe w trakcie lekcji lub zapraszać uczniów do oglądania materiałów w domu. NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co daje program?

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do programu 2022/2023 potrwa do 4 października.

Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Kontakt 

Justyna Oczkowska
tel. 698 166 947
j. pl

Opisy cykli oraz katalog z filmami

aktualności

Twój pierwszy cykl sterydowy

Chodzisz już na siłownię kilka lat. Idzie ci całkiem nieźle. Powiedzmy, że na siłowni masz wyniki ponad przeciętne. Jest tam jednak kilku dzików z wynikami i wymiarami, o których ty i większość może pomarzyć. Zastanawiasz się jak do tego doszli? Nie ma się co oszukiwać. Wszyscy wiemy jak! Wtedy zaczynasz planować swój pierwszy cykl sterydowy. Ale od pierwszych planów do realizacji pojawi się na pewno wiele pytań – począwszy od tych podstawowych, o które czasem może być nawet głupio pytać a kończąc na tych skomplikowanych. W tym artykule skupimy się raczej na podstawach, które należy opanować, aby twój pierwszy cykl sterydowy miał sens, a nie był tylko wyrzuceniem pieniędzy w błoto i narażaniem organizmu na dziwne huśtawki hormonów.

pierwszy cykl sterydowy ceny sterydów

Pierwszy cykl sterydowy – długość cyklu

Długość cyklu jest wypadkową kilku czynników. Pierwszy z nich to po prostu twój pomysł – ile byś chciał, aby cykl potrwał. Drugi ważny czynnik to środki, jakich chcesz użyć. Wiele substancji ma ustalony czas efektywnego działania. Dla przykładu Oxandrolon powinno się brać około sześć tygodni. Trzy tygodnie to będzie zdecydowanie za krótko, a dziesięć zdecydowanie za długo. Na bardziej zaawansowanym etapie ważna jest jeszcze wykrywalność substancji w organizmie. Czasami ten czynnik definiuje, kiedy musimy cykl zakończyć, żeby przewidziany test nic nie wykazał.

Krótkie cykle (3-4 tygodnie)

Trwający zaledwie trzy lub cztery tygodnie krótki cykl może być przydatny w dwóch przypadkach – albo w celu uzyskania bardzo szybkich przyrostów poprzez zaaplikowanie bardzo dużych dawek (niezalecane dla każdego początkującego), lub jeśli jesteś zadowolony z tego co masz i chcesz jedynie delikatnie się wspomóc przed zawodami, wyjazdem na wakacje itp

Zaletą tego drugiego jest to, że po 3 lub 4 tygodniach cyklu na stosunkowo małych dawkach nie powinieneś doświadczyć zbyt wielu skutków ubocznych.

Średnie cykle (6-8 tygodni)

Cykl od 6 do 8 tygodni jest przydatny do uzyskania beztłuszczowej masy ciała lub wycinki w umiarkowanym okresie, w którym prowadzisz poważną dietę i ciężko pracujesz na siłowni. Operując na takich cyklach jesteś w stanie zrobić 3-4 cykle w ciągu roku (wliczając w to odpowiednie przerwy między cyklami). Możesz je wtedy podzielić ze względu na z góry określone cele – masa, wycinka itp. Odpowiednie przerwy między cyklami uchronią Ciebie także przed zbytnim nasyceniem receptorów a co za tym idzie spadkiem efektywności sterydów.

Ten przedział czasu zmniejsza również skutki uboczne, chociaż będzie to w dużej mierze zależeć od używanych związków. Średnie cykle ograniczają cię do uzyskania pożądanych korzyści w ciągu tych kilku tygodni, więc będziesz dość ograniczony do szybciej działających związków. Zastrzyki propioniatu testosteronu są częstym wyborem w takim przypadku.

Cykle standardowe (10-12 tygodni)

Trwające od 10 do 12 tygodni standardowe długości cyklu są odpowiednie zarówno dla nowych użytkowników sterydów, jak i tych z większym doświadczeniem, z korzyściami zarówno masowania, jak i wycinki w zależności od celów i używanych związków sterydowych.

Ten okres czasu jest uważany za optymalny, ponieważ pozwala na osiąganie profitów przez jak najdłuższy czas, aż do momentu, w którym przyrost mięśni zacznie hamować. Eliminuje to marnowanie czasu (i sterydów), jeśli twoje ciało nie zamierza zyskać – zamiast tego pozwala ci wyjść z cyklu i oczyścić swój system w ramach przygotowań do rozpoczęcia następnego cyklu.

