Arkusz naprawczy Hitachi Dt P300gxpj

Hitachi DT P300GXPJ jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących wydajnych, niezawodnych i sprawdzonych arkuszy naprawczych. Ten model jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon E3-1220 v3, co pozwala na szybkie i wydajne wykonywanie zadań. Dzięki 8 GB pamięci RAM można wykonywać wszystkie zadania jednocześnie bez żadnych problemów. 1 TB dysk twardy oferuje wystarczającą ilość miejsca do przechowywania danych. Ten system jest wyposażony w kartę graficzną AMD Radeon R7 240, co pozwala na wyświetlanie wysokiej jakości grafiki. Bardzo szybka sieć Gigabit Ethernet pozwala na szybkie i bezproblemowe pobieranie danych oraz strumieniowanie wideo. Zastosowane w tym modelu technologie pozwalają na wygodną i wydajną pracę z dowolnym programem.

Ostatnia aktualizacja: Arkusz naprawczy Hitachi Dt P300gxpj

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

KptRex 02 Mar 2022 18:03 342

 • #1Level 4  

  #1

  Dysk kupiłem za grosze, przydał by się jako tanie archiwum danych, zapisać na nim coś raz na tydzień/dwa. Czym najlepiej go potraktować?
  Victoria? MHDD? HDD Regenarator?

  Poniżej załączam screeny z HD tune oraz CrystalDisk

 • #2miecho18

  IT specialist  #2

  KptRex wrote:

  Czym najlepiej go potraktować?

  Wyrzucić na złom. Nic z niego nie będzie.

 • #3#3

  miecho18 wrote:
  KptRex wrote:

  Czym najlepiej go potraktować?

  Wyrzucić na złom.

  |Nie da się wyłączyć tych uszkodzonych sektorów? Sprzedający mówił że Victorią da się coś zdziałać. Nawet jeśli miało by to znacznie zredukować jego pojemność to mi to nie przeszkadza. Jak na razie dysk Dało się w pełni zapełnić i opróżnić bez problemu

 • #4#4

  To bez sensu. Za chwilę pojawią się nowe uszkodzenia w innych miejscach. Szkoda czasu.

 • #5#5

  Hmm, dzięki za informację. Na razie go jeszcze zostawie bo zgrane filmy odtwarza bez problemu. Ewentualnie lepiej zostawić go tak jak jest dopóki żyje czy coś da się spróbować?

 • #6User removed accountLevel 1  #6

  Da się. Mam nawet metodę na kasowanie w dysku Hitachi SMART i przenoszenie g-list do p-list... i to wszystko w domu Ale metody nie podam, przepraszam, ale potem takie Hitachi lądują jako sprawne na allegro. Nie mówię, że chcesz tego trupa "opchnąć" ale znowu też nie mówię, że nie chcesz tego zrobić...

 • #7#7

  Anonymous wrote:

  Da się.

  Cóż nie powiem że 4TB miejsca na jakieś mniej wrażliwe dane by się przydało. HDD nie sprzedam bo nie widzę sensu w zarabianiu 40zł na pół sprawnym reanimowanym dysku

 • #8#8

  Jak Ci zależy to możesz zrobić skan powierzchni w Victorii 5. 37 i zobaczyć jakie będą czasy dostępu do sektorów i screen na forum zamieścić.
  Choć to lekko bez sensu, ale jakiś obraz to da jak bardzo zdegradowane są platery.

 • #9helmud7543Level 43  #9

  KptRex wrote:

  Nie da się wyłączyć tych uszkodzonych sektorów? Sprzedający mówił że Victorią da się coś zdziałać. Jak na razie dysk Dało się w pełni zapełnić i opróżnić bez problemu

  Checkdisk z opcją /r aczkolwiek jest bardzo mała szansa

  miecho18 wrote:

  To bez sensu.

  chyba że tylko dla eksperymentów, ponieważ jest bardzo mała szansa że unikniesz:

  miecho18 wrote:

  Za chwilę pojawią się nowe uszkodzenia w innych miejscach.

