Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d

Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d to dokładne wytyczne dotyczące montażu i podłączenia maszyny do szycia Brother Innov Is 4500d. Instrukcja zawiera informacje o sposobie montażu i podłączenia maszyny do prądu, instrukcje dotyczące wyregulowania igły, jak również instrukcje dotyczące ustawień maszyny dla optymalnego działania. Instrukcja jest dokładnie opisana i zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby umożliwić montaż i podłączenie maszyny do prądu oraz ustawienie jej właściwych parametrów. Instrukcja jest wyposażona w zdjęcia i ilustracje, które pomagają w zrozumieniu wszystkich kroków montażu i podłączenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Eszko 13 Sep 2020 16:18 20259

 • #1Level 10  

 • Helpful post

  #2kotbury

  Gantry automation specialist

  #2

  Odepnij OPEN A i OPEN B od minusa. Ma być do niego zmostkowany tylko STOP i EDGE

 • #3#3

  Pomogło! Cos jeszcze świruje ze spowolnieniami ale to już przy okazji poprawie na trybie zaawansowanym. Wielkie dzięki.

 • #4arczi320Level 2  #4

  Witam. Moze ktos podesłac schemat podlaczenia tak jak to ma byc zrobione w koncowym efekcie? Bo tez mam problem z uruchomieniem tego napedu. Nadmieniam ze jestem laikiem w tej dziedzinie i juz mi brakuje cierpliwosci. Skoro odpiac Open A i B od minusa to wogole maja być nie podpięte czy do czego je polączyć?
  Z góry dziekuję za pomoc.

 • #5#5

  Quote:

  Open A i B od minusa to wogole maja być nie podpięte czy do czego je polączyć?

  A musisz koniecznie do czegoś podłączyć??

  To wejścia, których CHWILOWE zwarcie z minusem (7 lub 8) powoduje uruchomienie bramy (tak jak pilotem). OPEN A uruchamia klasyczne działanie, OPEN B uruchamia częściowe otwarcie - tzw funkcję furtki.

  Do tych wejść można podłączyć np. przycisk dzwonkowy ścienny, zewnętrzny odbiornik radiowy, domofon czyli urządzenia, którymi można (oprócz pilotów) sterować bramą.

 • #6#6

  No ok tylko nie wiem czy dobrze rozumiem OPEN A mam polaczyc z Minusem tak?

 • #7#7

  CZY TY NIE UMIESZ CZYTAĆ????

  Quote:

  To wejścia, których CHWILOWE zwarcie z minusem (7 lub 8) powoduje uruchomienie bramy (tak jak pilotem)

  Jeśli nie planujesz go użyć do kablowego uruchamiania bramy - NIE ŁĄCZYSZ Z NICZYM.

 • #8#8

  Czytać umiem tylko szok spowodowany dwutygodniową walką z bramą sprawił ze nie do konca wszystko kumam.
  Ale maly sukces jest brama ruszyła wiec jestem bardzo wdzieczny za pomoc, SERDECZNE DZIEKI!!!!
  Pozdrawiam.

  Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

  Wiem ze troche nudze, ale mam jeszcze jedno pytanie brama wystartowala ale nie porusza sie w pelnym zakresie otwierania i zamykania czyli nie dochodzi do wylacznikow magnesowych i bardzo wolno chodzi... co jeszcze zle robie???? Nadmienie ze programowanie podstawowe i zaawansowane ogarnąłem i teraz utknąłem na regulacjach otwierania i zamykania.

 • #9#9

  Ustaw parametr t na czas o kilka sekund dłuższy od przewidywanego czasu suwu bramy (razem ze zwolnieniami - czas jest wyświetlany w sekundach), wyłącz na razie (ustaw na 00) funkcję zwolnienia rP.

 • #10#10

  Witam. Po zmianie ustawień tak jak napisałes brama zaczeła sie otwierac w pełnym zakresie, ale nadal bardzo wolno chodziła dopiero po podaniu impulsu z OPEN A otworzyla sie powoli i po tym otwarciu zaczela normalnie chodzić z pilota. Jeszcze raz dzieki za pomoc bo traciłem nadzieję ze sobie z tym poradzę. Na szczescie są jeszcze ludzie którym sie chce poswiecić trochę czasu i pomóc innym.
  DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM!!!

 • #11dokocz#11

  Uruchomiłem napęd. Pilot zaprogramowany na jeden kanał. Podpowiecie jak zaprogramować funkcje furtki? Przy próbie programowania drugiego kanału kanał 1 się kasuje a kanał 2 nie działa. Wszystko mam podłączone tak jak na schacie załączonym wyżej.