Długie cykle (3-9 miesięcy)

Jest to zalecane tylko dla długoletnich, bardzo doświadczonych użytkowników, którzy nie martwią się o naturalny poziom testosteronu. Niektóre osoby uważają, że bardzo długie cykle od 3 do 9 miesięcy mogą przynieść trwałe korzyści.

Enantan testosteronu lub cypioniat to związki najczęściej stosowane w długim cyklu. Zgodnie z oczekiwaniami, podwyższone ryzyko poważnych skutków ubocznych tych bardzo długich cykli sterydowych sprawia, że ​​jest to strategia, której nie należy lekceważyć.

Pierwszy cykl sterydowy

Jakie związki steroidowe stosować w moim cyklu dla początkujących?

Wybór sterydów o krótszym okresie półtrwania jako pierwszych ułatwia pokonanie początkowych skutków ubocznych, gdy steryd szybciej eliminuje się z organizmu. Znalezienie równowagi między skutecznymi wynikami a łagodnymi skutkami ubocznymi jest ważne dla początkującego. Oznacza to utrzymanie umiarkowanej dawki i ostrożne rozważenie, które związki zastosować najpierw.

Najważniejszym czynnikiem, o którym prawdopodobnie myślisz, jest „ Doustnie czy w zastrzykach? „. Doustne są bez wątpienia o wiele mniej zniechęcające niż iniekcyjne na pierwszy raz, ale to znacznie ogranicza związki, które będziesz mógł używać, a także czas, przez jaki będziesz mógł go używać. Podczas gdy doustne są łatwiejsze do przyjęcia, mają często toksyczne skutki uboczne dla wątroby.

Niezależnie od tego, jaką formę zdecydujesz się zastosować w swoim cyklu dla początkujących, następnym krokiem jest ustalenie, z jakimi związkami steroidowymi zaczniesz.

Pierwszy cykl sterydowy – przykłady

Cykl tylko enantanu testosteronu

Cykl tylko testosteronu Enanthate pomoże utrzymać poziom testosteronu na wyższym poziomie, jeśli zamierzasz używać innych sterydów w swoim cyklu, które mogą tłumić poziomy testowe. Celem stosowania Test Enanthate jest utrzymanie poziomu testosteronu na najwyższym możliwym poziomie w całym cyklu, więc dawkowanie w całym cyklu może się różnić, ale jako początkujący będziesz stosował do 500 mg tygodniowo. Ten związek zwiększa produkcję czerwonych krwinek i daje zauważalny przyrost masy mięśniowej i wytrzymałości.

Cykl tylko Dianabol

Cykl tylko Metanabol jest powszechnym wyborem jako pierwszy cykl sterydowy, ponieważ jest to związek doustny, więc jest łatwy do przyjęcia i pomaga uniknąć iniekcji. Będziesz robił tylko 6-tygodniowy cykl na Dianabolu, aby uniknąć toksyczności dla wątroby. Będziesz także musiał uważać na androgenne skutki uboczne i rozważać jednoczesne stosowanie inhibitorów aromatazy, aby zmniejszyć estrogen i zminimalizować te skutki uboczne. Dużą korzyścią matenabolu jako wyboru cyklu dla początkujących jest jego bardzo krótki okres półtrwania, więc jeśli zmienisz zdanie, wyjście z organizmu nie potrwa długo.

Cykl tylko dla nandrolonie

Cykl Nandrolonu dla początkujących stawia Cię w klasie sterydów, które są bardzo popularne, ale wymagają zastrzyków domięśniowych. Jako cykl dla początkujących będziesz chciał rozpocząć od połowy dawki dwa razy w tygodniu, a następnie zwiększyć dawkę do pełnego poziomu 200 mg jako cotygodniowy zastrzyk.

Początkujący muszą pamiętać, że sterydy nie będą same budować mięśni ani dawać ogromnej siły: Twoje wyniki sprowadzą się do poświęcenia na siłowni, diety i tego, jak ciężko trenujesz, aby uzyskać absolutne maksimum wyniki, jakie twoje ciało jest w stanie osiągnąć za pomocą sterydów.

Skutki uboczne od pierwszego cyklu sterydowego

Bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na to, jak reagujesz na działanie sterydów po ich zażyciu.