  Dlaczego? Otóż zwykle fizyczne uszkodzenia to degradacja powierzchni, łącznie z odrywaniem się jej fragmentów. W takim przypadku krążące paprochy (naprawdę wystarczy mały paproszek) będą powodowały dalsze uszkodzenia - i będą rosnąć lawinowo. Zdarzają się owszem przypadki dysków, gdzie uszkodzenia, przynajmniej przez jakiś czas, nie postępują ale im nowsze dyski i większa gęstość zapisu tym mniejsza szansa na taki fuks.Ja robiłem takie eksperymenty i tak:
  1. Zerowanie (może być nawet tylko erase delays).
  2. Jakiś disk badder - tworzy logiczne uszkodzone sektory w sektorach o kiepskich czasach odczytu - chodzi o to że formatowanie czy checkdisk wykluczy tylko ewidentne błędy odczytu ale nie wykluczy powolnych sektorów - przerobienie ich na "uszkodzone" wymusi błąd odczytu z takich sektorów i umożliwi ich późniejsze wykluczenie z użytku juz na poziomie systemu operacyjnego i zarządzania partycjami.
  3. Checkdisk z opcją /r lub pełne formatowanie (ale uwaga - formatowanie musi być skonfigurowane tak żeby skanował całą powierzchnię w poszukiwaniu błędów ale jej nie zerował - jak wyzerujesz usuniesz logiczne bad sektory i zniweczysz działanie z punktu 2 i trzeba będzie je powtórzyć).
  4. używanie dysku i obserwacja bądź testy - kopiowanie na niego a później z niego, kolejne użycie chkdsk /r i sprawdzanie czy uszkodzeń przybywa, kolejne użycie disbaddera i checkdisk żeby sprawdzić czy przybywa uszkodzeń.Dysk może paść w każdej chwili, na każdym z wymienionych wyżej etapów. Może zniszczyć głowicę. Może spiłować talerz. Nie przewidzisz. To ja jazda z wywaloną panewką. Jeden silnik wywali kopyto od razu, drugi przejedzie jeszcze parędziesiąt tysięcy km ale z ryzykiem wywalenia kopyta w każdej chwili. Dysk, jeżeli przeżyje, nie nadaje się na żadne archiwum a jedynie do przenoszenia danych, oczywiście z uwzględnieniem że te dane może pogubić w każdej chwili.

 • #10kaleron

  Company Account
  HDD and data recovery specialist  #10

  helmud7543 wrote:

  Checkdisk z opcją /r aczkolwiek jest bardzo mała szansa

  - to operacja wyłącznie na poziomie struktur logicznych. W żaden sposób nie wpływa na fatalny stan techniczny dysku.
  Bez skanu powierzchni trudno ocenić szansę powodzenia jakichkolwiek dalszych działań. Wszystkie procedury związane z zerowaniem/nadpisywaniem powierzchni pomagają wyłącznie w sytuacji, gdy problemy z odczytem wynikają wyłącznie z błędów namagnesowania powierzchni. A daleko nie wszystkie defekty są spowodowane przez problemy z namagnesowaniem.

  KptRex wrote:

  Sprzedający mówił że Victorią da się coś zdziałać

  - myślisz, że nie próbował? I gdyby to się powiodło, sprzedałby dysk drożej, jako sprawny, a może nawet i jako nowy.

 • #11#11

  mjd79 wrote:

  Jak Ci zależy to możesz zrobić skan powierzchni w Victorii 5.

  Po 7 godzinach taki wynik:

  Mógłbym teraz spróbować ten 4 etapowy proces od helumuda jako następny, chociaż pewnie zajmie 2 dni+ wnioskując po czasie jaki Victoria potrzebowała

  kaleron wrote:

  - myślisz, że nie próbował? I gdyby to się powiodło, sprzedałby dysk drożej, jako sprawny, a może nawet i jako nowy.

  Patrząc na to z perspektywy czasu to prawdopodobnie tak było, chociaż wtedy zarzekał się że on nie ma czasu a dysk potrzebuje tylko jednego czy dwóch skanów. Teraz to mogę albo go trzymać na półce przez następne lata albo chociaż spróbować mieć z niego jakiś użytek

 • #12#12

  Zaznacz "Erase", przeskanuj, potem wróć do ustawienia "Ignore" i zobacz, czy nastąpiła jakakolwiek poprawa.

