Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight

Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight to jeden z najbardziej wyjątkowych i pożytecznych produktów programowych dostępnych na rynku. Jest to przełomowy system, który pozwala na automatyzację wielu procesów w firmach i organizacjach. System ten jest wyposażony w zaawansowane algorytmy do kontrolowania dostępności i wydajności aplikacji, a także w narzędzia do monitorowania i raportowania. Pozwala on użytkownikom na monitorowanie i monitorowanie wszystkich aspektów związanych z ich aplikacjami, w tym wydajności i dostępności. Ponadto, Cadel Modo Airtight oferuje szeroki zakres usług wsparcia, w tym wsparcie techniczne, szkolenia, a nawet dostęp do dokumentacji technicznej. Jest to doskonały sposób na zapewnienie, aby wszystkie aplikacje pracowały sprawnie i bezpiecznie.

Ostatnia aktualizacja: Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight

Wyświetl filmy dla doświadczenie użytkownika

Przeglądaj dostępne na licencji royalty-free zbiory ilustracji i grafik wektorowych (78 210) dla słowa kluczowego doświadczenie użytkownika lub rozpocznij nowe wyszukiwanie, aby znaleźć więcej wspaniałych zbiorów obrazów i grafik wektorowych.

Najpopularniejsze

Szybkość ładowania strony jest obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na odbiór strony przez użytkownika, wpływa także na pozycje w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszym artykule poznamy 7 narzędzi, które umożliwiają wykonanie testu prędkości strony, a także dowiemy się, dlaczego jest to tak ważne.

Dlaczego szybkość ładowania strony jest ważna?

Prędkość ładowania strony internetowej ważna jest z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest doświadczenie użytkownika, a drugim wpływ na pozycjonowanie. Poniżej zagłębiamy się dokładniej w te elementy.

Doświadczenie użytkowników

Użytkownicy odwiedzający stronę lub sklep internetowy podejmują decyzje szybko. Chcą, by treść przez nich pożądana wyświetliła się błyskawicznie, a na przełączanie pomiędzy podstronami czy kategoriami nie musieli czekać za długo. Każdy, kto musi czekać nawet 1-2 sekundy na załadowanie się strony staje się powoli sfrustrowany. Efektem tego najczęściej jest opuszczenie przeglądanej witryny i przejście do konkurencji.

Wpływ na pozycjonowanie

To, że szybkość ładowania strony ma wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania, Google oświadczyło już w 2010 roku na swoim oficjalnym blogu Z początku czynnik ten nie był brany na poważnie przez webmasterów, jednakże ostatnimi czasy prędkość strony ma jeszcze większe znaczenie. Google chce, by serwowane przez nich wyniki były jak najlepsze dla użytkownika, dlatego też na najwyższych pozycjach umieszcza strony, które ładują się szybko (oczywiście nie jest to jedyny czynnik wpływający na ranking).

7 narzędzi umożliwiających test prędkości strony

W dalszej części artykułu przedstawiamy 7 popularnych narzędzi, umożliwiających testowanie prędkości strony.

PageSpeed Insights

Pierwszym narzędziem służącym do pomiaru szybkości ładowania strony jest usługa od firmy Google. Z jej pomocą możemy zmierzyć szybkość działania witryny na urządzeniach desktopowych oraz mobilnych. PageSpeed Insights dostępny jest na tej stronie.

Load Impact

Narzędzie, dzięki któremu przetestujemy prędkość strony w zaawansowany sposób. Po darmowej rejestracji mamy dostęp do dziesięciu testów miesięcznie. Plan premium, który kosztuje $119 miesięcznie, takich ograniczeń nie posiada. Testy mają formę stworzenia sztucznego ruchu na stronie oraz analizy, jak się ona zachowuje pod takim obciążeniem. Load Impact pozwala na sprawdzenie, jak witryna będzie reagować przy ruchu na poziomie 1 mln użytkowników z różnych lokalizacji.

mobiReady

mobiReady to darmowe narzędzie służące do testu prędkości strony, które głównie skupia się na urządzeniach mobilnych. Program sprawdza, jak wygląda witryna oraz jak szybko działa na komputerze, oraz na telefonach wysokiej, średniej oraz niskiej klasy. Narzędzie przyda się w szczególności administratorom oraz webmasterom, których główną grupą docelową są użytkownicy mobilni.