Wkrótce zauważysz, które ewentualne działania niepożądane zaczną powodować problemy i niekoniecznie będzie to taki sam efekt, przed jakim przestrzegał Ciebie ktoś inny. Dlaczego tak się dzieje? Sprawa jest jednocześnie prosta i skomplikowana – każdy organizm jest inny i każdy inaczej będzie reagował.

To androgenne skutki uboczne niektórych sterydów, o których prawdopodobnie słyszałeś: tłusta skóra, trądzik, problemy z agresją. Nie wszyscy doświadczą tych skutków ubocznych, a niektórzy faceci są na nie bardziej podatni.

Jeśli nigdy nie miałeś trądziku w swoim życiu, jest mniej prawdopodobne, że dostaniesz go po zastosowaniu sterydów w porównaniu z kimś, kto miał masywne pęknięcia w wieku młodzieńczym. To samo dotyczy łysienia i tego, czy w twojej rodzinie ma to genetyczne predyspozycje.

Zaawansowany cykl sterydowy

Zaawansowane cykle należy brać pod uwagę tylko wtedy, gdy przeszedłeś już kilka prostych, szybkich cykli. Jesteś wtedy świadomy, który środek jak na Ciebie działa. Na których się skupiać, a których jednak unikać. No i ważna sprawa – czy wytrzymasz taki dłuższy cykl. Powodów, przez które będziesz musiał przerwać może być stosunkowo dużo – agresja, wysokie ciśnienie, wątroba itp. Jeżeli się jednak rozejrzysz po swoich kolegach, to zauważysz, że w większości przypadków skutki uboczne, które się pojawiają są na prawdę znośne.

Bardziej zaawansowany cykl sterydowy może składać się z kilku związków. Typowym przykładem tego może być połączenie testosteronu (cypionian lub enantan), Deca, Dianabol i Anavar. Poniżej przykładowa rozpiska

16-tygodniowy cykl składający się z 1000 mg testosteronu tygodniowo, 600 mg Deca tygodniowo, 70 mg Dianabol dziennie przez pierwsze 5 tygodni, które następnie zatrzymuje się i zastępuje Anavar od 5 do 16 tygodnia w 100 mg dziennie. Podobnie jak w przypadku wszystkich cykli, terapia po cyklu ma kluczowe znaczenie.

Zwróć uwagę, że dawki tutaj podane są na prawdę duże. Jeżeli będzie to twój pierwszy zaawansowany cykl, to możesz spokojnie te dawki podzielić przez dwa i będziesz bardzo zadowolony z efektów.

Przykłady układania sterydów

Masowanie, wycinka, wytrzymałość i wydajność to główne powody, dla których każdy stosuje sterydy anaboliczne.

Możesz osiągnąć jeden lub więcej z tych celów, ale ostatecznie to, co chcesz osiągnąć z cykli sterydowych, określi, co i jak powinieneś zażywać. Masowanie i cięcie przy zachowaniu masy mięśniowej to dwa obszary, na których skupiam się poniżej.

8-tygodniowy cykl Testosteron i Metanabol

Do tego cyklu potrzebujesz 1 x 10 ml (250 mg / ml) butelki cypionianu testosteronu lub enantanu, 100 x 10 mg (200 x 5 mg) tabletek Metanabolu i 20 x 50 mg tabletek Clomid.

 • Tydzień 1 – 125 mg / 0, 5ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 2 – 250 mg / 1ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 3 – 375 mg / 1, 5ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 4 – 500 mg / 2ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 5 – 500 mg / 2ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 6 – 375 mg / 1, 5ml Test E (Cyp), 25 mg / dzień metanabol
 • Tydzień 7 – 250 mg / 1ml
 • Tydzień 8 – 125 mg / 0, 5ml

Odczekaj 2 tygodnie po ostatnim zastrzyku testosteronu i rozpocznij PCT z Clomidem w dawce 50 mg / dzień przez 3 tygodnie. Możesz także stosować 10 mg / dzień Nolvadex (lub 0, 5 mg / eod Arimidex) przez cały cykl, jeśli masz skłonność do ginekomastii.

15-tygodniowy cykl testosteron + Deca + metanabol

Jest to zaawansowany cykl, który składa się z 3×10 ml (250 mg / ml) butelek Test Cyp lub Test Enanthate, 100×10 mg (200 x 5 mg) tabletek metanabolu, 3×10 ml (150 mg / ml) butelek Deca-Durabolin, 30 × 0, 5 mg (15×1 mg) tabletek Arimidex i 30 x 50 mg (15 x 100 mg) tabletek Clomid.