 • #12#12

  Jaki system radiowy (fotka odbiornika i pilota)?
  Złacze szpilkowe odbiornika na centralce (jesli tam siedzi odbiornik) nie ma w ogóle możliwości sterowania funkcją furtki. Trzeba styki drugiego kanału odbiornika podpiąć pod minus i OPEN B na złączu centralki.
  PS. Na schemacie w pierwszym poście w ogóle nie ma radia, za to geniusz zwarł Open A i Open B do masy i tak podpięta centrala nie ma prawa w ogole działać.

 • #13#13

  Dokładnie tak zrobiłem, ale kilku godzinach ślęczenia nad tym. Podłączyłem wyjście NO z płytki radio do zacisku 2 oraz wyjście COM do minusa (w moim przypadku 7 miałem wolne). Natomiast zaprogramowanie drugiego kanału udało mi się poprzez wcisniecie klawiszy P1 i P2 na pilocie i przejście w tryb nauki i wtedy kolejno klawisz 1 na radiu i P1 na pilotach a następnie klawisz 2 i P2 na pilotach. Uczenie drugiego kanału poprzez przyciśnięcie klasiwsza 2 na radiu kasowało wszystkie ustawienia z kanału pierwszego. I tak w koło Macieju miałem albo otwarta bramę na szeroko albo furtkę. Nigdy oba.

 • #14#14

  Co do radia - sposób dopisywania pilotów zależy od typu - jakie masz (do tej pory nie napisałeś - jakie... ). W tym napędzie mogą być (powiedzmy- fabrycznie) radia systemu Genius Bravo, Faac LC lub FAAC SLH - i każdy ma inny sposób dopisywania pilotów.

 • #15vipseba#15

  Witam,
  Też mam problem z tym napędem. Mój problem polega na tym, że po podłączeniu w taki sposób jak na schemacie rozrysowanym przez Eszko (bez mostkowania Open A i Open B z minusem) brama działa ale fotokomórki działają na odwrót, mianowicie przecięcie fotokomórki podczas otwierania powoduje zamykanie, a przecięcie fotokomórki podczas zamykania nic nie powoduje. Pomożecie?

 • #16#16

  Sprawdź na początek, czy parametr dl (direction czyli kierunek) masz ustawiony prawidłowo - zgodnie fizycznym z umiejscowieniem silnika.

 • #17#17

  Faktycznie było źle ustawione, po przestawieniu działa prawidłowo. Dzięki kolego, szkoda, że serwis sprzedawcy nie potrafił mi pomóc.

 • #18hatsan1989Level 12  #18

  Witam. Kolega kotbury ma sporą wiedzę w tej dziedzinie, dzięki jego wpisowi sam podłączyłem napęd, według jego schematu, chciałbym tylko aby przy zamykaniu fotokomórki zatrzymały bramę a nie otwierały ja na maxa, może ktoś podpowiedzieć jak podłączyć żeby tak było? I czy da się aby zatrzymały i po zwolnieniu fotokomórek dokończyły same zamykanie?

 • #19#19

  Jeśli chcesz, aby fotki tylko zatrzymywały bramę- można fotki podpiąć pod STOP zamiast pod FSW CL, ale wtedy fotki zatrzymają bramę niezależnie od kierunku ruchu (chyba, że dorzucić przekaźnik cewką podpięty pod zasilanie otwierania silnika, stykami zwierający STOP czyli "głuszący" fotki na czas otwierania).Oryginalne wejście FSW CL można tylko tak przestawić (pozycja menu Ph na y), że fotki po zasłonięciu zatrzymają bramę, a ruszy ona ale na otwarcie dopiero po ich odsłonięciu (a nie natychmiast)..A jeśli chcesz, aby brama stanęła a po odsłonięciu kontynuowała zamykanie (co wg mnie na zamykaniu jest dość niebezpieczne) to wejście FSW OP (czyli fotka na otwieraniu) ma taką funkcjonalność (funkcja oP na "no"). Musiałbyś też celowo odwrócić kierunek ruchu bramy (funkcja dl). Dla napędu nie zrobi to różnicy, a wtedy fotka na otwieraniu stanie się fotką na zamykaniu.Ale zastanawiam się - skąd potrzeba takiego działania fotek? - chyba jest logiczniej, aby brama, wbijając się w jadące auto natychmiast się cofnęła a nie stanęła w miejscu (a auto dalej jedzie i jest orane przez stojącą w miejscu bramę... )

