Instrukcja czyszczenia Frigidaire Ffc13c6cw0

Frigidaire Ffc13c6cw0 jest urządzeniem chłodniczym, które wymaga okresowego czyszczenia w celu zachowania wydajności. Aby utrzymać swoje urządzenie w dobrym stanie, należy przestrzegać następujących instrukcji czyszczenia. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy wyłączyć zasilanie i odłączyć wtyczkę zasilania. Następnie należy użyć miękkiej szmatki lub szczotki do delikatnego czyszczenia panelu sterowania. Następnie należy przetrzeć wewnętrzną część urządzenia, wycierając ją czystą ściereczką lub gąbką. Dodatkowo, można użyć odrobiny środka czyszczącego do kurzu, aby usunąć trudne plamy. Na koniec należy przetrzeć zewnętrzną część urządzenia i wyczyścić wszystkie wyświetlacze. Przestrzeganie tych instrukcji pozwoli Ci zachować wydajność urządzenia Frigidaire Ffc13c6cw0 i zapewnić jego długotrwałe działanie.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja czyszczenia Frigidaire Ffc13c6cw0

Czyszczenie i pielęgnacja Twojej biżuterii Pandora

Odkryj nasz kompletny przewodnik po czyszczeniu biżuterii Pandora – od cennego naszyjnika po ulubione pierścionki. Odpowiadamy tutaj na najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji Twojej biżuterii.

Dlaczego moja biżuteria matowieje?

Niepokoi Cię fakt, że Twoja biżuteria matowieje? Kiedy srebro jest przez dłuższy czas wystawione na działanie czynników zewnętrznych, może zacząć się utleniać i zmieniać kolor na ciemniejszy. Nie martw się jednak. Jest to całkowicie normalne i nie oznacza, że nie dbasz odpowiednio o swoją biżuterię.

Aby przywrócić jej pierwotny wygląd, możesz użyć domowego zestawu do czyszczenia naturalnej biżuterii. Zestaw do pielęgnacji Pandora został specjalnie zaprojektowany, aby Twoje ulubione okazy odzyskały jasność i połysk. Po prostu umieść swój pierścionek, bransoletkę, naszyjnik, kolczyki lub charms na kilka minut w roztworze do czyszczenia biżuterii. Po wyjęciu przedmiotu użyj małej szczoteczki, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Następnie wysusz biżuterię i wypoleruj ją białą stroną ściereczki do polerowania. Po takim działaniu Twoje srebrne elementy biżuterii będą znowu wyglądać jak nowe. Nasz zestaw do pielęgnacji pozwala na konserwację wszystkich rodzajów biżuterii. Sprawdzi się niezależnie od tego, czy szukasz środka do czyszczenia biżuterii srebrnej, czy złotej.

Jak czyścić i pielęgnować biżuterię Pandora?

Aby biżuteria Pandora zachowała blask, poleruj ją często miękka ściereczką do polerowania. Srebrną biżuterię poleruj białą stroną ściereczki – została ona nasączona delikatnym środkiem czyszczącym opracowanym specjalnie z myślą o srebrze. Metale platerowane, takie jak Pandora Rose i Pandora Shine, czyść różową (nienasączoną) stroną ściereczki do polerowania. Nasze pierścionki, bransoletki, charmsy, naszyjniki, wisiorki oraz kolczyki możesz czyścić za pomocą zestawu do pielęgnacji biżuterii Pandora. Zanim użyjesz zestawu, znajdź w tym przewodniku stronę z instrukcjami pielęgnacji, dzięki którym prawidłowo wyczyścisz kamień oraz swoją biżuterię. Jeśli używasz delikatnego roztworu czyszczącego Pandora, namocz w nim biżuterię przez około dwie minuty, a następnie wypoleruj ją zgodnie z instrukcjami. Nie czyść pastą do zębów ani innymi środkami o agresywnym działaniu, nie używaj też maszynek ultradźwiękowych, które mogą spowodować uszkodzenia.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Poleruj swoją srebrną biżuterię białą stroną ściereczki – jest ona nasączona delikatnym środkiem czyszczącym, który został opracowany specjalnie z myślą o srebrze.

Czyszczenie złotej biżuterii

Zastanawiasz się, jak dbać o złotą biżuterię? W przypadku metali pozłacanych, takich jak pokryte 14-karatowym różowym złotem i 14-karatowym złotem elementy biżuterii, wystarczy użyć nieobrobionej różowej strony ściereczki do polerowania. Delikatnie oczyść nią swoją biżuterię, aby przywrócić jej olśniewający blask.

Czyszczenie kamieni szlachetnych

Zanurz kamienie szlachetne w płynnym roztworze czyszczącym i wypoleruj je za pomocą ściereczki. W przypadku stosowania łagodnego roztworu czyszczącego Pandora pozostaw biżuterię do namoczenia na około dwie minuty, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi polerowania.

Jak często należy czyścić biżuterię?

Jeśli nosisz swoją biżuterię codziennie, dobrym pomysłem jest czyszczenie jej za pomocą zestawu do pielęgnacji co dwa tygodnie.

Zalecamy, aby raz w roku Twoje wyroby biżuteryjne Pandora były poddawane sprawdzeniu przez jubilera. Jeśli szukasz miejsca, gdzie można profesjonalnie wyczyścić pierścionki lub biżuterię oraz sprawdzić ustawienie kamieni, możesz udać się do najbliższego salonu Pandora.