 • Tygodnie 1-6 – 25 mg / dzień metanabol
 • Tygodnie 1-15 – 300 mg / 2ml Deca-Durabolin, 500 mg / 2ml Testosteron Cypionate or Enanthate

Po zakończeniu cyklu kontynuuj po cyklu z 0, 5 mg / dzień Arimidex przez 4 tygodnie. Rozpocznij PCT 2 tygodnie po ostatnim zastrzyku testosteronu / Deca-Durabolin z 100 mg / dzień Clomid przez 10 dni i kontynuuj z 50 mg / dzień Clomid przez 10 kolejnych dni. pl/wp-content/uploads/2020/04/dna-11. jpg" alt="sterydy dla początkujących cennik sterydów" width="750" height="750" srcset="http://cennik-sterydow. pl/wp-content/uploads/2020/04/dna-11-300x300. pl/wp-content/uploads/2020/04/dna-11-150x150. pl/wp-content/uploads/2020/04/dna-11-768x768. jpg 768w" sizes="(max-width: 750px) 100vw, 750px"/>

sterydy dla początkujących cennik sterydów

Najczęstsze skutki uboczne stosowania sterydów

Nie można zaprzeczyć, że stosowanie jakiegokolwiek sterydu może narazić Cię na pewne skutki uboczne. Możesz zmniejszyć ryzyko niepożądanych efektów ubocznych, stosując sterydy w niższych dawkach, jednak nie ma sposobu, aby całkowicie wyeliminować zarówno łagodne, jak i potencjalnie niebezpieczne ryzyko związane ze stosowaniem sterydów anabolicznych. Niektóre z typowych skutków ubocznych, których ludzie doświadczają, obejmują:

Zatrzymanie płynów

Ze względu na szybki przyrost mięśni, miękkie lub wzdęte mięśnie mogą wystąpić z powodu zatrzymywania płynów. Zatrzymywanie wody może również powodować obrzęk twarzy.

Trądzik i skóra tłusta

Jeśli miałeś skłonność do trądziku przed rozpoczęciem stosowania sterydów, bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz tego jako efektu ubocznego oprócz stanów związanych z trądzikiem, takich jak tłusta skóra, a także zauważalnie bardziej tłuste włosy. Trądzik może stać się poważny u niektórych osób. Gruczoły olejowe skóry są bardziej podatne na infekcje i stany zapalne z powodu działania sterydów na gruczoły łojowe.

Huśtawki nastroju, drażliwość i gniew

Wiadomo, że intensywne stosowanie sterydów anabolicznych zwiększa ryzyko negatywnych zmian emocjonalnych i behawioralnych, takich jak agresywność i wahania nastroju. Może to w ciężkich przypadkach mieć katastrofalny wpływ na relacje osobiste, zatrudnienie i inne aspekty życia.

Trudności ze snem

Badania wykazały, że wiele osób używających sterydów anaboliczno-androgennych zgłasza występowanie zaburzeń snu, a jedno badanie snu wykazało, że użytkownicy sterydów mają skłonność do zmniejszonej wydajności snu i zmian w normalnych wzorach snu.

Przedwczesne łysienie

Stosowanie sterydów androgenowych może wywoływać łysienie typu męskiego u młodych chłopców, którzy są do tego predysponowani – więc jeśli twój tata ma cofającą się linię włosów, jesteś bardziej narażony na to działanie niepożądane, bez względu na to, jak jesteś młody.

Ginekomastia

Lub po prostu gino, jest to powiększenie tkanki piersi u mężczyzn. Metodą zmniejszania lub eliminowania ryzyka ginekomastii podczas stosowania sterydów jest stosowanie substancji przeciwaromatazowych i antyestrogenowych. Gdy pozwala się na rozwój ginekomastii, nie można odwrócić efektów poza zabiegiem chirurgicznym, dlatego bardzo ważne jest, aby pozbyć się wszelkich oznak powiększania piersi, gdy tylko to zauważysz. Wrażliwość i swędzenie to pierwsze zauważalne oznaki.

Zanik jąder

Żaden facet nie chce skurczonych jąder, ale w przypadku niektórych sterydów anabolicznych istnieje poważne ryzyko działań niepożądanych ze względu na ogromny wzrost syntetycznego testosteronu, który oznacza, że ​​organizm nie musi wytwarzać testosteronu w naturalny sposób – poprzez jądra, więc zaczynają się kurczyć. Jednak nie tylko rozmiar się zmniejsza, a także liczba plemników, powodując zmniejszenie płodności. Jest to jeden z najbardziej przerażających efektów ubocznych stosowania sterydów.