 • #20#20

  Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie sam zastanawiam się nad tym jak zrobić. Brama często będzie używana także jako furtka, puki co wygodniej i szybciej dla mnie było by jakby zamykająca się brama tylko zatrzymała się na chwilę a nie znów cała się otwierała i muszę czekać aż się otworzy i znowu naciskać i czekać żeby się zamknęła bo pies lata po podwórku i mógłby uciec. To są takie szczegóły. Ale zaoszczędziły by mi sporo czasu. Mam tę fotokomórki plus encoder antyzgnieceniowy on jak uderzy w coś to cofnie troszkę więc zawsze to jakaś dodatkowa ochrona. Może narazie spróbuję w samych ustawieniach przestawić tak jak pisałeś i zobaczę w praktyce jak to będzie..

 • #21pretkitomasz#21
  Ja mam problem z fotokomórkami od Genius blizzard 500. Mianowicie podłaczyłem wszystko wg schematu od kotbury ale jak otwieram bramę i przecinam fotokomórki to brama się nie zatrzymuje, to samo przy otwieraniu. Słychać dzwiek z fotokomórki oraz gaśnie dioda jak przecinam ale nic poza tym. Ustawienia w trybie zaawansowanym Ph i oP próbowałem zarówno na no i na Y.

 • #22#22

  A czy przypadkiem nie założyłeś zworki na fotce odbiorczej między zaciskami 2 i 3? Jesli tak to zdejm....

 • #23hohor#23

  Witam. Dziękuję bardzo za wszystkie informacje na podstawie których udało mi się uruchomić napęd. Mam tylko jeden problem polegający na czasie reakcji pilota na sygnał otwarcia i zamknięcia. Po naciśnięciu przycisku otwierania brama rusza dopiero po około 5 sekundach. Tak samo jest podczas zamykania. Również brama rusza po około 5 sekundach od naciśnięcia przycisku na pilocie. Trochę to dziwne ponieważ jak jest w trakcie otwierania i nacisnę przycisk pilota, to brama zatrzymuje się. Wyświetlacz pokazuje 02-zatrzymanie i jak ponownie nacisnę przycisk to rusza od razu niezależnie od tego czy się zamyka czy otwiera, rusza niezwłocznie. Jak ustawić parametry aby taka sytuacja była za każdym razem, aby brama reagowała od razu. Wszystkie parametry ustawione mam jak w instrukcji a tryb działania na E-półautomatyczny.

 • #24#24

  Masz ustawione miganie koguta z wyprzedzeniem (najpierw miga kogut, potem po 5 sek. rusza brama). Wyłącz to (instrukcja, gdzieś przy końcu).

 • #25#25

  Witam. Bardzo dziękuję za pomoc. Zmiana ustawień lampy powoduje natychmiastową reakcję na przycisk pilota.

 • #26#26

  Dzieki kotbury. Pomogło wyjecie zworki 2 i 3. Teraz mnie jeszcze zastanawia, dlaczego po podlaczeniu lampy blyskowej z antenką mam slaby zasięg z pilota, moze jakies 20m. Antena jest wkręcana i na stykach w antenie podłączyłem przewody L i N oraz Antena do napedu bramy pod 17 16 i antene pod dodatkowa płytkę z ikoną anteny gdzie była podłączona fabryczna antena.

 • #27#27

  Jakim kablem podpiąłeś radio w napędzie do anteny?

 • #28#28

  Kablem od domofonu. Podpinałem nim wszystko w napędzie.

 • #29#29

  Zaciski radia (daj fotkę) powinny być podpięte z zaciskami anteny w lampie (daj fotkę) kablem koncentrycznym 50 OHm (RG58 - Allegro). Inny tylko pogorszy zasięg zamiast polepszyć.

 • #30#30

  Dzisiaj rozkręcę i zrobie fotki. Kotbury a czy jest możliwość ustawienia napedu aby brama się sama zamykała po jakims czasie? Wczoraj podczas zamykania bramy pies przecial fotokomórki i brama sie zatrzymała i otworzyła i musiałem się wrócić i zamknąć z pilota.

BrotherDuetta 4500D Instrukcja Posiadacza

Popularność:

538 wyświetleniaPrzelicz strony:82 stronyTyp pliku:PDFRozmiar pliku:1. 15 MbINSTRUKCJA OPROGRAMOWANIA

Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja montażu i podłączenia Brother Innov Is 4500d