 • #13#13


  To jest dość niepokojące. Czerwone sektory to jak znam to w praktyce są to bady tylko Victoria ma zbyt duży timeout. Może i się coś poprawi ale jeśli będzie tak samo dużo zielonych i pomarańczowych sektorów to nic z niego nie będzie. Bo patrząc na SMART połowa z tych sektorów stanie się w pewnym etapie użytkowania bad sektorami.

 • #14#14

  Trzeba sprawdzić - wtedy będziemy wiedzieli dużo więcej.
  Zakładając, że sprzedający już tego próbował, też patrze na to pesymistycznie.

Naprawianie uszkodzonego skoroszytu

Excel dla Microsoft 365 Excel 2021 Excel 2019 Excel 2016 Excel 2013 Excel 2010 Excel Starter 2010 Więcej... Mniej

Podczas otwierania uszkodzonego skoroszytu program Excel automatycznie uruchamia tryb odzyskiwania pliku i próbuje ponownie otworzyć i jednocześnie naprawić skoroszyt.

Program Excel nie zawsze może automatycznie uruchomić tryb odzyskiwania pliku. Jeśli nie możesz otworzyć skoroszytu, ponieważ został uszkodzony, możesz podjąć próbę naprawienia go ręcznie.

Jeśli naprawianie skoroszytu nie powiodło się, możesz również spróbować innych metod odzyskania danych ze skoroszytu. W ramach działań zapobiegawczych warto często zapisywać skoroszyt i tworzyć kopię zapasową podczas każdego zapisu skoroszytu. Możesz też zdecydować się na automatyczne tworzenie przez program Excel pliku odzyskiwania w określonych odstępach. Dzięki temu będziesz dysponować sprawną kopią skoroszytu na wypadek przypadkowego usunięcia lub uszkodzenia oryginalnego skoroszytu.

Ręczna naprawa uszkodzonego skoroszytu

 1. Na karcie Plik kliknij pozycję Otwórz.

 2. W Excel 2013 lub Excel 2016 kliknij lokalizację, w której znajduje się arkusz kalkulacyjny, a następnie kliknij przycisk Przeglądaj.

  W oknie dialogowym Otwieranie wybierz uszkodzony skoroszyt, który chcesz otworzyć.

  Kliknij strzałkę obok przycisku Otwórz, a następnie kliknij polecenie Otwórz i napraw.

  Wykonaj jedną z następujących czynności:

   Aby odzyskać możliwie największą część danych skoroszytu, wybierz pozycję Napraw.

   Aby wyodrębnić wartości i formuły ze skoroszytu, gdy próba naprawy skoroszytu nie powiedzie się, kliknij przycisk Wyodrębnij dane.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego skoroszytu

Poniższe metody mogą pomóc w odzyskaniu danych, które mogłyby zostać utracone. Jeśli jedna metoda nie poskutkuje, możesz spróbować innej. Jeśli żadna z tych metod nie umożliwi odzyskania danych, możesz także skorzystać z rozwiązań innych producentów i spróbować odzyskać dane ze skoroszytu za ich pomocą.

Ważne: Jeśli błąd dysku lub błąd sieciowy uniemożliwia otwarcie skoroszytu, przed wypróbowaniem dowolnej z poniższych opcji odzyskiwania przenieś skoroszyt na inny dysk twardy albo z sieci na dysk lokalny.

Aby odzyskać dane, gdy skoroszyt jest otwarty w programie Excel, wykonaj jedną z następujących czynności:

Przywracanie skoroszytu do ostatniej zapisanej wersji Jeśli edytujesz arkusz i skoroszyt zostanie uszkodzony przed zapisaniem wprowadzonych zmian, możesz odzyskać oryginalny arkusz przez przywrócenie ostatniej zapisanej wersji skoroszytu.

Aby przywrócić ostatnią zapisaną wersję skoroszytu, wykonaj następujące czynności:

  Kliknij dwukrotnie nazwę skoroszytu otwartego w programie Excel.

