Opis i instalacja Fujitsu Mag3091lp Series

Fujitsu Mag3091lp Series to wytrzymały i wydajny dysk twardy o pojemności 900 GB. Jego wytrzymała i trwała konstrukcja pozwala na wieloletnią pracę w nawet najbardziej wymagających warunkach. Dysk jest kompatybilny z szerokim zakresem systemów operacyjnych, takich jak Linux, Windows i Mac OS. Instalacja jest bardzo prosta i można ją wykonać za pomocą be

Ostatnia aktualizacja: Opis i instalacja Fujitsu Mag3091lp Series0 Komentarzy

Sposób w jaki należy zainstalować drukarkę, wbrew pozorom nie jest skomplikowany. Windows obsługuje wiele urządzeń. W przypadku drukarek nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Urządzenia drukujące są sprzętami znajdującymi się już niemal w każdym domu. Wiele z nich współgra z systemem Windows, dzięki czemu instalacja drukarki jest banalnie prosta.

Jak zainstalować drukarkę za pomocą strony producenta?

Obecnie program instalacyjny do drukarki najlepiej jest uruchomić za pomocą strony producenta. Płyty, które jeszcze niekiedy są dołączane do drukarek mogą nie działać na naszym systemie operacyjnym.

Należy znać model urządzenia, by móc wybrać z listy odpowiednie oprogramowanie.

Aby instalacja przebiegła pomyślnie warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej platformy – 32 lub 64 bity oraz wersji systemu Windows.

Kiedy pakiet instalatora został już pobrany, można przystąpić do instalacji drukarki, podczas której urządzenie musi pozostać wyłączone. Należy zwrócić uwagę na listę elementów, które zostaną zainstalowane i odznaczyć te zbędne.

Teraz trzeba przejść przez proces instalacyjny. Po jego zakończeniu warto upewnić się, że wszystko działa i wydrukować stronę testową.

Instalowanie drukarki w systemie Windows 10

Instalowanie drukarki w systemie Windows 10 jest bardzo proste. Urządzenie drukujące należy podłączyć do prądu, a następnie włączyć. Jeśli ma współgrać z komputerem za pomocą kabla USB – również trzeba je podłączyć.

Po wykonaniu tych czynności należy chwilę odczekać – komputer musi wykryć nowe urządzenie. W tym czasie powinien mieć dostęp do internetu, tak, by mógł automatycznie pobrać potrzebne mu informacje, gdyby po drodze napotkał jakiś błąd.

Automatyczna instalacja drukarki nie powinna trwać dłużej niż kilka minut, dlatego jeśli proces ten się wydłuża, należy wspomóc Windows 10.

W tym celu warto odwiedzić stronę producenta i poszukać na niej sterownika adekwatnego do naszego modelu drukarki. Instalator należy pobrać i zainstalować na komputerze. Po wykonaniu tej czynności wchodzimy w Ustawienia, a następnie wybieramy kartę Urządzenia. W zakładce Drukarki i skanery należy wybrać znak „+”, by dodać nowe urządzenie.

Wówczas zostanie uruchomione automatyczne wyszukiwanie drukarki. Jeśli proces instalacji przebiegł prawidłowo, a drukarka jest w dalszym ciągu podłączona, pojawi się ona na liście. Teraz należy ją wybrać i poczekać aż system Windows 10 się z nią połączy.

Kiedy urządzenie drukujące zostanie poprawnie zainstalowane, wyświetli się odpowiednia informacja.

Co zrobić w przypadku, gdy system nie widzi drukarki?

System może nie wykryć drukarki z kilku powodów:

Drukarka jest wyłączona lub niepodłączona
Jeżeli system Windows 10 uważa, że drukarka nie istnieje, należy w pierwszej kolejności upewnić się, czy urządzenie aby na pewno zostało włączone i podłączone do komputera. Warto w tym celu sprawdzić wszystkie kable – zarówno zasilający, jak i USB (jeśli urządzenie jest przewodowe).

W przypadku udostępniania drukarki w sieci należy sprawdzić czy routery i komputery są w dalszym ciągu włączone.

Do sprawdzenia pozostaje jeszcze komunikacja bezprzewodowa drukarki. Niektóre urządzenia wyposażone są w przycisk połączenia bezprzewodowego, który musi pozostać włączony.

Sterowniki nie zostały zaktualizowane
Niemal każda drukarka do prawidłowego działania wymaga zainstalowania oprogramowania sterowników. Jeśli system Windows 10 niedawno został uaktualniony, może się okazać, że instalator jest nieadekwatny do najnowszej wersji, przez co nie działa.

