Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t

Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t jest ważnym elementem utrzymania urządzenia w dobrym stanie. Aby utrzymać wydajność urządzenia, należy regularnie czyścić i konserwować urządzenie. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy wyłączyć urządzenie i odłączyć wszystkie przewody zasilające. Następnie należy wyczyścić wszystkie zewnętrzne powierzchnie urządzenia, używając miękkiej szmatki nasączonej czystą wodą. Nie należy używać środków czyszczących ani środków chemicznych, gdyż mogą one uszkodzić urządzenie. Po wyczyszczeniu urządzenie należy włączyć i sprawdzić, czy działa prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t

Dbanie o czystość

„To co odróżnia użytkownika ekspresu domowego od profesjonalnej kawiarni to sposób czyszczenia urządzenia.

Ryan McLachlan, Specjalista ds. kawy w firmie Sage

Ważne, żeby wiedzieć, jak i kiedy

Istnieją dwa główne powody, dla których należy utrzymywać urządzenie w idealnej czystości.

Czyszczenie i konserwacja obejmują wszystkie aspekty pielęgnacji urządzenia — od czyszczenia głowicy i dyszy pary po odkamienianie i regularną wymianę filtra wody.

W tym filmie poznasz cztery główne obszary, na które należy zwracać szczególną uwagę przy pielęgnacji domowego ekspresu do kawy.

Wiele osób posiadających multitoola lub zastanawiających się nad kupnem, stawia sobie pytanie odnośnie jego konserwacji. Niezmiernie ważne jest jej systematyczne prowadzenie. Multitool jest przedmiotem nazywanym przenośną skrzynką z narzędziami. Zależnie od marki i modelu możemy znaleźć tam masę potrzebnego sprzętu, a do jego prawidłowego użytkowania niezbędne jest prowadzenie konserwacji. W tym wpisie postaramy się wytłumaczyć jakie działania podjąć by wykonać tę operację prawidłowo. Przeczytaj jak wyczyścić multitoola i scyzoryk!

Na początek – czyszczenie multitoola

Nie zawsze czyszczenie jest potrzebne, czasami wystarczy zwykły olejek bądź smar do konserwacji. Więc kiedy właściwie czyścić? Nie ma wątpliwości, że jest to wymagane po poważniejszym używaniu multitoola gdzie widać zabrudzenia i efekty naszej pracy, skrajnymi przypadkami są sytuacje kiedy samo używanie narzędzia staje się problematyczne.
Zazwyczaj wystarczy samo użycie wody i przetarcie szmatką – nie bój się tego. Problem pojawia się w momencie większej ilości zanieczyszczenia, gdy nie można pozbyć się go tak łatwo. Zanurz wtedy narzędzie w wodzie na pewien czas, tak by niechciane zabrudzenia nasiąknęły wodą, po czym delikatnie i powoli je zmyj. Do miejsc trudno dostępnych zalecamy sprężone powietrze wydmuchujące zanieczyszczenia. Dbaj o łączenia, ruchome części, ponieważ są to elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania multitoola. Starannie i dokładnie wyczyśćcie każdy rozkładający się element, póki każdy z nich nie będzie swobodnie się poruszał.

Aby pozbyć się starego oleju polecamy użycie specjalistycznego środka przeznaczonego do zmywania i odtłuszczania. Tym sposobem zniknie stary, zabrudzony olej, który na dobrą sprawę może dać więcej złego niż dobrego. Opryskajcie preparatem narzędzie i odstawcie na ok. 5 min, to pozwoli na samoistne wycieknięcie zanieczyszczeń. Po minięciu określonego czasu, wytrzyjcie i zawińcie multitoola ściereczką na kilkanaście minut by preparat wsiąkł w materiał.

Ściereczka z mikrofibry Anti-Fog

Sprawdź

Smar syntetyczny do noży Knife Oil 30 ml

Smar ProTechGuns Weapon Cleaner 400 ml

Następnie – konserwacja multitoola

Po dokładnym wyczyszczeniu musisz zadbać o ponowne zabezpieczenie moltitoola. Do tego jak sama nazwa wskazuje przyda Ci się olejek konserwujący. Skutecznie zabezpiecza przed korozją i przy tym odświeża oraz konserwuje stal, a co najważniejsze po naoliwieniu ruchome miejsca chodzą gładko i bez zacinania. Tą czynność należy wykonywać regularnie nawet jeśli nie używasz swojego multitoola czesto, bo to by sprzęt się nie zastał i nie było problemu z jego użytkowaniem.