  Kliknij przycisk Tak, aby ponownie otworzyć skoroszyt.

  Uwaga: Zostanie przywrócona ostatnia zapisana wersja skoroszytu. Wszelkie zmiany, które mogły spowodować uszkodzenie skoroszytu, zostaną odrzucone. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących przywracania starszych wersji skoroszytu, zobacz Automatyczne zapisywanie i odzyskiwanie plików pakietu Office.

  Zapisywanie skoroszytu w formacie SYLK (Łącze symboliczne) Zapisanie skoroszytu w formacie SYLK daje możliwość odfiltrowania uszkodzonych elementów. Format SYLK jest zazwyczaj używany do usuwania uszkodzenia pliku drukarki.

  Aby zapisać skoroszyt w formacie SYLK, wykonaj następujące czynności:

  Kliknij kartę Plik, a następnie kliknij polecenie Zapisz jako.

  Na liście Zapisz jako typ kliknij pozycję SYLK (Łącze symboliczne), a następnie kliknij przycisk Zapisz.

  Uwaga: Gdy używany jest format pliku SYLK, zapisywany jest tylko aktywny arkusz skoroszytu.

  Jeśli zostanie wyświetlony komunikat informujący, że wybrany typ pliku nie obsługuje skoroszytów zawierających wiele arkuszy, kliknij przycisk OK, aby zapisać tylko aktywny arkusz.

  Jeśli zostanie wyświetlony komunikat informujący, że skoroszyt może zawierać funkcje, które nie są zgodne z formatem SYLK, kliknij przycisk Tak.

  Wybierz plik slk, który został uprzednio zapisany, a następnie kliknij przycisk Otwórz.

  Uwaga: Jeśli plik slk nie jest wyświetlany, może być konieczne kliknięcie pozycji Wszystkie pliki lub Pliki SYLK na liście Pliki typu.

  Na karcie Plik kliknij przycisk Zapisz jako.

  W polu Zapisz jako typ kliknij pozycję Skoroszyt programu Excel.

  W polu Nazwa pliku wpisz nową nazwę skoroszytu, aby utworzyć kopię bez zastępowania oryginalnego skoroszytu, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

  Uwaga: Ponieważ ten format umożliwia tylko zapisanie aktywnego arkusza w skoroszycie, należy wielokrotnie otwierać uszkodzony skoroszyt i zapisać oddzielnie poszczególne arkusze.

  Aby odzyskać dane, gdy nie można otworzyć skoroszytu w programie Excel, wykonaj jedną z następujących czynności:

  Ustawianie opcji obliczania w programie Excel na obliczanie ręczne Aby otworzyć skoroszyt, spróbuj zmienić ustawienie obliczania z automatycznego na ręczne. Ponieważ skoroszyt nie będzie ponownie obliczany, być może uda się go otworzyć.

  Aby ustawić opcję ręcznego obliczania w programie Excel, wykonaj następujące czynności:

  Upewnij się, że w programie Excel jest otwarty nowy, pusty skoroszyt. Jeśli nowy, pusty skoroszyt nie jest otwarty, wykonaj następujące czynności:

  Na karcie Plik kliknij pozycję Nowy.

  W obszarze Dostępne szablony kliknij pozycję Pusty skoroszyt.

  Na karcie Plik kliknij pozycję Opcje.

  W kategorii Formuły w obszarze Opcje obliczania kliknij opcję Ręcznie.

  Kliknij przycisk OK.

  Wybierz uszkodzony skoroszyt, a następnie kliknij przycisk Otwórz.

  Używanie odwołań zewnętrznych do łączenia z uszkodzonym skoroszytem Jeśli chcesz pobrać ze skoroszytu tylko dane, a nie formuły lub wartości obliczane, spróbuj użyć odwołań zewnętrznych w celu ustanowienia połączenia z uszkodzonym skoroszytem.

  Aby użyć odwołań zewnętrznych do łączenia z uszkodzonym skoroszytem, wykonaj następujące czynności:

  Wybierz folder zawierający plik uszkodzonego skoroszytu, skopiuj nazwę uszkodzonego skoroszytu, a następnie kliknij przycisk Anuluj.