Zły wpływ na działanie sterowników mogą mieć przebyte w ostatnim czasie wirusy, awarie zasilania oraz pozostałe problemy z komputerem.

By pozbyć się problemu należy zainstalować najnowszą wersję sterownika. Najprostszym rozwiązaniem jest uaktualnienie go za pomocą usługi Windows Update.

W tym celu trzeba wykonać następujące czynności:

  • prawym przyciskiem myszy kliknij przycisk Start,
  • z listy wybierz Menadżera urządzeń,
  • rozwiń listę Drukarki i odszukaj swoje urządzenie,
  • kliknij w nie prawym przyciskiem myszy,
  • wybierz z listy Aktualizuj sterownik,
  • odszukaj pozycję Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

Obecnie większa część sterowników aktualizuje się automatycznie po ich pobraniu i dwukrotnym kliknięciu pliku.

Zresetowanie buforu wydruku
Problem może wywołać również plik kierujący procesem drukowania. Konieczne może okazać się wyczyszczenie oraz ponowne uruchomienie usługi buforu wydruku. Znajdziesz go wyszukując Usługi.

Podsumowanie

Pytanie „jak zainstalować drukarkę? ” pada już coraz rzadziej. Wszystko dlatego, że system Windows dba o kompatybilność z urządzeniami drukującymi i w miarę możliwości gwarantuje automatyczną instalację nowych drukarek.

Fujitsu Technology Solutions w Polsce

Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktur informatycznych, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród jego klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy, a także klienci indywidualni. W oparciu o koncepcję dynamicznych infrastruktur firma oferuje pełną gamę produktów, rozwiązań oraz usług informatycznych, od systemów klienckich po rozwiązania dla centrów przetwarzania danych, infrastrukturę zarządzaną oraz udostępnianie infrastruktury w formie usługi. Fujitsu TS zatrudnia ponad 13 000 pracowników. Firma wchodzi w skład globalnej Grupy Fujitsu (Fujitsu Group). 

Łódź Global Delivery Center

Fujitsu jako service desk w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku z Davem Deane, na stanowisku dyrektora generalnego. Fujitsu w Łodzi świadczy usługi w zakresie pierwszego i drugiego poziomu wsparcia IT dla klientów korporacyjnych, głównie z branży finansowej, bankowości i telekomunikacji. W chwili obecnej ponad 500 pracowników pracuje w naszym biurze Łodzi i mamy ambitny plan, aby rozwijać zespół. Szybkie tempo wzrostu jest związane z dużym popytem na tego typu usługi i zobowiązaniami wynikającymi z umów podpisanych przez Fujitsu i jej klientów.

Międzynarodowe i elastyczne środowisko pracy
Centrum jest wielojęzycznym i międzynarodowym środowiskiem pracy. Wspieramy naszych klientów w 10 językach np. : angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, holenderskim, norweskim, rosyjskim i oczywiście polskim.
Aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług pracujemy w systemie 24h / 7. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla tych pracowników, którzy są jeszcze studentami, gdyż mogą łatwo łączyć doświadczenie zawodowe w wiodącej organizacji IT z zajęciami na uczelniach. Naszi młodsi koledzy przyznają, że oprócz ćwiczenia umiejętności językowych, wiele się uczą, miedzy innymi jak rozmawiać z klientami przez telefon i jak odpowiadać na zapytania oraz profesjonalnie rozwiązać problemy klientów z wykorzystaniem najlepszych praktyk.

Znajdujemy się w samym sercu miasta - Park Textorial w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to przyjazne miejsce pracy, w sąsiedztwie domów i ożywionej fabryki Księży Młyn z XIX wieku.Filozofia Fujitsu jest oparta na współpracy zespołu, dlatego zorganizowaliśmy pracę naszego biura na planie otwartej przestrzeni zwanej popularnie "open space". Menedżerowie są razem z zespołami, co umożliwia sprawną komunikację, aby osiągnąć wspólny cel. Zwracamy sie do kolegów po imieniu, nawet do tych na najwyższych stanowiskach. Każdy jest łatwo dostępny, ale i bardzo skoncentrowany na swojej części pracy, wiedząc, że ich wysiłek przyczyni się do sukcesu całego zespołu.

Warszawa

Wspieramy globalne działania Klientów

Więcej szczegółów »

Łódź

Wspieramy globalne działania Klientów

Więcej szczegółów »

Kontakt

Helpdesk Fujitsu Polska

Więcej szczegółów »

Informacja o realizacji strategii podatkowej 2021

Pobierz dokument »

Opis i instalacja Fujitsu Mag3091lp Series

Bezpośredni link do pobrania Opis i instalacja Fujitsu Mag3091lp Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Opis i instalacja Fujitsu Mag3091lp Series