Na koniec – ostrzenie noża w multitoolu

Większość egzemplarzy posiada noże, mniejsze ostrza czy nożyczki. Chcąc utrzymać ostrza w dobrej kondycji, powinieneś je regularnie ostrzyć. Jest to czynność niezbyt trudna, jednak trzeba się tego nauczyć, aby wykonywać ostrzenie odpowiednio. Dlatego też odsyłamy Cię do artykułu tłumaczącego właśnie jak prawidłowo ostrzyć noże:

Czym i jak naostrzyć nóż?

Spray czyszczący Abbey Gun Degreasing Spray 150 ml

Ostrzałka Lansky Blade Medic

Ostrzałka kieszonkowa Lansky Quick Fix

Jak wyczyścić multitoola – dobre rady

Samo czyszczenie multitoola nie jest tak skomplikowane jak się wydaje. Nie obawiaj się, że zniszczysz narzędzie podczas czyszczenia – to właśnie brak konserwacji może doprowadzić do uszkodzeń. Złotą zasadą jest to, by nie iść na łatwiznę i nie umieszczać narzędzia w zmywarce. Jest to najprostsza droga do bezpowrotnego uszkodzenia mechanizmu jak i ostrzy. Wystarczy umyć multitoola ręcznie, naoliwić go i naostrzyć nóż, a narzędzie będzie nam służyć przez wiele lat. Wszystkie te rady sprawdzą się również do czyszczenia i konserwacji scyzoryków. 

Wprowadzenie

W tym dokumencie zawarto informacje na temat czyszczenia i konserwacji drukarek HP Deskjet z serii 900c oraz wkładów atramentowych. Z uwagi na zamieszczone w nim szczegółowe instrukcje zaleca się wydrukowanie tego dokumentu.

Konserwacja drukarek HP Deskjet seria 900c

Drukarki HP Deskjet z serii 900c nanoszą tusz na papier w postaci dokładnie kontrolowanej drobnej mgiełki. Dlatego też z czasem na obudowie drukarki mogą się pojawić plamy tuszu. Zastosuj się do poniższych wskazówek, aby je usunąć:

 • Nie należy czyścić elementów wewnątrz obudowy drukarek HP Deskjet z serii 900c. Należy uważać, aby do wnętrza drukarki nie przedostał się żaden płyn.

 • Smugi, plamy i/lub zaschnięty atrament można usunąć z zewnętrznych powierzchni drukarki przy użyciu miękkiej ściereczki zwilżonej wodą. Nie należy stosować domowych środków czyszczących ani detergentów. Jeśli do czyszczenia drukarki został użyty domowy środek czyszczący lub detergent, należy wytrzeć zewnętrzną powierzchnię drukarki za pomocą miękkiej ściereczki zwilżonej wodą.

  Nie należy smarować metalowego pręta, po którym przesuwa się karetka kaset drukujących. Głośny dźwięk towarzyszący przesuwaniu się karetki w obu kierunkach jest zjawiskiem normalnym.

Czyszczenie wkładów atramentowych HP Inkjet może poprawić jakość druku. Jeśli na wydruku brakuje linii lub punktów, wykonaj czynności opisane w sekcji "Rozwiązywanie problemu brakujących linii lub punktów" poniżej.

Rozwiązywanie problemu brakujących linii lub punktów

Jeśli na wydruku tekstu lub grafiki brakuje linii bądź punktów (patrz: ilustracja poniżej), należy przeczyścić wkłady:

Rys. : Brakujące linie lub punkty

Wkłady atramentowe można czyścić za pomocą programu HP Toolbox lub przycisku dostępnego na przednim panelu drukarek HP Deskjet seria 900c.

Uwaga:

Nie należy czyścić wkładów atramentowych, jeżeli nie jest to konieczne, ponieważ powoduje to niepotrzebne zużywanie tuszu i skraca czas żywotności wkładów.

Użytkownicy, którzy zainstalowali drukarkę HP Deskjet seria 900c sieciowo, nie mają dostępu do oprogramowania HP Toolbox. W takim przypadku należy posłużyć się przyciskiem na przednim panelu drukarki.

Microsoft(R) Windows

  Kliknij Start, Programy, HP Deskjet 900c series, a następnie HP Deskjet 900c series Toolbox.