  Kliknij kartę Plik, a następnie kliknij pozycję Nowy.

  W komórce A1 nowego skoroszytu wpisz =Nazwa pliku! A1, gdzie Nazwa pliku jest nazwą uszkodzonego skoroszytu skopiowanego w kroku 2, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

  Porada: Wystarczy wprowadzić tylko nazwę skoroszytu — nie trzeba wpisywać rozszerzenia nazwy pliku.

  Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe Aktualizowanie wartości, wybierz uszkodzony skoroszyt i kliknij przycisk OK.

  Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe Zaznaczanie arkusza, wybierz odpowiedni arkusz, a następnie kliknij przycisk OK.

  Zaznacz komórkę A1.

  Na karcie Narzędzia główne w grupie Schowek kliknij przycisk Kopiuj.

  Rozpoczynając w komórce A1, zaznacz obszar, który w przybliżeniu ma taki sam rozmiar, jak zakres komórek zawierających dane w uszkodzonym skoroszycie.

  Na karcie Narzędzia główne w grupie Schowek kliknij pozycję Wklej.

  Po upewnieniu się, że ten zakres komórek jest zaznaczony, na karcie Narzędzia główne w grupie Schowek kliknij ponownie przycisk Kopiuj.

  Na karcie Narzędzia główne w grupie Schowek kliknij strzałkę pod przyciskiem Wklej, a następnie w obszarze Wklej wartości kliknij pozycję Wartości.

  Uwaga: Wklejenie wartości powoduje usunięcie łączy do uszkodzonego skoroszytu i pozostawienie tylko danych.

  Wyodrębnianie danych z uszkodzonego skoroszytu za pomocą makra Jeśli z uszkodzonym skoroszytem jest połączony wykres, możesz użyć makra w celu wyodrębnienia danych źródłowych wykresu.

  Aby użyć makra, wykonaj następujące czynności:

  Wprowadź poniższy kod makra w arkuszu modułu:

  Sub GetChartValues()Dim NumberOfRows As IntegerDim X As ObjectCounter = 2
  ' Calculate the number of rows of data.NumberOfRows = UBound(ActiveChart. SeriesCollection(1). Values)Worksheets("ChartData"). Cells(1, 1) = "X Values" 
  ' Write x-axis values to worksheet.With Worksheets("ChartData"). Range(. Cells(2, 1), _. Cells(NumberOfRows + 1, 1)) = _ 
  Application. Transpose(ActiveChart. XValues)End With' Loop through all series in the chart and write their values to
  ' the worksheet.For Each X In ActiveChart. SeriesCollectionWorksheets("ChartData"). Cells(1, Counter) = X. NameWith Worksheets("ChartData") 
  . Cells(2, Counter), _. Cells(NumberOfRows + 1, Counter)) = _Application. Transpose(X. Values)End With 
   Counter = Counter + 1NextEnd Sub

  Wstaw nowy arkusz w skoroszycie i zmień jego nazwę na DaneWykresu.

  Wybierz wykres, z którego chcesz wyodrębnić wartości danych źródłowych.

  Uwaga: Wykres można osadzić w arkuszu lub w oddzielnym arkuszu wykresu.

  Uruchom makro GetChartValues.

  Dane z wykresu zostaną umieszczone w arkuszu DaneWykresu.

Automatyczne zapisywanie kopii zapasowej skoroszytu

Automatyczne zapisywanie kopii zapasowej skoroszytu pomaga zapewnić sprawną kopię skoroszytu na wypadek przypadkowego usunięcia lub uszkodzenia oryginalnego skoroszytu.

Kliknij strzałkę rozwijaną obok pozycji Narzędzia znajdującej się obok przycisku Zapisz, a następnie kliknij pozycję Opcje ogólne.

Zaznacz pole wyboru Zawsze twórz kopię zapasową.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zapisywania i odzyskiwania starszych wersji skoroszytu, a także informacje dotyczące odzyskiwania nowych skoroszytów (które nie zostały wcześniej zapisane), zobacz Odzyskiwanie plików pakietu Office.