Varvy

Narzędzie jest w pełni darmowe i prócz szybkości ładowania strony analizuje również witrynę pod kątem SEO. Varvy w porównaniu do innych programów podaje tylko proste informacje, które w przypadku skomplikowanych problemów mogą nie być wystarczające do zwiększenia prędkości strony.

YSlow

YSlow to wtyczka, która działa na takich przeglądarkach jak: Firefox, Chrome, Opera oraz Safari. Przy jej pomocy sprawdzić możemy jak szybko działa nasza strona internetowa. Wtyczka pokazuje wagę strony, wskazuje problemy oraz podpowiada jak je naprawić.

Pagelocity

Pagelocity podobne jest do wcześniej wspomnianego narzędzia Varvy. Oprócz testu prędkości strony analizuje ją także pod kątem SEO oraz pokazuje użytkownikowi błędy, które należy naprawić. W przypadku prędkości witryny mamy podaną wagę obrazów, skryptów oraz CSS wraz z wynikiem Page Speed. Narzędzie Pagelocity znajduje się na stronie: http://pagelocity. com/

GTmetrix

GTmetrix to kolejne narzędzie na naszej liście, które oferuje płatny plan premium. Jednakże do testowania jednej strony wystarczy wersja bezpłatna. GTmetrix pokazuje czas załadowania witryny, jej wagę oraz listę błędów, które należy poprawić, by zwiększyć wynik.

Jak poprawić prędkość strony?

Każde wyżej wymienione narzędzie informuje użytkownika, które elementy na stronie internetowej wymagają poprawy. Najczęstsze przyczyny, przez które witryna osiąga słabe wyniki to:

 • zbyt wielka waga grafik,

 • niezoptymalizowany kod,

 • duża ilość skryptów.

Te czynniki skutecznie obniżają prędkość strony. Wystawiane oceny przez wspomniane narzędzia mogą się różnić, dla przykładu w PageSpeed Insights uzyskujemy ocenę x/100, gdzie x to dowolna liczba. W przypadku GTmetrix dostajemy ocenę w skali od F do A, gdzie F to najgorszy wynik, natomiast A to najlepszy. Niezależnie od narzędzia, z którego korzystamy, najlepiej będzie, jeśli wyniki uzyskają ocenę oznaczoną na zielono. Oznacza to bardzo dobrą notę oraz to, że nasza strona internetowa działa szybko.

Zależnie od uzyskanego wyniku wyświetlą się nam błędy, które wymagają poprawy. Jednym z najczęstszych błędów są zbyt duże wielkości grafik. Ich załadowanie wymaga od serwera odpowiednich zasobów, dlatego też skutecznie obniżają one prędkość strony. Przykładowo dla strony opartej o CMS WordPress wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, która nazywa się WP SMUSH, natomiast dla CMS Drupal 7 – Pngoptimizer.

Podsumowanie

W dzisiejszym artykule poznaliśmy 7 narzędzi umożliwiających testowanie prędkości strony. Wiemy także, że ten czynnik ma duży wpływ na doświadczenia użytkownika oraz na pozycje w wynikach wyszukiwania. Z tych dwóch powodów warto zadbać o to, by strona była jak najbardziej zoptymalizowana oraz szybka. Każdy program przez nas opisany udziela podpowiedzi użytkownikowi na temat tego, co wymaga poprawy.

Chcesz mieć szybką i skuteczną stronę?