Jak dbać o swoją biżuterię?

Przechowuj biżuterię w specjalnie przystosowanym do tego pojemniku

Pojemniki na biżuterię umożliwiają trzymanie różnych elementów biżuterii oddzielnie, a to ważne, bo pozwala zapobiegać ich wzajemnemu uszkadzaniu się. Ponadto konserwują biżuterię, chrniąc ją przed kurzem.

Przechowywanie biżuterii w woreczkach

Innym świetnym sposobem na utrzymanie elementów biżuterii w dobrym stanie jest przechowywanie ich w solidnych woreczkach, które zapewniają im bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń.

Zdejmuj biżuterię przed prysznicem

Aby zapobiec uszkodzeniom biżuterii, pamiętaj, aby zdejmować ją przed prysznicem, pływaniem lub snem.

Unikaj wysokich temperatur

Długotrwała ekspozycja na działanie gorąca może doprowadzić Twoją biżuterię do stanu odbarwienia. Dlatego pamiętaj, aby zdejmować ją również na przykład przed pójściem na plażę. Długotrwała ekspozycja na działanie gorąca może doprowadzić Twoją biżuterię do stanu odbarwienia.

Zobacz szkatułki do przechowywania Twojej biżuterii

Opublikowano dnia 28 October 2022

Tutaj dowiesz się, kiedy i jak należy wyczyścić filtr wstępny, filtry i czujnik jakości powietrza oczyszczacza powietrza firmy Philips.

Uwaga! Wszystkie poniższe ilustracje są jedynie graficznym przedstawieniem urządzeń bądź ich elementów; w przypadku rzeczywistych urządzeń mogą występować pewne różnice.

Kiedy czyścić filtry

Filtrów (oznaczonych literami A i B na ilustracji powyżej) nie można ani myć w wodzie, ani czyścić odkurzaczem. Filtry te wymagają wymiany. Instrukcja obsługi zawiera wskazówki dotyczące wymiany, które odnoszą się do konkretnego modelu oczyszczacza.

Kiedy wymieniać filtry

W przypadku zanieczyszczenia filtrów (A i B na ilustracji powyżej) należy je wymienić.

Po zaświeceniu się odpowiednich kontrolek należy wymienić filtr wielofunkcyjny, filtr węglowy i filtr HEPA. Należy skorzystać z informacji zawartych w instrukcji obsługi, ponieważ każdy oczyszczacz będzie informował o konieczności wymiany filtra w inny sposób (np. niektóre modele wskazują to za pomocą kontrolki C7, a inne za pomocą 2, 3 lub 4).

Kiedy czyścić czujnik jakości powietrza

Czujnik jakości powietrza (D na ilustracji powyżej) wymaga czyszczenia co dwa miesiące.

Należy zapoznać się z instrukcją czyszczenia dotyczącą konkretnego modelu oczyszczacza powietrza, którą zawiera instrukcja obsługi.

W przypadku korzystania z oczyszczacza powietrza firmy Philips w zakurzonym lub wilgotnym pomieszczeniu konieczne jest częstsze czyszczenie urządzenia.

Kiedy czyścić filtr wstępny

Filtr wstępny oczyszczacza powietrza firmy Philips (oznaczony literą C na ilustracji powyżej) jest zmywalny i należy go czyścić co miesiąc, aby zapewnić jego optymalne działanie.

Filtr wstępny należy wyczyścić, gdy na wyświetlaczu oczyszczacza powietrza wyświetla się komunikat F0.

Aby wyczyścić filtr wstępny, należy wykonać poniższe czynności:

 1. Wyłącz oczyszczacz powietrza i wyjmij jego wtyczkę z gniazdka elektrycznego.

 2. Pociągnij dolną część panelu (z przodu lub z tyłu oczyszczacza, w zależności od modelu) i zdejmij ją z urządzenia (patrz ilustracja poniżej).

 3. Dociśnij dwa zaciski i pociągnij filtr wstępny do siebie.

 4. Umyj filtr wstępny pod bieżącą wodą. Jeśli filtr wstępny jest bardzo brudny, wyczyść go przy użyciu miękkiej szczotki.

 5. Poczekaj, aż filtr wstępny całkowicie wyschnie.

 • Nowa stylistyka piecyków w obudowach z Ceramiki Majolica

  Unikalny włoski Design, piękny wygląd

  Wyjątkowa łatwość obsługi i montażu

  Niskie koszty eksploatacji

 • Wizja ognia z trzech stron

  Największa szyba na rynku urządzeń na pellet

  Nowoczesna stylistyka

  Najnowsze rozwiązanie techniczne

  Tylko 25 cm grubości, można zamontować nawet w sypialni

  Zamknięta komora spalania

  Idealne rozwiązanie do domów pasywnych

  Pełna automatyka pracy, programator tygodniowy

  Powietrzny piec na pellet z DGP 

  4 sterowane termostatem kanały DGP

  Możliwość ogrzewania całego domu

  Idealny do domów z rekuperacją

OFICJALNY DYSTRYBUTOR


Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Eva Calor.


Instrukcja czyszczenia Frigidaire Ffc13c6cw0

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja czyszczenia Frigidaire Ffc13c6cw0

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja czyszczenia Frigidaire Ffc13c6cw0