Automatyczne tworzenie pliku odzyskiwania w określonych odstępach

Skonfigurowanie programu Excel, aby okresowo tworzył plik odzyskiwania, pomaga zapewnić sprawną kopię skoroszytu na wypadek przypadkowego usunięcia lub uszkodzenia oryginalnego skoroszytu.

W kategorii Zapisywanie w obszarze Zapisywanie skoroszytów zaznacz pole wyboru Zapisz informacje Autoodzyskiwania co, a następnie wprowadź liczbę minut.

W polu Lokalizacja pliku Autoodzyskiwania wprowadź lokalizację, w której chcesz zapisać plik odzyskiwania.

Upewnij się, że pole wyboru Wyłącz Autoodzyskiwanie tylko dla tego skoroszytu nie jest zaznaczone.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Zawsze możesz zadać pytanie ekspertowi w społeczności technicznej programu Excel lub uzyskać pomoc techniczną w społeczności witryny Answers.

Máy Bơm Tăng Áp Tự Động
Loại Bồn Chứa

Công suất 300W
Lưu lượng nước 20L/phút
Tổng cột áp đầu hút 18m
Tổng cột áp đầu xả 12m
Máy Bơm Nước Giếng Khoan

11, 200, 000VND

*Giá đã bao gồm VAT. Giá bán thực tế có thể khác so với giá bán lẻ đề nghị này.

 • Tính năng
 • Thông Số Kỹ Thuật
 • Hỗ trợ

Tính năng chính

 • - Lực bơm mạnh, phù hợp với giếng có độ sâu đến 30m, và đường kính hẹp đến 50mm.
 • - Bình tích áp bằng thép dày, bề mặt sơn 3 lớp chống gỉ.
 • - Lắp đặt linh hoạt nhiều vòi xả.
 • - An toàn với rơ le nhiệt.

  • Thông Số Kỹ Thuật

   ModelDT-P300GXPJ
   Công suất động cơ (W)300Tổng cột áp đầu hút (m)18/ 24/ 30Tổng cột áp đầu xả (m)12Lưu lượng (L/phút)20/ 16/ 9Rơle áp suất Bật/Tắt (kgf/cm2)1. 4/ 1. 8Ống hút (mm)35 (1 1/4")Ống xả (mm)25 (1")Kích thước (R x C x S, mm)384 x 384 x 628Khối lượng (Tịnh / Tổng, kg)31/ 36Sản xuất tạiThái Lan
   Thông số kỹ thuật và thiết kế có thể thay đổi mà không cần thông báo trước.
   Màu sắc thực tế của sản phẩm có thể khác so với website.

   Máy Bơm Tăng Áp Tự Động
   Loại Bồn Chứa

   DT-P300GXPJ
   Công suất 300W
   Lưu lượng nước 20L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 18m
   Tổng cột áp đầu xả 12m
   Máy Bơm Nước Giếng Khoan

   WT-P400GX
   Công suất 400W
   Lưu lượng nước max. 64L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 8m
   Tổng cột áp đầu xả 20m

   WT-P350GX
   Công suất 350W
   Lưu lượng nước max. 59L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 8m
   Tổng cột áp đầu xả 20m

   WT-P300GX2
   Công suất 300W
   Lưu lượng nước max. 57L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 7m
   Tổng cột áp đầu xả 20m

   WT-P250GX2
   Công suất 250W
   Lưu lượng nước max. 49L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 7m
   Tổng cột áp đầu xả 20m

   WT-P200GX2
   Công suất 200W
   Lưu lượng nước max. 47L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 8m
   Tổng cột áp đầu xả 18m

   WT-P150GX2
   Công suất 150W
   Lưu lượng nước max. 38L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 8m
   Tổng cột áp đầu xả 11m

   WT-P100GX2
   Công suất 100W
   Lưu lượng nước max. 33L/phút
   Tổng cột áp đầu hút 7m
   Tổng cột áp đầu xả 12m
  • Find Other Product Series
  • Đầu trang
  • Arkusz naprawczy Hitachi Dt P300gxpj

   Bezpośredni link do pobrania Arkusz naprawczy Hitachi Dt P300gxpj

   Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

   Ostatnia aktualizacja Arkusz naprawczy Hitachi Dt P300gxpj