  W zakładce Printer Sevices (Usługi drukarki) kliknij przycisk Clean the Print Cartridges (Wyczyść wkłady drukujące). Pojawi się okno dialogowe Wyczyść wkłady drukujące.

  Kliknij przycisk Wyczyść.

  Wydrukowana zostanie strona pozwalająca ocenić efekty pierwszego czyszczenia. Jeżeli jakość wydruku jest dobra, kliknij Done (Gotowe). Kliknij polecenie Intermediate Clean (Czyszczenie pośrednie), żeby wykonać dokładniejsze czyszczenie i przejść do kolejnej czynności.

  Wydrukowana zostanie kolejna strona pozwalająca ocenić efekty pierwszego czyszczenia. Kliknij przycisk Prime (Czyszczenie zaawansowane), żeby wykonać najdokładniejsze czyszczenie wkładów i przejść do następnej czynności.

  Wydrukowana zostanie trzecia strona pozwalająca ocenić jakość czyszczenia zaawansowanego. Kliknij Clean Again (Wyczyść ponownie), żeby ponownie wyczyścić wkłady drukujące. Jeśli po wykonaniu tej czynności wkłady nadal są zbrudzone, oznacza to, że prawdopodobnie doszło do ich uszkodzenia i należy je wymienić.

Macintosh

Kliknij dwukrotnie ikonę HP Deskjet 900 series Utility (Narzędzie HP Deskjet seria 900) znajdującą się w folderze Narzędzia, w głównym katalogu na dysku twardym.

Kliknij znajdujący się na panelu przycisk Clean (Wyczyść), a następnie kolejny przycisk Clean (Wyczyść) i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Czyszczenie pojemników przy użyciu panelu przedniego w drukarkach HP Deskjet seria 900c

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a następnie naciśnij dwukrotnie przycisk anulowania. Jeśli jakość wydruku wciąż jest niska, przejdź do kolejnego kroku.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Trzymając go, naciśnij dwukrotnie przycisk Anuluj, a następnie jednokrotnie przycisk Wznów.

Wydrukowana zostanie kolejna strona pozwalająca ocenić efekty czyszczenia pośredniego. Trzymając go, naciśnij dwukrotnie przycisk Anuluj, a następnie dwukrotnie przycisk Wznów.

Jeśli przeczyszczenie wkładów nie poprawi jakości druku, może to oznaczać niski stan atramentu we wkładach atramentowych HP Inkjet. Użytkownicy, którzy mają dostęp do oprogramowania narzędziowego HP Toolbox, mogą sprawdzić poziom tuszu we wkładach, uruchamiając program HP Toolbox i klikając zakładkę Estimated Ink Level (Szacowany poziom atramentu). Jeśli to konieczne, należy wymienić wkłady HP Inkjet na nowe. Zdarza się, że cząsteczki kurzu mieszają się z tuszem, powodując powstawanie smug. Jeśli czyszczenie wkładów nie rozwiąże tego problemu, wykonaj czynności opisane w kolejnej sekcji. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="Eliminating">

Usuwanie smug

Jeśli drukarka HP Deskjet seria 900c jest używana w pomieszczeniach, gdzie powstaje wiele kurzu, smugi atramentu na wydruku mogą być wynikiem akumulacji pyłków wewnątrz drukarki.

Rys. : Smugi atramentu

Wśród zanieczyszczeń mogą się znaleźć: kurz, włosy, włókna z dywanu lub odzieży. Czyszczenie dwóch obszarów drukarek HP Deskjet seria 900c to niezwykle prosty sposób na zapobieganie powstawaniu smug:

Wkłady atramentowe HP

Karetka drukująca HP

Potrzebne materiały

Do wykonania poniższych czynności potrzebne są następujące materiały:

Waciki na patyczku lub dowolny inny miękki materiał, który nie pozostawia włókien (np. czysta bawełniana szmatka lub chusteczka).

Woda destylowana, filtrowana lub mineralna (woda z kranu może zawierać zanieczyszczenia, które mogą spowodować uszkodzenie wkładów drukujących).

Kartki brudnopisu lub ręczniki papierowe, na których zostaną umieszczone wkłady atramentowe HP Inkjet.

Przestroga:

Zachowaj ostrożność, żeby nie pobrudzić rąk lub odzieży tuszem.