Najcięższe działania niepożądane, na które narażeni są zaawansowani i długotrwale używający sterydów, mogą obejmować uszkodzenie wątroby, raka nerki, udar mózgu i zawał serca.

ZłożonySkutki ubocznePrzyrosty *
TestosteronObrzęk, wypadanie włosów, ginekomastiaUmiarkowany-wysoki
MetanabolWypadanie włosów, obrzęk, ginekomastia, wątrobaUmiarkowany
Anadrol 50Wątroba, obrzękUmiarkowany-wysoki
Deca-DurabolinLekki obrzękUmiarkowany-wysoki
TrenbolonTłusta skóra, trądzik, wypadanie włosówUmiarkowany-wysoki
AnavarWątrobaUmiarkowany
WinstrolWątrobaUmiarkowany
ClenbuterolBezsenność, ból głowy, nudnościUmiarkowany

Uwaga: „ Przyrosty” określają, ile masy mięśniowej można zbudować.

Jeśli jesteś mężczyzną w późnej młodości i we wczesnych latach dwudziestych, który wciąż fizycznie się rozwija, masz większe ryzyko negatywnych skutków ubocznych, takich jak trądzik i blizny, zahamowanie wzrostu, rozstępy i starzenie się skóry.

Zaprzestanie stosowania cyklu sterydowego lub całkowite odstawienie sterydów może spowodować depresję, zmęczenie, utratę masy ciała i utratę siły, podczas gdy twoje ciało potrzebuje kilku miesięcy, aby przywrócić poziomy testosteronu z powrotem tam, gdzie powinny być.

PCT (terapia po cyklu) po pierwszym cyklu

Początkujący mogą przeoczyć konieczność PCT po cyklu sterydowym, ale terapia po cyklu jest równie ważna jak sam cykl. Sterydy powodują spustoszenie w naturalnych procesach organizmu, w tym w produkcji testosteronu i innych hormonów, więc po wyjściu z cyklu musisz zachęcić swoje ciało, aby ponownie zaczęło wytwarzać hormony w naturalny sposób, bez polegania na sztucznych sterydach.

PCT jest ważny zarówno dla zapobiegania skutkom ubocznym sterydów, jak i dla utrzymania przyrostów mięśni osiągniętych podczas cyklu. Ale kiedy rozpocząć PCT po zakończeniu cyklu? Oto krótka tabela informacyjna:

SubstancjaKiedy zacząć po ostatnim przyjęciuCzas trwania PCT
Testosteron Enanthate2 tygodnie3 tygodnie
Cypionat testosteronu2 tygodnie3 tygodnie
Propioniat testosteronuTrzy dni3 tygodnie
Sustanon 2503 tygodnie3 tygodnie
Winstrol12 godzin2-3 tygodnie
Dianabol6-8 godzin3 tygodnie
Octan trenbolonuTrzy dni4 tygodnie
Deca-Durabolin3 tygodnie4 tygodnie
Anavar8-10 godzin2 tygodnie
Anadrol8-9 godzin2 tygodnie

PCT trwa zwykle od 3 do 6 tygodni lub nieco dłużej. Oto niektóre z najczęstszych leków PCT, które ludzie stosują w terapii po cyklu:

 • Dzień 1: Clomid 250 mg, Nolvadex 60 mg
 • Po 10 dniach: Clomid 100 mg dziennie, Nolvadex 60 mg dziennie
 • Ostatnie 10 dni: Clomid 50 mg dziennie, Nolvadex 20 mg dziennie

Uczynienie PCT kluczową częścią każdego cyklu sterydowego jest nawykiem, którego musisz się nauczyć, zaczynając od pierwszego cyklu jako początkujący. Te i inne leki PCT mają swoje potencjalne skutki uboczne, dlatego zawsze należy przeprowadzić badania przed podjęciem decyzji, które z nich zastosować. Sprawdź mój pełny kompleksowy przewodnik po cyklu terapii (PCT), aby w pełni zrozumieć, co jest wymagane do produktywnej terapii po cyklu.

Bądź na bieżąco! Zapisz się już dziś!

Ceny sterydów dla początkujących

Opisy cykli Ge Vg2040

Bezpośredni link do pobrania Opisy cykli Ge Vg2040

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Opisy cykli Ge Vg2040