Zrobimy ją dla Ciebie

Jakub Czyż

Denis Peszka

Aleksandra Stala

Branża IT oferuje wiele różnorodnych dróg zawodowych, w dodatku możliwość rozwoju kariery dostępna jest nie tylko dla osób zainteresowanych zagadnieniami technicznymi. Obecnie jedną z bardzo dynamicznie rozwijających się specjalizacji jest UX Design, czyli dziedzina, która skupia się na funkcjonalności stron i aplikacji w celu poprawy doświadczeń korzystających z nich użytkowników. Kto sprawdzi się na stanowisku UX Designera? Jakie umiejętności są niezbędne? Czy nauka w tym kierunku to przyszłościowy wybór?

Czym jest UX Design? Na czym polega praca projektanta UX?

UX Design to po prostu skrót od User Experience Design i oznacza projektowanie doświadczeń użytkownika. W obecnych czasach coraz więcej produktów i usług oferowanych jest online, a konkurencja pomiędzy sklepami i firmami staje się coraz bardziej zacięta. O tym, kto odniesie sukces, decyduje już nie tylko jakość oferty i atrakcyjne ceny, ale właśnie doświadczenie użytkowników na stronie oraz przebieg procesu zakupowego. Czasochłonne i skomplikowane procedury, utrudniony kontakt, nieczytelne przedstawienie informacji czy trudna nawigacja – wszystko to może zniechęcić potencjalnych klientów i negatywnie wpływać na wizerunek budowanej marki.

Specjaliści ds. UX Designu dbają o funkcjonalność i intuicyjność strony www czy aplikacji w celu zmaksymalizowania prawdopodobieństwa osiągnięcia pożądanego efektu, czyli np. sfinalizowania zakupu w przypadku sklepu online. W jaki sposób? Poprzez stworzenie projektu, który łączy specyfikę oraz wymagania danego produktu lub usługi z potrzebami i oczekiwaniami użytkownika docelowego.

Kto może zostać UX Designerem?

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu innych zawodów związanych z branżą IT, trudno wskazać jeden sposób na to, jak zostać UX Designerem. To praca, która wymaga od kandydatów nie tylko znajomości profesjonalnych narzędzi oraz technik, ale też posiadania rozległej wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin – estetyka zderza się tu z funkcjonalnością, a logika z umiejętnością spojrzenia na sytuację z różnych perspektyw i wczucia się w oczekiwania odbiorcy. Jest to więc zdecydowanie zajęcie dla osób o szerokich zainteresowaniach i chętnych do ciągłego rozwoju – projektant UX nie może nastawiać się na trwałe efekty i musi być gotowy na wprowadzanie modyfikacji i usprawnień w odpowiedzi na dynamiczny rozwój branży i zmieniającą się sytuację na rynku.

Co ważne, posiadanie wykształcenia wyższego kierunkowego nie jest warunkiem koniecznym, a rekruterzy większą uwagę zwracają często na praktyczne umiejętności i ukończone projekty, w zdobyciu pierwszej pracy bardzo przydatne będzie też ukończenie kursu UX Designu w szkole IT. Jest to świetny wybór dla osób młodych, które poszukują dopiero właściwej dla siebie drogi zawodowej, jak i dla osób zmęczonych obecną pracą i chcących zmienić zawód na bardziej przyszłościowy i oferujący lepsze zarobki.

Jakie umiejętności powinni posiadać kandydaci?

Kompetencje miękkie:

 • Zdolność do analitycznego myślenia.
 • Rozwinięte umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole.
 • Motywacja do ciągłego rozwoju i poszerzania swoich kwalifikacji.
 • Odporność na stres.
 • Empatia i umiejętność spojrzenia na projekt z perspektywy użytkownika.
 • Dobre wyczucie estetyczne.

Kompetencje twarde:

 • Znajomość technik badania potrzeb użytkowników.
 • Umiejętność przeprowadzania audytów stron www i aplikacji pod kątem wymagań UX.
 • Umiejętność obsługi programów i narzędzi niezbędnych do tworzenia projektów i przeprowadzania analiz.
 • Znajomość zagadnień związanych z procesem projektowania funkcjonalnych i przyjaznych użytkownikowi interfejsów.