Wyjmowanie wkładów HP Inkjet

Włącz drukarkę HP Deskjet seria 900c i podnieś górną pokrywę. Wkłady przesuną się na środek drukarki.

Po przesunięciu wkładów do środka drukarki HP Deskjet seria 900c, wyjmij przewód zasilający z tylnej części drukarki.

Wyjmij wkłady i połóż je szerszą stroną na wcześniej przygotowanym papierze.

Ostrzeżenie:

Kasety drukujące, zarówno nowe, jak i zużyte, należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Wkłady HP Inkjet po wyjęciu nie powinny pozostawać poza drukarką HP Deskjet seria 900c dłużej niż 30 minut.

Czyszczenie wkładów HP Inkjet

Chwyć górną część czarnego wkładu HP Inkjet.

Zwilż czysty wacik bawełniany wodą destylowaną i odciśnij jej nadmiar.

Wyczyść część przednią i krawędzie wkładu, jak pokazano na rysunku. Nie wycieraj płyty dyszy (patrz: rysunek 3). : Czyszczenie wkładu drukującego

Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę, by nie przecierać dysz znajdujących się na spodzie wkładu, ani też miedzianych przewodów z tyłu karetki drukującej. Dotykanie tych elementów wkładów HP Inkjet może skutkować zapychaniem się tuszu, awariami lub niestabilnym przewodzeniem prądu.

Podnieś wkład do światła, by sprawdzić, czy na przedniej części lub krawędziach nie widać włókien. Jeśli są tam jakiekolwiek włókna, potwórz czynności 2-3.

Powtórz czynności 1-4 z wkładem Tri-Color HP Inkjet. Aby uniknąć zanieczyszczeń, wykorzystaj do tego czysty, nawilżony wacik.

Czyszczenie gniazda dokowania wkładu HP Inkjet

Umieść drukarkę HP Deskjet seria 900c na wysokości wzroku.

Sprawdź, gdzie znajduje się gniazdo dokowania wkładów HP Inkjet.

Posługując się czystym, nawilżonym wacikiem, wytrzyj spodnią część każdej ścianki gniazdka, ponieważ w miejscach tych mogą się osadzać włókna i stykać się z papierem (patrz: rysunek 4). Powtarzaj czynność do chwili, gdy na czystym waciku nie osadza się już tusz. : Czyszczenie gniazda dokowania wkładu atramentowego

Ponowny montaż wkładów HP Inkjet

Zamocuj wkłady HP Inkjet w drukarce HP Deskjet seria 900c i zamknij jej górną pokrywę.

Umieść papier w podajniku.

Ponownie podłącz przewód zasilania do tylnej części drukarki HP Deskjet seria 900c.

Wykonaj następujące czynności, żeby wydrukować stronę testową:

Jeżeli korzystasz z komputera z systemem Microsoft Windows, uruchom program HP Deskjet 900c series Toolbox, przejdź do zakładki Printer Services, następnie wybierz polecenie Print a test page (Wydrukuj stronę testową).

Jeżeli używasz komputera Macintosh, kliknij dwukrotnie ikonę HP Deskjet 900 series Utility (Narzędzie HP Deskjet seria 900) znajdującą się w folderze Utilities (Narzędzia), w głównym katalogu na dysku twardym. Przejdź do zakładki Test, a następnie kliknij przycisk Test.

W sieci lokalnej: naciśnij i przytrzymaj przycisk wznowienia drukowania przez około cztery sekundy przy włączonej drukarce HP Deskjet seria 900c.

Jeśli na wydrukach nadal pojawiają się smugi, powtarzaj wszystkie czynności do chwili, gdy wydruk będzie czysty. Dodatkowe porady dotyczące konserwacji sprzętu można znaleźć na http://www. com/support/home_products.

Aby zapewnić optymalną pracę urządzenia HP Deskjet seria 900c, producent zaleca stosowanie wyłącznie akcesoriów HP przeznaczonych dla drukarek HP Deskjet. Producent nie udziela gwarancji na swoje urządzenia w przypadku wystąpienia szkód wynikających z modyfikacji lub ponownego napełniania wkładów. Numery wkładów drukujących HP Inkjet dla drukarek HP Deskjet seria 900c: Czarny wkład atramentowy HP seria 51645 oraz trójkolorowy wkład drukujący HP seria C6578.

Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t

Bezpośredni link do pobrania Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Konserwacja i czyszczenie Haier Ha600t