W kwestii wymaganych umiejętności warto wspomnieć jeszcze jedną rzecz – posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy w zakresie zagadnień powiązanych z UX Designem, m. in. programowaniem, projektowaniem stron czy grafiką. Nie oznacza to, że UX Designer musi być specjalistą w każdej z tych dziedzin, znajomość ich funkcjonowania ułatwi jednak sprawną współpracę z resztą zespołu i skuteczną analizę efektów prac.

Jak przygotować się do zawodu UX Designera?

Wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie zdobyć można podczas samodzielnej nauki oraz uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez specjalistów i praktyków – tu do wyboru mamy zarówno studia, jak i szkolenia IT. Która droga sprawdzi się w Twoim przypadku?

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem doświadczeń użytkowników, najlepszym startem będzie zapoznanie się z materiałami dostępnymi online. Blogi i strony branżowe, artykuły pisane przez doświadczonych ekspertów, omówienie nowości czy poradniki i instruktaże dotyczące najpopularniejszych narzędzi – wszystko to można dość łatwo znaleźć w sieci. Poznanie podstaw pozwoli na lepsze zrozumienie zadań, jakie są codziennością pracy w zawodzie i pomogą w ocenie, czy jest to najlepsza droga rozwoju.

Kierunek UX Design coraz częściej pojawia się też w ofertach uczelni wyższych – jest on jednak z reguły dostępny dla studentów podyplomowych, nie sprawdzi się więc w przypadku absolwentów szkół średnich ani osób, które kwalifikacje chcą zdobyć możliwie jak najszybciej.

Szczególnie popularnym sposobem na rozpoczęcie kariery są kursy i szkolenia online – również szkoła IT Softie posiada w swojej ofercie kurs UX Research&Design. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie? Ponieważ pozwala na naukę od podstaw, a program przygotowany przez doświadczonych profesjonalistów to szansa na zdobycie zawodu już w kilka miesięcy – to skuteczne połączenie wiedzy teoretycznej z ćwiczeniami praktycznymi w komfortowych dla kursantów warunkach. Wśród zalet warto wymienić też tryb prowadzenia zajęć, które odbywają się zdalnie w systemie weekendowym lub wieczorowym – nie ma więc problemów z dojazdami, a na udział w nich mogą pozwolić sobie nawet osoby aktywne zawodowo.

Praca jako UX Designer – zarobki

Według informacji udostępnianych przez portal wynagrodzenia. pl średnie wynagrodzenie na stanowisku UX Designer wynosi 7200 zł brutto. Należy jednak wziąć pod uwagę, że aplikując na stanowisko juniorskie, nie można oczekiwać, że warunki finansowe na start będą równie atrakcyjne. Jest to jednak zawód, który wynagradza osoby ambitne, które są chętne do poszerzania swoich kompetencji zawodowych i potrafią do codziennych zadań podchodzić w sposób kreatywny – specjaliści wyróżniający się takimi umiejętnościami mogą liczyć na szybką ścieżkę rozwoju i bardzo konkurencyjne oferty.

W ramach projektowania UX dostępne są różne specjalizacje, które pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie wykonywanych zadań do posiadanych zdolności i predyspozycji. Wyróżnić możemy tu pracę jako UI Designer, UX Writer lub UX Researcher – z kursem Softie wprowadzimy Cię we wszystkie te zagadnienia, dzięki czemu znajdziesz zajęcie odpowiadające Twoim oczekiwaniom, a codzienna praca stanie się dla Ciebie nie tylko źródłem dochodu, ale też okazją do dalszego rozwoju.


Chcesz zostać UX Designerem? Sprawdź najbliższy termin kursu UX Research & Design!

Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight

Bezpośredni link do pobrania Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Doświadczenie użytkownika Cadel Modo Airtight